Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy Samsung ml-1520 i kiepskie wydruki

jurekiteresa 05 Lis 2005 23:28 2151 7
  • #1 05 Lis 2005 23:28
    jurekiteresa
    Poziom 10  

Witam

Po przeczytaniu grup dyskusyjnych min forum elektrody kupiłem tą drukarkę.
    Wszystko fajnie ale jak drukowałem tabelki na całą stronę, to linie czasami były poprzerywane.
    Gdy wydrukowałem całą szarą a potem czarną stronę to pojawiły się 4 białe poziome linie na wydruku.
    Zaniosłem drukarkę do sklepu i wymienili mi na nową którą zaraz sprawdziliśmy i okazało się że ma taki sam efekt.
    Serwis Samsunga powiedział żeby reklamować drukarkę ale ja powiedziałem że dziękuję i poprosiłem o zwrot pieniędzy.
    Rozglądam się teraz za drukarką Xerox Phaser 3121 ale tam ponoć też ten efekt występuje tylko że mniej widoczny.

Czy ktoś się spotkał z czymś takim czy tylko ja mam taki problem?
    W załączeniu wydruk z ml-1520.
    Pozdrawiam
    Jurek

0 7
  • #2 05 Lis 2005 23:59
    ABLublin
    Specjalista - kserokopiarki

nielepiej byłoby kupić jakiegoś Hp

0
  • #3 06 Lis 2005 01:52
    copyman

kup hp 1020 i po sprawie! Polecam !

C.

0
  • #4 06 Lis 2005 10:18
    machina73

Popieram kolegę Copymana HP i po kłopotach.
    Sądząc z przedstawionego wydruku maszynka ma poważne błędy konstrukcyjne, bicie poprzeczne elementów odpowiedzialnych za tworzenie obrazu. Panasonic w modelach DP 1510/1810/2010 też to miał.
    No i najważniejsze Samsung od niedawna produkuje drukarki i pod tym wzglądem nie jest jeszcze wiodącą marką.

0
  • #5 06 Lis 2005 11:45
    jurekiteresa
    Poziom 10  

A może ma ktoś inną koncepcję, bo powiem szczerze jakoś mi się nie chce wierzyć że taka firma jak samsung wypuszcza taki niedopracowany produkt.
    Widziałem że na forum elektrody jest wielu ludzi którzy sobie te drukarki chwalą ze względu na niskie koszty eksploatacji.
    Nic nie mówili co prawda o jakości wydruku ale bez przesady trzeba być ślepym żeby tego nie zauważyć.
    Jurek

0
  • #6 07 Lis 2005 23:57
    martinkrys

normalnie maszynka trochę postała w magazynie i odgniotł sie rolka magnetyczna od listwy dozujacej toner, tak bywa, Co do Xeroxa, to oni biorą teraz drukarki od min. Samsunga. Popracuj z 1000 wydruków powinno być lepiej, jak nie to rzeczywiscie kup HP, a jeśli Cię stać, to jakąs Kyocerę

0
  • #7 08 Lis 2005 20:50
    jurekiteresa
    Poziom 10  

Witam

No właśnie chciałem kupić coś do 500 góra 600 zł.
    Ten samsung był fajnie zrobiony:mały podajnik w środku, przycisk oszczędzania toneru,cichy w gdy nie drukował,szybki wydruk,fajne opcje sterownika, tani wydruk gdy się uzupełniało toner z tego co ludzie mówią.
    Tylko gdyby normalnie drukował to byłoby super.
    Do hp coś jestem uprzedzony.Miałem przez długi czas atramentówke hp690c i zawsze jakieś mniejsze lub większe problemy z nią były.
    Myślałem o Kyocerze ale na nówkę to mnie nie stać a w używane jakoś boje się inwestować.
    Myślałem też o samsungu ml-2250 bo pojawiły się tanie możliwości resetowania chipa(allegro) i bębny i toner dość tani ale jakoś mam coraz mniejsze zaufanie do drukarek samsunga.
    Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć kto ma laser samsunga np 1710p bo to odpowiednik xerox 3121 lub ktoś kto ma samsunga ml-2250/2251?
    Bardzo byłbym wdzięczny bo już za długo zajmuje się sprawą kupna drukarki ;)

Pozdrawiam
    Jurek

0
  • #8 09 Lis 2005 07:56
    Kazik
    Spec od drukarek

Generalnie wszystkie tansze drukarki nie sa najwyzszej jakosci bez wzgledu na tp, kto je "popenil". Osobiscie preferuje starsze (uzywane) modele HP, solidnie zrobione, wydruki dobrej jakosci, eksploatacja niezbyt droga... Wiekszosc takich producentow jak Samsung, Genicom, Xerox bazuje na tych samych rozwiazaniach (ten sam producent) - wiadomo, chodzi o koszta... w zwiazku z czym i z jakoscia nie jest najlepiej. Niestety...

0