Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telefon RWT CB-664P cichy sygnał w słuchawce i brak dźwięku z mikrofonu

Missingno 18 Feb 2022 10:43 444 28
    Missingno
    Level 4  
    Witam ostatnio podłączając stary telefon z tarczą do bramki GSM przez konwerter wybierania impulsowego na tonowe zauważyłem że sygnał w słuchawce jest bardzo cichy dodatkowo pod czas rozmowy nie było mnie słychać przez mikrofon jeśli ktoś wie w czym jest problem byłbym wdzięczny za odpowiedź
    aaanteka
    Level 41  
    Cóż bramka nie ma odpowiedniego "interfejsu wyjściowego" do tak starego telefonu w sumie bez żadnej elektroniki. Te aparaty pracowały prawdopodobnie przy znacznie wyższym napięciu niż podaje na nie twoje urządzenie (możesz sprawdzić jak jest faktycznie). W sumie to prymitywne urządzenie bardziej elektrotechniczne niż elektroniczne:
    Telefon RWT CB-664P cichy sygnał w słuchawce i brak dźwięku z mikrofonu Telefon RWT CB-664P cichy sygnał w słuchawce i brak dźwięku z mikrofonu
    Jeżeli mikrofon węglowy długo leżał nie używany, czasem pomaga mu trochę wstrząsów ;). Ale to nadal mikrofon węglowy.
    Attachments:
    Missingno
    Level 4  
    Wkładka mikrofonowa była przez mnie sprawdzana i nie było z nią żadnych problemów.
    Missingno
    Level 4  
    Których dokładnie, bo nie wiem?
    Missingno
    Level 4  
    aaanteka wrote:
    Aile masz zacisków które przyłaczasz do swojego konwertera/bramki? Zdaje się że dwa?

a o to chodzi nie pomyślałem
    aaanteka
    Level 41  
    Masz przecież opis połączeń i styków na schemacie? Ten dzwonek moim zdaniem trzeba na samym wstępnie odłączyć, bo może się okazać że wydajność prądowa twoich urządzeń może być za mała i je uszkodzisz. Trzeba to sprawdzić.
  • Helpful post
    Grzegorz740
    Level 36  
    Jakie masz napięcie na zaciskach La i Lb czyli na zielonej i czerwonej żyle jaka jest w przewodzie, który wychodzi z aparatu telefonicznego.

Ten aparat telefoniczny jest przystosowany do zasilania z linii o napięciu 50, 60V. Napięcie dzwonienia około 70V.

Dodano po 13 [minuty]:

Przewód połączeniowy musiał ktoś wymieniać bo jest inna kolorystyka żył. Bo zamiast żyły zielonej jest żyła biała. Ale i tak to nie zmienia faktu, że na tych zaciskach masz zmierzyć napięcie.

Przełóż żyłę białą wychodząca z mikrotelefonu z 8 na 7.

oprócz zamiany tego połączenia wszystko jest dobrze połączone.
    Missingno
    Level 4  
    Grzegorz740 wrote:
    Jakie masz napięcie na zaciskach La i Lb czyli na zielonej i czerwonej żyle jaka jest w przewodzie, który wychodzi z aparatu telefonicznego.

Ten aparat telefoniczny jest przystosowany do zasilania z linii o napięciu 50, 60V. Napięcie dzwonienia około 70V.

Dodano po 13 [minuty]:

Przewód połączeniowy musiał ktoś wymieniać bo jest inna kolorystyka żył. Bo zamiast żyły zielonej jest żyła biała. Ale i tak to nie zmienia faktu, że na tych zaciskach masz zmierzyć napięcie.

Przełóż żyłę białą wychodząca z mikrotelefonu z 8 na 7.

oprócz zamiany tego połączenia wszystko jest dobrze połączone.

przy okazji przyglądając się dzwonkowi zauważyłem że wystają z niego 2 nie podłączone przewody
    Missingno
    Level 4  
    aaanteka wrote:
    Połączenie szeregowe dwóch cewek elektromagnesów.

a czyli dzwonek jest ok
    zybex
    Helpful for users
    Missingno wrote:
    aaanteka wrote:
    Połączenie szeregowe dwóch cewek elektromagnesów.

a czyli dzwonek jest ok

Jeżeli jest przejście przez obie cewki, to tak.

Tak przy okazji załączam schemat twojego aparatu.

Telefon RWT CB-664P cichy sygnał w słuchawce i brak dźwięku z mikrofonu
    Missingno
    Level 4  
    Przepiąłem biały kabel wychodzący ze słuchawki z 8 zacisku do 7 i po podłączeniu telefonu do routera który jest wyposażony w gniazda telefoniczne usłyszałem w słuchawce głośny sygnał zajętości co by się miało sens biorąc pod uwagę to że nie mam wykupionej telefonii stacjonarnej tarcza też wydaje się działać bo gdy kręciłem nią słyszałem trzaski sygnał znikał gdy naciskałem widełki więc problem został rozwiązany

Dodano po 1 [godziny] 18 [minuty]:

aktualizacja mikrofon nadal nie działa albo to kwestia mojej bramki GSM która średnio dogaduje się z moim telefonem albo to w telefonie jest problem
    mariostan
    Level 11  
    A jakie masz napięcie na linii przy podniesionej słuchawce , powinno być ok 10V a na linii nie obciążonej było napięcie 50-60 V zależało od typu centrali.
    Missingno
    Level 4  
    mariostan wrote:
    A jakie masz napięcie na linii przy podniesionej słuchawce , powinno być ok 10V a na linii nie obciążonej było napięcie 50-60 V zależało od typu centrali.

