Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

- Problem z największym palnikiem (dyszami) - Amica

Pawlak093 22 Feb 2022 17:42 225 8
    Pawlak093
    Level 9  
    Cześć.

Mieszkam w bloku i mam problem z największym palnikiem. Kupiłem dysze do gazu ziemnego i każda duży palnik 1,25
    palnik turbo WOK lub piekarnik 1,41 nie jest poprawna - na video jest pokazane zachowanie palnika.
    Problem pojawił się chyba po jakimś czasie na oryginalnej dyszy.
    Nie wiem czy zakup kolejnych dysz na gaz propan-butan rozwiąze problem?
    https://youtu.be/iA5TBx_YtlU
    stanislaw1954
    Level 43  
    Nie działaj przypadkowo. Miałeś dobrą dyszę poprzednio? Jaki rozmiar? Jaki powód wymiany? Jaki rodzaj gazu?
    Pawlak093
    Level 9  
    stanislaw1954 wrote:
    Nie działaj przypadkowo. Miałeś dobrą dyszę poprzednio? Jaki rozmiar? Jaki powód wymiany? Jaki rodzaj gazu?

Hmm nie pamiętam. Powód wymiany dyszy był dawno chyba z tego powodu, że palnik gasł mimo zapalonego ognia. I teraz wydaje mi się, że ta dysza nie jest oryginalna. I teraz nie mogę trafić aby rozwiązać problem. Bo problem występuje od dawna tylko teraz po zakupie dysz palnik przynajmniej nie gaśnie.
    Mieszkam w bloku, nie korzystam z butli więc gaz ziemny?

Link do mojego zakupu
    https://allegro.pl/oferta/dysze-do-kuchenki-gazowej-amica-5szt-gaz-ziemny-50-7823729978
    stanislaw1954
    Level 43  
    A próbowałeś 1,25 ?Jak nie masz butli, to gaz ziemny, Ale są też różne rodzaje.
    Pawlak093
    Level 9  
    stanislaw1954 wrote:
    A próbowałeś 1,25 ?Jak nie masz butli, to gaz ziemny, Ale są też różne rodzaje.

Próbowałem 1.03, 1.25 i 1.41
    Janek_15
    Level 24  
    Czy dostosowałeś stosunek powietrza do gazu?
    Pawlak093
    Level 9  
    Nie rozumiem pytania lub nie wiem czy dostosowywałem stosunek powietrza do gazu. Nie ma ruchu powietrza aby przeszkadzał w paleniu się palnika
    Janek_15
    Level 24  
    W pobliżu dyszy powinna znajdować się metalowa kurtyna. Reguluje dopływ powietrza do palnika. Sądząc po filmie, ta kurtyna jest całkowicie zamknięta. Dlatego gaz i powietrze nie mieszają się w palniku, ale nad nim.
    Pawlak093
    Level 9  
    - Problem z największym palnikiem (dyszami) - Amica
    Chodzi o to zaznaczone na zdjęciu?