Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot partner 1.6 hdi z 2010r Pompa domieszkowa - praca ciągła

YOYO123 06 Mar 2022 12:11 321 6
 • #1
  YOYO123
  Level 8  
  Cześć,

  Przy zakupie samochodu świeciła sie kontrolka serwisowa. Diagbox rzucał błędami, o braku płynu fap i uszkodzeniu pompy domieszkowej. Płyn był więc zaprogramowałem dolewke. Pompa sprawdziłem działa impulsowo i raczej pompuje. Problem w tym, że gdy włącze zapłon czy silnik, pompa chodzi nieustannie. Przejechałem 30km i nadal ten problem. Od zakodowania zostało pobrane 100ml (sprawdzone programowo). Program pokazuje, że minimalna ilość nie została podana do oleju napędowego. Korek zdejmowany, a także zatankowany.

  Czy pompa musi działać przez dłuższy czas? Wydaje mi się, że nie powinna.

  Peugeot partner 1.6 hdi z 2010r
 • #2
  cysiekw
  Level 38  
  Pompa dodatku eolys ma działać tylko po zatankownaniu, oblicza ilość jaka trzeba dać do zbiornika z paliwem na podstawie ilości zatankowanej ropy. Ja bym jednak dokładnie zweryfikował błędy oraz czy aby napewno pompa jest sprawna.
 • #3
  YOYO123
  Level 8  
  Błędy nie powracają, trzeba na ten moment założyć, że pompa działa, chyba, że w diagbox te wartości są tylko wyliczone a nie rzeczywiste.
 • #5
  YOYO123
  Level 8  
  Ogólnie są 2 menu do sprawdzenia. Jedno jest z wykresami ile było na początku i ile jest w L i %. Jest to w diagbox w kalkulatorze pompy domieszkowej. Drugie menu jest w BSI albo Silnika i wygląda jak poniżej. To 2 jest informacja, że obliczane. Peugeot partner 1.6 hdi z 2010r Pompa domieszkowa - praca ciągła
 • #6
  infostrefa
  Level 2  
  I jak udało się coś zrobić ? mam ten sam problem pompa dozuje non stop dodatek ale sterownik silnika tego nie widzi natomiast pompa widzi ilosc wlanego dodatku. pewnie ktoś cos kombinował w tym pojeździe tylko jak to sprawdzić
 • #7
  YOYO123
  Level 8  
  Pompa przestała tykać sama po odłączeniu i podłączeniu. Prawdopodobnie jest ona uszkodzona,ale nie mam pewności. Ciągle brak informacji czy ma działać impulsowo czy ciągle.