zmierzyłem napięcie na linii telefonicznej przy podniesionej słuchawce wyszło 27v
    a przy odłożonej 33v
    zybex
    Helpful for users
    Spróbuj zadzwonić na ten aparat. Ciekawe czy będziesz miał wołanie czy sygnał zajętości (lub inny komunikat).
    Missingno
    Level 4  
    naprawiłem problem z mikrofonem okazało się że problem był w pomarańczowym kabelku idącym ze słuchawki okazało się że miał przebicie po zastąpieniu go innym mikrofon zaczął działać skoro telefon już działa to uważam temat za zamknięty
    Missingno
    Level 4  
    aaanteka wrote:
    Czy w takim razie obecnie telefon w pełni się łączy przez wspomniany konwerter i bramkę w obie strony?

mi działają tylko połączenia wychodzące jedynie z przychodzącymi jest problem z perspektywy dzwoniącego wygląda to tak jakby bramka automatycznie odrzucała połączenia przychodzące
    Missingno
    Level 4  
    aaanteka wrote:
    Tylko przy tym aparacie, czy przy każdym?

nie wiem ponieważ posiadam tylko jeden telefon stacjonarny
    gdy telefon był podłączony i próbowało się na niego zadzwonić to nie było sygnału i połączenie od razu kończyło się a gdy telefon był odłączony do bramki GSM to dostawało się informacje że dana osoba ma wyłączony telefon lub jest niedostępna
    aaanteka
    Level 41  
    Spróbuj z odłączonym dzwonkiem, jaki będzie efekt ? /czy też rozmowa przychodząca zostanie odrzucona? Można nawet spróbować intuicyjnie w trackie telefonowania podnieść słuchawkę :). Bo w moim przypadku współpracy z centralką wewnętrzną( "nowej generacji") konieczne było zastosowanie powiadomienia w postaci LS1240 zamiast dzwonka elektromagnetycznego.
    Missingno
    Level 4  
    aaanteka wrote:
    Spróbuj z odłączonym dzwonkiem, jaki będzie efekt ? /czy też rozmowa przychodząca zostanie odrzucona? Można nawet spróbować intuicyjnie w trackie telefonowania podnieść słuchawkę :). Bo w moim przypadku współpracy z centralką wewnętrzną( "nowej generacji") konieczne było zastosowanie powiadomienia w postaci LS1240 zamiast dzwonka elektromagnetycznego.

próbowałem już podnosić słuchawkę w czasie gdy ktoś do mnie dzwonił i nic to nie dawało co do sprawdzenia czy na telefon będzie dało się zadzwonić po odłączeniu dzwonka to puki co nie mam jak tego sprawdzić ponieważ nie mam już bramki GSM ponieważ odesłałem ją myśląc że to bramka powodowała nie działanie połączeń przychodzących jak otrzymam zwrot pieniędzy to kupię drugą bramkę i sprawdzę czy po odłączeniu dzwonka telefon zacznie działać w obie strony
    Missingno
    Level 4  
    aktualizacja kupiłem bramkę VoIP Grandstream HT-812 ale nie potrafię jej skonfigurować więc temat puki co uznaję za porzucony
    Grzegorz740
    Level 36  
    Missingno wrote:
    aktualizacja kupiłem bramkę VoIP Grandstream HT-812 ale nie potrafię jej skonfigurować więc temat puki co uznaję za porzucony

W załączniku prześlę skróconą instrukcję obsługi po polsku, nie wiem czy masz taką instrukcję.

Według instrukcji są dwa sposoby na konfigurację bramki.Pierwszy za pomocą telefonu z klawiaturą gdyż używa się klawiszy * oraz # oraz za pomocą komputera. Ja tak zrozumiałem czytając skróconą instrukcję.

Podam link do angielskiej szerszej instrukcji konfiguracji i obsługi:

https://www.manualscat.com/pl/grandstream-networks-ht812-instrukcja?p=19

Może tobie to pomoże przy konfiguracji.
    Missingno
    Level 4  
    Grzegorz740 wrote:
    Missingno wrote:

W załączniku prześlę skróconą instrukcję obsługi po polsku, nie wiem czy masz taką instrukcję.

Według instrukcji są dwa sposoby na konfigurację bramki.Pierwszy za pomocą telefonu z klawiaturą gdyż używa się klawiszy * oraz # oraz za pomocą komputera. Ja tak zrozumiałem czytając skróconą instrukcję.

Podam link do angielskiej szerszej instrukcji konfiguracji i obsługi:

https://www.manualscat.com/pl/grandstream-networks-ht812-instrukcja?p=19

Może tobie to pomoże przy konfiguracji.

czytałem tą instrukcję wcześniej przed napisaniem tego postu niestety z drugiego sposobu skonfigurowania bramki nie mogę skorzystać ponieważ nie posiadam telefonu stacjonarnego z przyciskami a kupowanie takiego tylko po to by skonfigurować bramkę mija się dla mnie z celem

Dodano po 26 [minuty]:

Dodano po 50 [sekundy]:

na razie odpuszczam jeśli zdecyduję się kontynuować temat to aby uprościć sobie robotę z tym telefonem przesiądę się z powrotem z bramki VoIP na bramkę GSM na kartę sim