Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przegrywanie kaset video grabberem - który magnetowid warto nabyć?

kasper005 23 Feb 2022 01:24 144 2
 • #1
  kasper005
  Level 2  
  Witam
  W swoim domu posiadam dużo kaset VHS z rodzinnymi uroczystościami typu chrzciny, komunie, śluby. Chciałbym wszystkie te nagrania przekonwertować na płyty DVD. Zakupiłem przez internet video grabber MEDIA-TECH MT4169. Chciałbym się państwa zapytać o opinię na temat tego urządzenia, chodzi mi o jakość obrazu, dźwięku itp. Niestety odtwarzacz, który posiadam Panasonic NV P7 Video Theatre ma już mocno zjechaną głowicę (obraz zaczął śnieżyć, był problem z dźwiękiem), dlatego też oddałem go do elektronika. Sprzęt zepsuł mi się dzień przed przysłaniem grabbera, dlatego też nawet go nie wypróbowałem. W razie, gdyby odtwarzacza nie udało się naprawić będę myśleć nad kupnem nowego. Który państwo polecacie, chodzi mi o firmę i czy warto kupować aż 6-głowicowy magnetowid, czy może starczy 4 lub zwykły odtwarzacz. Czy ma to jakieś znaczenie w przegrywaniu kaset grabberem, czy zbytnio się to nie różni. Jestem kompletnie zielony w tych sprawach, nie mam pojęcia o tym i wolę podpytać osób lepiej się na tym znających.
  Pozdrawiam
 • Helpful post
  #2
  sylweksylwina
  Moderator of Computers service
  Grabber nie wygląda na wysokich lotów. Efekty mogą być różne. Też pytasz po zakupie ;)

  Ja bym się zastanowił nad zleceniem tego profesjonaliście, w końcu pamiątki warto zgrać w najlepszej możliwej jakości.
  Jak chcesz samemu się pobawić to twoja decyzja.

  Śnieżenie może być przyczyną zabrudzenia głowic - w zależności od stanu taśmy i jak była przechowywana może brudzić głowice.

  Ilość głowic to temat rzeka, choć zazwyczaj modele 4 głowicowe to były po prostu LP, 6 głowicowe LP + Hi-Fi. Wszystko zależy od tego jak zostały sporządzone nagrania.
  Oczywiście najlepszy efekt będzie na VCR z TBC, lub po przepuszczeniu przez TBC. Ale zakup takiego VCR to spora inwestycja.
 • Helpful post
  #3
  konsum
  Level 27  
  Te kasety co masz, pewnie mają po 20 lat jak niewięcej, także żaden odtwarzacz nie poprawi już jakości w takich starych taśmach, a na pewno znak czasu już na nich jest zostawiony.
  Kup jakąś używkę na olx, typu Nec, Thomson, Sony przegrasz i tyle będzie Ci potrzebny magnetowid w dalszej egzystencji.

  Co do grabera, to badziew, ale może Ci się coś uda na nim zrobić.