Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmian przepisów 01.04.2022 Aneks do umowy kompleksowej Prosument Komfort plus

darus 27 Feb 2022 23:18 1536 0
    darus
    Level 10  
    Dzień dobry, nurtuje mnie kilka kwestii. Piszę bo nie ma nigdzie jasnej i klarownej odpowiedzi, w Tauronie też ciężko się dowiedzieć, każdy konsultant mówi co innego.
    Na początku lutego br. Tauron wymienił licznik w związku ze zgłoszeniem budowy mikroinstalacji. W kilka dni zmieniono mi dotychczasowa umowę taryfową z taryfą sprzedawcy na wspomnianą w temacie opcje ''Prosument Komfort Plus''.
    Następnie otrzymałem z Tauron dystrybucji:
    - Potwierdzenie przyłączenia do sieci mikroinstalacji.
    Obecnie w skrzynce znalazłem Anaks nr 1 do umowy Sprzedaży Energii Elektrycznej wraz z usługa dystrybucji, który reguluje ( w skrócie):
    - zasady rozliczania ze sprzedawcą, jako sprzedawcy zobowiązanego,
    -zasady realizacji usługi dystrybucji w zakresie odbioru energii wprowadzonej do sieci
    - prawa i obowiązki klienta
    - zasady bilansowania handlowego energii wytworzonej przez klienta zapewniane przez sprzedawcę.
    Zastanawia mnie to, że sposób rozliczania jest formułowany w aneksie?, tym bardziej, że pierwsza strona PISMA dotyczy pouczenia o odstąpieniu od aneksu?
    I tu pytania:
    1. Jeżeli nie przyjmę aneksu nie będę rozliczany jako prosument?
    2. Czy to standardowe podejście? Tym bardziej, że w aneksie oraz w zasadzie w OWUm stanowiące załącznik do aneksu znajdują się mało precyzyjne i zastanawiające klauzule o których było na portalach i stronach do zamieszczania video.
    3. Czy w ogóle Aneks jest wymagany, jeżeli mam aktywna umowę?
    O ile jeszcze oświadczenie o 12 miesięcznym okresie rozliczenia rozumiem to Aneks naprawdę mnie zastanawia.
    Temat założyłem aby konkretnie wyjaśnić następująca kwestię:
    Czy w obecnym (znanym już kształcie) nowych uregulowań Ustawy o OZE jest możliwe aby Sprzedawca osobom które wprowadziły do sieci energię elektryczną wytworzona przez mikroinstalację do 31.03.2022 r. mógł zmienić dotychczasowy sposób rozliczania wprowadzonej energii po 01.04.2022 r.
    Będę wdzięczny za pomoc w zrozumieniu, w załączeniu pismo oznaczone jako ''przejście na rozliczenie prosumenckie'', pouczenie oraz owum
    Darek