Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Dlaczego ekspres Krups EA8108 nie pracuje prawidłowo i jak to naprawić?

Qleslaw 06 Mar 2022 09:22 267 1
    Qleslaw
    Level 6  
    Witam. Przewertowałem wiele wątków, ale nie znalazłem odpowiedzi. Dostałem ostatnio krupsa ea8108, ekspres uszkodzony. Kupiłem zestaw uszczelek termobloku, uszczelkę na kociołek i wężyk od termobloku do wylewki bo to taki standard przy wymianach. Wszystko wyczyściłem, wymieniłem. Ekspres przygotowuje super kawę, wszystko niby jest ok.

Problemy są następujące:
    Po 4-5 kawach ekspres zawsze prosi o zrobienie wg instrukcji "długiego płukania" - miga power i clean+calc.

Druga rzecz to taka, że wg instrukcji po podlaczeniu do gniazdka, bez włączania i naciśnięciu rownoczesnym czyszczenia+przycisku mocnej kawy pozniej kręcenia potencjometrem powinno dać się ustawić (skalibrować) twardość wody, temp kawy itd jednak zaświeca się tylko na stałe kontrolka fusów zamiast migać power i mieć możliwość wyboru różnych rzeczy.

Proszę o pomoc.
    Qleslaw
    Level 6  
    Przedmuchanie przepływomierza, odkamienianie (osobno) pierwszego sitka pod zbiornikiem wody + odkamienianie układu, rozwiązało problem.