Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z laserem w DVD

06 Lis 2005 17:42 1324 4
  • Poziom 15  
    Mam wieżę UNITED MID4200 z DVD i nie czyta płyt (żadnych).
    Po włożeniu płytką kręci, lekko stuka laser o krążek i nic - no disc.
    Laser świeci się jakby za mocno, prześwituje przez płytkę i wygląda jak czerwona żarówka.
    Czy to laser do wymiany jest, czy da się to naprawić, wyregulować?
    Wieża jest nowa (zwrot z marketu).
  • Poziom 15  
    Nie czyta wszystkich.
    Kręciłem oboma peerkami ale nie udało się.
    Nie mam dużego doświadczenia z laserami. Czy da się to na piechotę wyregulować? Oscyloskop posiadam.
  • Poziom 16  
    Napisz, czy od nowości (od kąd posiadasz) nie czytał żadnych płyt? Czy ktoś już wcześniej nim kręcił? jak chcesz sposób na piechotkę: jeden i drugi perek max w jedną stronę, później po troszku kręcisz jednym, drugi bez zmian, jak przejedziesz cały zakres to wracasz do artości począkowej na P2 a na P1 zmieniasz troszkę wartość po czym ponownie na P2 o troszku zmieniasz wartość aż dojdziesz do końca, wracasz P2 do wart. początkowej i znowu troszkę zmieniasz wartość P1 i tak aż dojdziesz do krańcowej wartości oby perków. Przy każdej zmianie prubujesz, czy odczytuje. Jest to sposób bardzo żmudny, jednak moze być skuteczny. Jeżlei nie będzie czytał w żadnym położenu to obawiam się, że wymiana lasera Cię czeka (częst jednak nieopłacalna).
  • Poziom 15  
    Sprzęt jest nowy, ale z tzw. returów z Niemiec.
    Jeszcze raz wyczyściłem laser, bo okazało się, że pod pewnym kątem była na nim jakaś plamka, której wcześniej nie wytarłem. Trzeba było naprawdę mocno potrzeć wacikiem.
    Zaczął czytać, ale nie wszystkie - niepotrzebnie wcześniej rozregulowałem peerki. Ustawiłem je jak kolega wyżej zalecił i jest OK. Czyta wszystkie aż miło. Dzięki za porady.