Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor Blaupunkt - piszcząca cewka

piotrproblem 25 Feb 2022 12:07 198 5
    piotrproblem
    Level 2  
    Witam.
    Mam problem z cewką w telewizorze Blaupunkt, gdy tylko telewizor chwilkę pochodzi do uszu dociera nieprzyjemny piszczący głos.
    Szukałem postów na ten temat, niestety nie udało mi się nic znaleźć. Jest jakiś domowy sposób bym mógł usunąć to piszczenie?
    Z góry dzięki!
    Telewizor Blaupunkt - piszcząca cewka
    gorki73
    Level 39  
    Witaj, napisz jaki to model TV...Piszczenie cewek może mieć wiele przyczyn jedną z nich może być nawet ustawienie za dużej częstotliwości odświeżania obrazu co nie usprawiedliwia piszczenia oczywiście.
  • Helpful post
    miro.nasz
    Level 26  
    Witaj!
    Pisk można osunąć 1.jak rdzeń złożony jest z cienkich blaszek/to skręca się rdzeń jak to nie pomorze to zalewa się szelakiem lub odpowiednim lakierem cewkę razem z rdzeniem.
    W nowoczesnych transformatorach budowanych na rdzeniach ferrytowych to wymienić na nowy transformator lub cały zasilacz.
    Spróbuj trzonkiem od pędzelka delikatnie nacisnąć rdzeń i słuchaj czy ustanie pisk.

Pozdrawiam Miro.Nasz
    piotrproblem
    Level 2  
    Model telewizora: Telewizor Blaupunkt BA40F4132LEB DVB-T2/HEVC
    Jak tylko skończę pracę spróbuję najpierw pozmieniać ustawienia jak tylko znajdę gdzie to w Nich jest.

Dodano po 4 [godziny] 26 [minuty]:

Wiec tak,
    Zmiana ustawien nic nie pomogła, jednak gdy mocno naciskam to pisk ustaje. Jest coś czym mogę to załączniku albo bezpiecznie nacisnąć i złożyć?
    Pozdrawiam
  • Helpful post
    gorki73
    Level 39  
    piotrproblem wrote:
    Jest coś czym mogę to załączniku albo bezpiecznie nacisnąć i złożyć?
    Możesz transformatorek np. dwoma trytytkami ścisnąć ...będzie to oczywiście rozwiązanie doraźne, najlepiej jak Kolega @miro.nasz wspomniał wymienić transformator. Pozdrawiam
    miro.nasz
    Level 26  
    Witaj!
    tak jak Ci radziłem spróbować nacisnąć to pomogło Ci ustalić przyczynę.
    Jak jesteś w stanie wymontować transformator od płyty tak żeby nie uszkodzić
    to powinno wystarczyć zalać go lakierem takim jak używają przy przewijaniu silników. Ja zalewałem szelakiem.
    Pozdrawiam Miro.Nasz