Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xiaomi Redmi 4a - nie obsługuje już OTG

manieckpl 21 Feb 2022 16:25 303 8
    manieckpl
    Level 2  
    Cześć. Niedawno w moim telefonie Xiaomi Redmi 4a popsuło się wejście od ładowania więc zamówiłem płytkę i wymieniłem. Po tej wymianie płytki nie działa mi OTG, a na oryginalnej płytce mi działało. Ściągnąłem aplikację która sprawdza czy jest OTG w moim telefonie i pokazuje że jest ale jak podłączam np myszkę przez adapter OTG to nie działa a na oryginalnej płytce działała. Czy to może być wina tej płytki która jest prawdopodobnie zamiennikiem czy szukać gdzieś indziej problemu? W załączniku wstawiam zdjęcie tej płytki.

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam
    chemik007
    Level 18  
    Powodów braku OTG może być kilka.

Zła płytka
    uszkodzenie taśmy połączenia do mb przy montażu płytki
    niedociśnięcie taśmy do gniazda płytki
    manieckpl
    Level 2  
    chemik007 wrote:
    Powodów braku OTG może być kilka.

Zła płytka
    uszkodzenie taśmy połączenia do mb przy montażu płytki
    niedociśnięcie taśmy do gniazda płytki

Teraz rozkręciłem telefon i taśma dobrze dociśnieta.
    Dodam że jak podłącze kabel do komputera to normalnie mogę przesyłać dane z kompa na telefon i odwrotnie.
    Prawdopodobnie myślę że może być to wina tej płytki bo to zamiennik
    chemik007
    Level 18  
    gdy podłączałeś nową płytkę to bateria była odłączona?
    manieckpl
    Level 2  
    chemik007 wrote:
    gdy podłączałeś nową płytkę to bateria była odłączona?

Z tego co pamiętam to chyba nie. Myślisz że mogło coś się popalić już bez odwrotu? Że nawet jakbym oryginalną płytkę przyczepił to też już by nie działało?
    serwisant289
    Level 6  
    Cokolwiek majstrujesz przy tel to zawsze odłączaj baterię :) Jeśli chodzi o płytki, to zamienniki często mają ograniczoną funkcjonalność względem org (najczęściej spotykam się z brakiem szybkiego ładowania) , więc prawdopodobnie wymiana na org rozwiąże problem. Możesz też wymienić samo gniazdo usb (zostawisz wtedy org płytkę)
    chemik007
    Level 18  
    Dokładnie to co powiedział kolega, przylutuj port usb na oryginalnej płytce i sprawdz.
    Jak dostarczysz sama płytke do serwisu to nie wezmą wiecej niz 20-40 zł
    Gdyby jednak wysiadła płyta główna i to da sie naprawić bo otg powinno w tym modelu miec zabezpieczenie na płycie głównej.
    manieckpl
    Level 2  
    Próbowałem już odlutować stare wejście i niestety słabo mi to wyszło. Jeszcze spróbuje przylutować jakieś nowe wejście ale strasznie ciężko się lutuje bo dużo jest tych małych nóżek i ta oryginalna płytka się raczej nie nadaje już. Wstawiam zdjęcie tej oryginalnej płytki i zauważyłem że są tam jakieś dwa procesorki czy coś takiego których nie ma w tym zamienniku. Możliwe że to odpowiada za te OTG?
    serwisant289
    Level 6  
    manieckpl wrote:
    Możliwe że to odpowiada za te OTG?

Raczej nie. Układy odpowiedzialne za OTG będą na płycie Głównej, natomiast otrzymują one sygnał z płytki dolnej, więc żeby zweryfikować gdzie jest problem - musisz podłączyć sprawną płytkę najlepiej oryginał. Taśmę główną też trzeba sprawdzić (chociaż jeśli na starej płytce OTG działa to pewnie problem nie jest w taśmie). Na zdjęciu słabo widoczne są te układy, natomiast schemat do tego modelu zawiera następujące info: Xiaomi Redmi 4a - nie obsługuje już OTG
    Jak będziesz lutował nowe gniazdo to uwaga na mikrofon (Łatwo można przegrzać i uszkodzić) najlepiej okleić taśmą kaptonową.