Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Samsung WW60KK2109W - pobiera proszek razem z płynem

Piotrek2306 26 Feb 2022 18:50 213 7
 • #1
  Piotrek2306
  Level 4  
  Witam, mam problem z pralką Samsung WW60KK2109W a mianowicie problem polega na tym, że podczas pobierania proszku przy pierwszym praniu pobiera też płyn do płukania. Wyczyściłem deszczownie ale nic nie dało.
 • Helpful post
  #2
  kaczi8
  Level 14  
  Jeśli płyn nalewany jest powyżej znaku na niebieskiej wkładce to samoczynnie spłynie do bębna. Możliwe, że przy pobieraniu wody do prania przeleje się do przedziałki z płynem i też cały spłynie (za duża ilość proszku).
  Płyn zaczyna spływać grawitacyjnie gdy poziom cieczy przekroczy poziom oznaczony na wkładce.
 • #3
  Piotrek2306
  Level 4  
  Jeśli nawet kropelka płynu jest to też woda spłuczek razem z proszkiem ten problem trwa już od jakiegoś czasu. Jeśli wleje płyn w środku prania to wszystko jest ok., wyjąłem deszczownie i tam mnie troszkę zaniepokoił jeden otworek w środkowej części. Na tak zwany chłopski rozum jeśli jest otwór w środkowej części to powinna woda wlatywać tam gdzie jest przegroda do płynu.
  :arrow: Poprawiłem TONI_2003
 • #4
  mrice
  Home appliances specialist
  Piotrek2306 wrote:
  Wyczyściłem deszczownie ale nic nie dało.

  Jest zawalona wewnątrz. Jeśli nie uda Ci się tego ogarnąć to albo wymieniasz element albo się przyzwyczajasz i płyn lejesz później.
 • #5
  Piotrek2306
  Level 4  
  Czyściłam ją odkamieniaczem i wygląda prawie jak nowa i nic nie daje myślę, że elektro zaworu mogą być źle podpięty, boć może że z obydwu zaworach daje ciśnienie. Można by to jakoś sprawdzić?
 • #6
  mrice
  Home appliances specialist
  Jeśli nic nie kombinowałeś, to źle podpięte nie będzie, zresztą zmienienie zasilania cewek nie spowoduje tego problemu.
 • #7
  Piotrek2306
  Level 4  
  Podpięte są tak że przy zaworkch dopuszczających (są dwa) wychodzą wężyki też dwa a przy deszczowni są trzy wyjścia więc pierwszy wężyk jest podpięty pod drugie wyjście drugi wężyk pod pierwsze wyście a ostatnie wyjście jest nieczynne
 • #8
  mrice
  Home appliances specialist
  Trzecie jest używane tylko przy pralkach przystosowanych do pobierania ciepłej wody z sieci, zresztą wszystko jest na dozowniku jak pamiętam opisane, które wejście do czego, co prawda po angielsku, ale jest.

  Płyn winien być pobierany dopiero po uruchomieniu obydwu elektrozaworów, chyba, że jest zasyfiona deszczownica, to wtedy będą się dziać jaja.

  Tyle w temacie.