Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thomson TX 807CS problem z trybem hotelowym

segal1 06 Nov 2005 14:00 2262 8
    segal1
    Level 21  
    Trafił mi się klijent który ma hotel i w nim ma kilka telewizorków marki Thomson chassis TX807CS .Chciałem zablokować go w trybie hotelowym. I po części mi się udało tz. zablokowałem go tak że nie można go programować ,ale nie mogłem ustawić poziomu regulacji dżwięku na określonym poziomie. Przewertowałwem tryby serwisowe wydane przez firmę Jupitel z Gdańska i tam jest inny opis trybu hotelowego. Nie potrafie zablokować tej regulacji . Proszę o pomoc .
    rroman
    Level 29  
    witam wył do st by i pużniej wyłącznikiem sieciowym puźniej przytrzymaj jednocześnie p+ i wol+ i załącz go ponownie i masz aktywację tryb. hotelowego pozdrawiam
    segal1
    Level 21  
    Przytrzymać vol + i pro + na klawiaturze lokalnej ???
    morlock
    Level 12  
    witam! mam podobny problem , w szpitalu mamy thomsony i grundigi 14" wszystkie mają tryb hotel i jest tak jak piszesz brak możliwości ustawienia poziomu głośności preferowanego przez użytkownika . Jest opcja volume limit ale ona się odnosi do poziomu maksymalnego fonii w trybie hotel. Tv po włączeniu zawsze uruchamia się z poziomem fonii ustawionym na wielkości vol. limit. brak możliwosci ustawienia poziomu fonii przy włączeniu na wielkości odpowiadającej oglądającemu. tak jest w thomsonach i grundigach . dzwoniłem do serwisu thomsona i podobno jest to błąd oprogramowania. jedyna rada : po włączeniu od razu VOL - ! :(
    rtv6
    Level 18  
    Witam

Chassis TX807 ma tryb hotlowy natomiast TX807 CS takiego trybu
    nie ma. Nie wiem jak udało Ci się wyłączyć strojenie.

Pozdrawiam
    segal1
    Level 21  
    Być może to jest TX 807 , może ja cos źle spisałem ponieważ tam było ciemno.A jeżeli to jest TX 807 to czy tryb na pewno się włancza za pomocą klawiszy pr+ ,vol+ . Byłem już dwa razy u klijenta i zaczyna mnie troszkę denerwować.
    rtv6
    Level 18  
    Witam

Jeżeli to jest TX 807 to w serwisie ostatnie submenu dotyczy hotelu.
    Po wejściu do serwisu fioletowym klawiszem (txt) przechodzisz do "7"mego submenu.
    Jak nie masz tego submenu to jest TX 807 C lub CS.

Pozdrawiam.
    tom32
    Level 15  
    A właśnie że jest w TX807C czy CS tryb hotelowy.W trybie serwisowym opcja LOCK na "on"-wtedy blokuje menu strojenia i LIMIT np. na 15 zamiast 32 -wtedy ogranicza reg. głosności do połowy
    segal1
    Level 21  
    Udało mi się zablokować wejście w tryb strojenia i fonię na określonym poziomie .Zrobiłem tak jak mi napisał tom32. Tylko jedna uwaga aby zapamiętać te nastawy na końcu trzeba włączyć telewizor włącznikiem głównym.Temat zakończony.Dziękuje wszystkim za zaiteresowaniw się tematem.