Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP Pavilion 15 P025sw - Brak kompatybilności grafiki z Windows 10

AXELF 22 Feb 2022 06:42 141 7
    AXELF
    Level 20  
    Witam wszystkich.
    Mam problem ze starym notebookiem HP Pavilion 15 P025sw i sterownikami do dwóch kart graficznych AMD Radeon (TM) R7 M260 / AMD Radeon(TM) HD 8610G. Kiedy próbowałem zaktualizować system do najnowszej wersji, zobaczyłem niebieski ekran, ponieważ moja karta graficzna nie ma nowszych sterowników niż te z 2015 roku. Próbowałem innych wersji Windows 10 i tylko wersje do 2017 są w stanie współpracować z moją kartą graficzną. Jak mogę rozwiązać ten problem? Pobrałem oficjalne sterowniki z witryny HP, sterowniki z innych witryn typu AMD nie pasują do siebie.

Pozdrawiam serdecznie
    Axel
    safbot1st
    Level 43  
    Ogólnie to jest pytanie do firmy AMD oraz do monopolisty i manipulanta - mikrosoftu.
    Nie pozostaje Ci nic innego jak zmodować sterowniki lub używać przeterminowany, stary zły i niedobry system.
    Korporacji nie interesuje, że kiedyś wydałeś fortunę na komputer. Masz sobie kupić nowy i taka jest "narracja":
    "Kup, kup, kup..."
    AXELF
    Level 20  
    Dzięki za odpowiedź. No niestety tak jak piszesz MS ani HP nie obchodzi, że się to wszystko kupiło tylko żeby znowu kupić... W jaki sposób można zmodyfikować te sterowniki ?
    Pedros050
    Level 43  
    Jaka wersja BIOS w tym HP?
    AXELF
    Level 20  
    Aktualna F.46 Rev.A
    Pedros050
    Level 43  
    Najnowszy ani jedna nie instaluje sterownika od kart graficznych?
    cysiekw
    Level 39  
    AXELF wrote:
    AMD Radeon (TM) R7 M260
    Z tym nie ma problemu.
    AXELF wrote:
    AMD Radeon(TM) HD 8610G
    a ta raczej będzie przyczyną.
    Jesteś pewien na 100% że nie ma fizycznego uszkodzenia i dlatego bsy? Sprawdził bym jeszcze na linux live czy działają obie prawidłowo przy akceleracji lub stres teście. Jeśli tak pozostaje wyłączyć tego HD 8610G jeśli jest on przyczyną i korzystać z r7.
    AXELF
    Level 20  
    Ja normalnie pracuję na Win10 1703 korzystam z CADa, mocnej akceleracji itp. Problem jest gdy chcę zainstalować nowszą wersję niż 1703. Węszyłem po forach zagranicznych i ludzie zgłaszali podobny problem. Wywali blue screena podczas instalacji sterowników grafiki kernel mode heap corruption i po restarcie widnieje zawsze jedna z kart. Teraz nie pamiętam która bo ostatnio walczyłem z tym w grudniu ale bodajże ta integra.
    Ostatnio dołożyłem 12GB ramu i dysk SSD laptop chodzi jak nowy tylko by cieszyć się pełnią mocy muszę mieć aktualny system. Przed dołożeniem tych podzespołów też nie szło niestety zainstalować nowszego systemu, w sensie system się zainstaluje bez problemu. Problem gdy instaluję grafikę :) i tak idiotyczny system przełączania kart graficznych

R7 jest kartą dedykowaną. Podstawową jest niestety integra :(