Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Massey Ferguson 6480 - błąd t1.24

pabian 95 22 Feb 2022 15:59 507 7
 • #1
  pabian 95
  Level 3  
  Mam problem Massey Ferguson pojawia mi się błąd t1.24, traktor przestaje jechać sam próbuje ruszać do tylu i do przodu. Również podczas zapalania tak jak by był cały czas na biegu, przy zaciągniętym ręcznym powoli toczy się do tylu
 • #2
  ftp.kowal
  Level 36  
  Do sprawdzenia masz elektrozawory i czujniki zakresów. Pojawia się jeszcze jakiś błąd czy tylko ten?
 • #3
  pabian 95
  Level 3  
  Jeżeli odłączę kable od czujnika to wskakuje błąd T 1 25 nic więcej. Mam jeden czujnik i elektrozawor nowy na podmianę i po kolei przekładałem i dalej tak samo nic się nie zienia.
 • #4
  ftp.kowal
  Level 36  
  Nie pomyliłeś przypadkiem kostek od czujników? Z tego co kojarzę błąd 24 najczęściej występował gdy czujnik dalej był zwarty po przełączeniu zakresu. Chociaż przez to nie powinien chcieć ruszyć. Będziesz musiał wpiąć manometry i sprawdzić czy przypadkiem gdy skrzynia jest na "luzie" nie dostale niewielkiego ciśnienia na kosze.
 • #5
  pabian 95
  Level 3  
  Kostki nie pomylone napewno bo każdy osobno odpinany i zapinany. A co do ciśnienia to może dostawać bo nawet przy zapalaniu tak jak by był załączony bieg nie zawsze ale jak chce zapalić to ma bardzo ciężko i jak obraca rozrusznik to traktor tez zaczyna się toczyć.

  Dodano po 9 [minuty]:

  Jeżeli dostaje to ciśnienie to co może być przyczyną?
 • #6
  ftp.kowal
  Level 36  
  Możliwe też że masz coś rozsypane w skrzyni. Jak zgasisz ciągnik i odczekasz dłuższą chwilę to ciśnienie powinno zejść, wtedy pierwsze kręcenie silnika nie powinno mieć oporu.
 • #7
  pabian 95
  Level 3  
  Właśnie nie ma reguły czy postoi dłużej czy odrazu się go kręci jak mu aie chce raz jest ciśnienie taz normalnie na luzie jest. A powiedz czy ta manetka od rewersu może coś takiego powodować? Jutro chce podmienić od znajomego tylko nie wiem czy jest sens.
 • #8
  ftp.kowal
  Level 36  
  Ale to nie koniecznie musi być ciśnienie, uszkodzenie mechaniczne będzie podobny objaw powodować. Z przełącznikiem możesz spróbować, ale jak dla mnie to nic nie da, żeby przełącznik zadziałał silnik musi być uruchomiony plus sterownik skrzyni musi dostać informację o cisnieniu oleju. Jeśli ciśnienie pojawia się w momencie rozruchu to usterka mechaniczna bloku elektrozaworów lub elektrozawor delikatnie uchylony.