Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Peugeot 307 sw RT3 z kol. wyś - Radio co chwilę się resetuje, na wyświetlaczu wi

lewando54 07 Mar 2022 08:58 456 9
    lewando54
    Level 4  
    Witam serdecznie!
    Otóż mam problem z radiem Magneti Marelli RT3-N3-02 z kolorowym wyświetlaczem GPS+SIM w niedawno kupionym aucie Peugeot 307 SW 2004 1.6 109KM Benz.

Objawy są następujące:
    Na wyświetlaczu widać logo Peugeota i w prawym dolnym rogu są napisy w stylu "Loading", "Ready" i po "Ready" się resetuje radio z wyświetlaczem. I tak co chwilę. Radio kompletnie nie reaguje na żadne przyciski.

Poprzedni właściciel mówił że coś próbował spolszczyć, ale chyba ładnie mówiąc nie udało mu się coś i płytę mu wciągnęło. (Słychać że radio próbuje ją wczytać)

Próbowałem odpiąć akumulator i odczekać chwilę, by potem spróbować wyjąć płytę ale żadnych zmian. Mam w planach kupić kluczyk by może radio wyjąć i ręcznie płytę wyciągnąć.

Czy ktoś już spotkał się z takim problemem i czy jest szansa jakoś to odratować? Zależy mi najbardziej na komputerze pokładowym, bo jednak warto by było go mieć.
  • Helpful post
    Maly
    Level 31  
    Pewnie dorwał uszkodzoną płytę, albo nie od tego modelu.
    Poszukaj na forach peugeota, ale i tak najpierw trzeba wyjąć tą.
    Pewnie trzeba będzie wyjąć radio i wyciągnąć ją ręcznie, tylko żebyś nie zepsuł mechanizmu.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3762736.html
    lewando54
    Level 4  
    Zamówiłem kluczyk na alledrogo, zobaczymy co z tego będzie
    lewando54
    Level 4  
    Niestety wyjęcie płyty nic nie zmieniło, a radio nie reaguje na włożenie nowej. Mechanizm raczej nie dostał, bo słyszę podobne dźwięki jak przed wyjęciem, jakby napęd coś próbował zrobić i myśli że cały czas ma płytę.

Tak na marginesie, w środku była płyta magneti marelli z jakimś softem V5.41
    Peugeot 307 sw RT3 z kol. wyś - Radio co chwilę się resetuje, na wyświetlaczu wi
  • Helpful post
    Maly
    Level 31  
    Wygląda na oryginał
    Może po aktualizacji gość chciał wrócić z aktualizacją.
    Być może radio jest już całkiem ubite - jak mechanizm nie chce wciągać płyty (jeśli by chciał to jest chyba jeszcze soft aby nagrać nowszą wersję), to zostaje chyba tylko nowe radio.
    Niby są ludzie którzy twierdzą, że potrafią postawić takie uszkodzone, ale to chyba jest już ryzyko
    lewando54
    Level 4  
    Czyli pewnie nowe/używane radio. Nie wyobrażam sobie żeby ktoś przeprogramował pamięć flash.

Jak kupię takie same radio, to pewnie trzeba będzie gdzieś dać do podpięcia i wklepania VIN?
  • Helpful post
    Maly
    Level 31  
    lewando54 wrote:
    Czyli pewnie nowe/używane radio. Nie wyobrażam sobie żeby ktoś przeprogramował pamięć flash.

Jak kupię takie same radio, to pewnie trzeba będzie gdzieś dać do podpięcia i wklepania VIN?

Zgadza się, do kogoś kto ma PP lub Diag-a
    lewando54
    Level 4  
    Kupiłem i wrzuciłem fabryczne radio. Mamy postęp, na wyświetlaczu jest normalnie komputer z navi, ale wyswietla mi że wersja oprogramowania jest niekompatybilna, włóż płytę CD oraz pika przez brak VIN. Pójdę jak najszybciej do speca co mi wpisze.

Mogę korzystać z wszystkich funkcji normalnie, ale jest kolejna rzecz.

Jak ustawiam godzinę i datę, to się nie zapisuje. Tak samo stacje. Czy to wina nie wpisania VIN'u czy to niestety coś z czym muszę żyć nawet po wpisaniu VIN?

Jeszcze spytam, czy muszę wrzucić płytkę z oprogramowaniem żeby mi nie wyświetlało co któreś uruchomienie komunikatu o płytę?
    Maly
    Level 31  
    Pikanie to wina vin, natomiast brak zapamiętywania stacji? nie pamiętam, ale może też, (też programowałem radio) zaraz kupowałem nowe i programowałem
    lewando54
    Level 4  
    Godzina rozwiązana updatem przy pomocy softu od namka, pikanie udało się u gościa z PP rozwiązać. Zamykam temat, dziękuję za pomoc :)