Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Candy SLH D813A2-S - zapach spalenizny z suszarki

zurek121 21 Feb 2022 07:14 318 7
 • #1
  zurek121
  Level 8  
  Z mojej suszarki Candy SLH D813A2-S podczas suszenia wyszła taka jakby uszczelka materiałowa (za drzwiczkami). Włożyłem z powrotem, puściłem program dalej, ale nagle poczułem zapach spalenizny. Teraz pytanie czy poczekać z włączaniem, czy tylko się na złom już sprzęt nadaje, bo istnieje ryzyko zapalenia.
 • #2
  foxxer672
  Level 23  
  Ciężko powiedzieć czym jest ta "uszczelka" ale jeśli była tam fabrycznie i została nieprawidłowo włożona to będzie dawać takie objawy (np. styka się z grzałką).
  Sprawdź z latarką jak to wygląda w środku, może jakieś strzępki tam zostały.
  Dalsze używanie nieprawidłowo naprawionej suszarki może spowodować pożar.
 • #3
  Kenworth 18
  Level 43  
  Zamieść zdjęcie tabliczki znamionowej a może uda się po numerach serwisowych znaleźć spis części zamiennych i zindetyfikować ową uszczelkę.
 • #4
  zurek121
  Level 8  
  Będę w domu to zajrzę tam, i od razu zrobię zdjęcie uszczelki o którą mi chodzi. Akurat zdjęcie modelu mam.
  Candy SLH D813A2-S - zapach spalenizny z suszarki

  Dodano po 4 [godziny] 45 [minuty]:

  Tam jak zdjąłem tą uszczelkę to nic nie ma za nią, w sensie nic czego mogłaby dotykać. Jak ona wypadła to może po prostu wilgoć się dostała do środka. Stąd ta spalenizna. Ogólnie to nie pierwszy raz kiedy ona wychodzi, tylko nigdy cała nie wyskoczyła Jeszcze na dole po lewej stronie co jesf taka fltr gąbka (był wymienany) to też jest mokro po suszeniu. Suszarka ogólnie dłużej suszy niż kiedyś. To chyba ona po protu się zużyła ?
  Candy SLH D813A2-S - zapach spalenizny z suszarki
 • #5
  Kenworth 18
  Level 43  
  Prawdopodobnie uszczelka będzie już zużyta i wymaga wymiany na nową: https://north.pl/czesci-do-suszarek/czesci-ca...s-suszarki-candy,186,SLHD813A2S,m3074146.html
  A jeżeli chodzi o sprawność suszarki to prawdopodobne będzie wymagała serwisu czyli całkowitego rozebrania na części i fachowego wyczyszczenia tej części: https://north.pl/karta/skraplacz-do-suszarki-do-candy-slh-d813a2-s,B2Z-56-C2MM-WE8.html
  Oczywiście urządzenia już najbezpieczniej nie używać i wezwać serwisanta jeśli ewidentnie jest wyczuwalny swąd spalenizny.
 • #6
  zurek121
  Level 8  
  Bo ja mieszkam w Belgii to branie serwisanta nie za bardzo się opłaca. Jego przyjazd to od razu 100 euro. A oni i tak nie naprawiają tylko wymieniają części. Także raczj bardziej opłaca się kupno nowej jak dla mnie. Dziękuję za pomoc. A jakie suszarki polecacie ? Te z funkcją auto clean są warte uwagi ?
 • #7
  Kenworth 18
  Level 43  
  Jeżeli chcesz długo użytkować suszarkę i bezproblemowo to absolutnie zapomnij o urządzeniu z pompą ciepła bo one po kilku latach wymagają kompleksowego serwisu a im intensywniej urządzenie jest używane tym szybciej to nastąpi. Nie wiem jak w Twoim kraju zamieszkania, ale na polski rynek są dostępne jeszcze bardzo dobre jakościowo suszarki grzałkowe Bosch z serii WTN i WTG a model jaki sobie wybierzesz nie ma większego znaczenia bo różnią się tylko ilością funkcji i detalami a konstrukcja bazowa tych urządzeń jest ta sama. Bodajże jest coś też jeszcze z gamy Electrolux/AEG.
 • #8
  mrice
  Home appliances specialist
  zurek121 wrote:
  A oni i tak nie naprawiają tylko wymieniają części.

  a jak ma naprawić ? Nie wymieniając uszkodonego elementu ?
  Kupiłeś niestety badziewiaka i tak jest, to notoryczna przpadłość Candy.

  zurek121 wrote:
  Te z funkcją auto clean są warte uwagi ?

  bez różnicy czy ma, czy nie ma.