Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo TAB2 A10-70l - Ciągły restart/ Problem z wgraniem oprogramowania

fidzos 06 Mar 2022 20:49 459 3
    fidzos
    Level 9  
    Witajcie
    Tablet zaczął się resetować.
    Po wejściu do trybu przywracania został zrobiony twardy reset oraz czyszczenie pamięci cache
    Od tej pory tablet po włączeniu blokuje się na 20min na ekranie z napisem "Usuwanie...", po tym czasie na ułamek sekundy pojawia się logo Androida z znakiem ostrzegawczym i samoistnie przechodzi do trybu przywracania.

Wykonałem za pomocą programu SP Flash test pamięci ram - OK
    Następnie pobrałem rom i wgrałem go przez SPF. Cały proces przeszedł bez problemu jednak nic się nie zmieniło, włącznie z numerami oprogramowania w trybie przywracania.
    Przez SPF próbowałem wedle instrukcji wgrać TWRP jednak nic to nie dało.
    Pobrałem program Rescue and Smart Assistant przeznaczony do produktów Lenovo jednak mojego urządzenia nie ma na liście. Nie znajduje urządzenia ani po IMEI ani po podłączeniu w trybie fastboot.
    Podłączyłem Tablet w trybie fastboot
    Lenovo TAB2 A10-70l - Ciągły restart/ Problem z wgraniem oprogramowania Lenovo TAB2 A10-70l - Ciągły restart/ Problem z wgraniem oprogramowania

Pojawiła się informacja RAW Data czyli może system plików padł. Bootloader jest oznaczony jako odblokowany..
    Ostatnio bawiłem się w ratowanie Samsunga galaxy S1 i było to wiele lat temu więc nie posiadam dużego doświadczenia.
    Z góry bardzo dziękuję za pomoc i wszelkie wskazówki.
    lukasramo92
    Level 10  
    Skoro bootloader byl odblokowany to zabezbieczenie w postaci przyjmowania tylko "Official firmware" i konkretnych, zgodnych sum kontrolnych paczki znika!
    Wystarczy, ze przeoczysz chociazby czy wersja orogramowania jest zgodna z plyta glowna urzadzenia, badz konkretnym chipsetem i buuum !!
    to sie nazywa soft - brick i ten blad przydarzyl sie kazdemu, kto dzis we flashowaniu jest dobry.
    Prawdopodobnie naruszyles "otoczenie" kernela i procedura startowa systemu sie rozsypala.
    Teraz potrzebujesz fachowca, ktory przeanalizuje hardware i dobierze jakis programator lub ewentualnie poleci Boxem.
    Niestety ja nie jestem jeszcze na tym levelu, wiec ta porada to ode mnie bedzie wsioo!

Pozdro i powodzenia.
    fidzos
    Level 9  
    Dzięki za odpowiedź
    Mam świadomość konsekwencji błędu (kupię taki sam tablet z rozbitym ekranem i przełożę płytę), natomiast problem jest taki że nie ma żadnej reakcji na moje działania, nawet negatywnej. On po starcie zawiesza się na usuwaniu danych które zostały wymuszone przez wipe cache.
    Komenda fastboot -w pokazana na screenie zwróciła informację że cache i metadata zostały sformatowane ale format raw jest nie wspierany. Czyli tak jakby rozsypała się tablica partycji. Znalazłem komendę do formatowania z ustanowieniem systemu plików (teraz nie pamiętam ale coś w stylu format cache ext4) i pomimo operacji zakończonej pomyślnie nadal mam format raw.
    cysiekw
    Level 39  
    Uszkodzenie fizyczne pamięci. W lenovo standard musiał byś przelutować kość na nową, niestety operacja nieopłacalna.