Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Skoda octavia 2005r. Nie działają światła mijania

labuda2502 19 Feb 2022 23:20 213 11
 • #1
  labuda2502
  Level 3  
  Dzisiaj wracałam późnym wieczorem, jade na światłach długich ale auto z naprzeciwka więc chce włączyć mijania. Nie działają. Zjezdzam na pobocze, awaryjne, gasze odpałam i nic, gasze i odpalam po raz drugi i działają więc jade dalej, włączam na długie i znów auto z naprzeciwka i mijania znów nie działają. I tak ciągle raz działają raz nie. Ktoś zna powód? Bezpieczniki OK.
 • #2
  User removed account
  Level 1  
 • #3
  labuda2502
  Level 3  
  @szukamroutera Właśnie słyszałam wiele, że elektryka w skodach często zawodzi. Mechanik elektryk praktycznie za rogiem ale najpierw próbuję własnych sił. Skoda z reguły oprócz elektryki niezawodna więc tak łatwo z niej nie zrezygnuje 😂
 • #4
  User removed account
  Level 1  
 • #5
  Ireneo
  Level 42  
  Plotkujecie widzę sobie a nawet nie wiadomo czy to octavia 1 czy 2 a tam mości panowie inaczej są światła rozwiązane😄
 • #6
  labuda2502
  Level 3  
  @ireneo no tak, Octavia 1 😂
 • #7
  Ireneo
  Level 42  
  Octavia 1 ma zwykły włącznik na duże prądy.Wyciągasz go w 3 s.Robisz zworę drutem i w pół minuty wiesz już dużo.Skoro zgasły nagle 2 swiatła,i bezpieczniki ok to zapewne to przełącznik.

  Dodano po 2 [minuty]:

  SzukamRoutera wrote:
  labuda2502 wrote:
  Właśnie słyszałam wiele, że elektryka w skodach często zawodzi.

  Śniedziejące styki, niełączące przełączniki i przyciski, zimne luty w sterownikach i komputerach. Ogólnie dramat. Nie do przyjęcia w tak skomplikowanym układzie. Wybacz, ale jak dla mnie nie ma w czym tu dłubać - naprawisz lampy to spierdzieli się coś innego. Tak te skody mają.

  Tylko że lampy ma dobre a te skody wcale nie są tak bardzo awaryjne jak piszesz.Pomijam że tam dłubania nie ma bo to proste auto więc nie oceniaj innych swoim poziomem😉
  .

  Dodano po 5 [minuty]:

  SzukamRoutera wrote:
  Cyrki z elektryką w Skodach to norma. Zdarzyłem się już przyzwyczaić do ciągłych komunikatów o spalonych żarówkach czy "niesprawnych" systemach. Tylko u mnie bywało odwrotnie - jadę samochodem powiedzmy w nocy, włączone światła drogowe, nagle komputer informuje mnie, że lewe światło drogowe jest spalone. No gdyby nie komunikat to bym za cholerę nie wiedział :P
  Jedyne rozwiązanie to kupić samochód od kogoś z dostępem do morza.

  A więc kolego wyjaśnię Tobie że skoda to jeszcze ma modele.I nie wiem czy masz na myśli wszystkie skody czy octavie ale octavia z tego wątku to mogą być 2 modele.I jakoś nie zauważyłem że "niesprawne systemy" to w nich norma.
 • #8
  User removed account
  Level 1  
 • #9
  labuda2502
  Level 3  
  @szukamroutera Moim zdaniem nie ma co porównywać Skode Octavie 1 2005 ze skodą z 2017, im starsze tym prostsze.
 • #10
  User removed account
  Level 1  
 • #11
  thomas48
  Level 16  
  Tak jest, nie wolno porównywać octavii 1 z skoda z 17 roku to całkiem co innego, inne systemy, inne rozwiązania. Zobaczycie co się będzie dziać z tymi autami obecnie 4 czy 5 letnimi na 10 lat. Sprawdź manetkę od drogowych świateł.
 • #12
  Ireneo
  Level 42  
  SzukamRoutera wrote:
  labuda2502 wrote:
  im starsze tym prostsze.

  Ale problemy z elektryką tradycyjnie te same.

  Nie są te same problemy gdyż auta inne.Dla przykładu w 1 nie ma kontroli świateł.Tak że nie znam się nie wypowiadam się.Trzymaj się tej zasady to ktoś jak będzie szukał usterki nie będzie błądził czytając bzdur na nie swój typ auta.