Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kontrolka oleju Audi A3 8p 1.6

Brzydactwo 01 Mar 2022 08:17 396 5
    Brzydactwo
    Level 4  
    Witam
    Jak w temacie od wczoraj zapala sie przy prędkości 120 km/h kontrolka oleju , przy zwolnieniu do 100 km/h gaśnie i można dalej jechać .
    Olej sprawdzony , ciśnienie ok
    Przebieg udokumentowany 209 tys.km.
    AUDI A3 1.6 115 KM. 2007 rok
    Mam ją od dwóch tygodni i zaczynam się zastanawiać czy ktoś nie wcisnął mi babola .
    Brak jakichkolwiek wycieków , silnik czysty nie myty.
    Podpowiedzcie co może być - nie miałem do tej pory doczynienia z Audi i nie chce szukać w ciemno
    sigwa18
    Level 39  
    Sprawdzałeś ciśnieni oleju jakie wartości? Szczególnie przy tych 100 km/h? Bo to typowy objaw sporych luzów na panewkach i jak olej się rozgrzeje (jazda z duża prędkością) to robi się rzadki i ciśnienia drastycznie spada (ucieka przez szczeliny wał panewka).
    osiniak75
    Level 34  
    Kiedy był zmieniany olej, miałem tak w Polo po zimie i krótkich trasach. Jeśli wymiana oleju nie pomoże to do sprawdzenia panewki i ciśnienie oleju.
    Brzydactwo
    Level 4  
    Zgłupiałem teraz wracałem do domu i nic , Olej zmieniany ok 10 tys . temu mam już nowy razem z filtrami kupiony ale musi do soboty poczekać .

Dodano po 1 [minuty]:

sigwa18 wrote:
    Sprawdzałeś ciśnieni oleju jakie wartości? Szczególnie przy tych 100 km/h? Bo to typowy objaw sporych luzów na panewkach i jak olej się rozgrzeje (jazda z duża prędkością) to robi się rzadki i ciśnienia drastycznie spada (ucieka przez szczeliny wał panewka).

Nie mam tak długiego wężyka żeby sprawdzić w czasie jazdy
    decybel91
    Level 42  
    Jest tak. Nowy olej wypłukał cały syf z odłożony w odmętach silnika i ten syf zakleja smok pompy oleju. Miska do zdjęcia i wymyć syf z dołu.
    sigwa18
    Level 39  
    No to się czesto zdarza też że farfle zaklejają smok. Jak wyżej miska na dół.