Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Inne - Wydłuzenie impulsu otwierania/zamykania

gruberek11 10 Mar 2022 20:57 111 8
    gruberek11
    Level 17  
    Witam

Mam pytanie.

Chce użyć centralki alarmu/ centralnego zamka do sterowania siłownikiem /silownik-liniowy-elektryczny-80kg

Chce go podłączyć tak żeby z pilota ten siłownik pracował.

Z tym że teoretycznie napotkałem problem bowiem mam taki uniwersalny sterownik z pilotem ale wydaje mi się że impuls na otwieranie/zamykanie będzie za krótki - bo jest przystosowany do siłownika centralnego zamka.

Czy można coś wpiąc aby ten impuls płynnie zwiększyć (zamykania i otwierania) czy pozostaje mi kupienie jakiejś lepszej centralki (alarmu proxima?) który można programować i np: zwiększyć impuls do 15s/20s.

Nie jestem elektronikiem polutowałem sobie ale napotkałem taki problem

Jeśli w prosty sposób nie można zwiększyć impulsu może ktoś poleci jakąś prostą centralke z taką możliwoscia?
    milejow
    Level 43  
    gruberek11 wrote:
    impuls do 15s/20s.

Taki długi sygnał jest z reguły tylko w momencie zamykania, wykorzystuje się go do funkcji komfort w autach. Do czego ma być zastosowany ten siłownik, może lepiej zastosować krańcówki,siłownik będzie wtedy pracował od momentu wciśnięcia pilota do momentu osiągnięcia krańcowego położenia.
    Ireneo
    Level 42  
    Kondensatorem zwiększ.Jaką masz centralkę?
    janosiksik
    Level 22  
    Szukaj centralki do sterowania zamkiem pneumatycznym. Za kilkadziesiąt złotych kupisz z pilotami. Tam masz impuls 30 sekund. Ja bym zrobił sobie coś z przekaźnikiem i ne555. Wtedy czas sobie regulujesz tak jak chcesz.
    gruberek11
    Level 17  
    Dziękuje kolego za pomoc.
    Szukam ale nie widze takiej centralki?

A możesz podpowiedzieć jak zrobić to przez przekaźnik? albo może ktoś kto może mi to wykonać i jak wpiąć?
    gemiel
    Level 25  
    janosiksik wrote:
    Szukaj centralki do sterowania zamkiem pneumatycznym. Za kilkadziesiąt złotych kupisz z pilotami. Tam masz impuls 30 sekund.

Sterowanie zamkiem pneumatycznym to około 3,5s. Odpuść sobie sterowniki zamków.
    Lepiej zastosować zwykłą radiolinię z pilotami, których jest sporo na rynku. Wybierz taką, która pozwala na ustawienie parametrów czasowych lub załącza przekaźnik na cały czas trzymania przycisku pilota (zależy jak chcesz sterować tym siłownikiem).
    janosiksik
    Level 22  
    gemiel wrote:
    Sterowanie zamkiem pneumatycznym to około 3,5s.
    Oczywiście, Kolega ma rację, jakieś zaćmienie mnie z tymi 30 sekundami ogarnęło. Przepraszam. Pozostaje timer na LM555 i takie hasło sobie wbij w przeglądarkę. Z Twoich linków, nie wiem co kupiłeś, bo one są widoczne da Ciebie. Podaj dokładnie co masz. Zastosowanie radiolinii całkowicie rozwiązuje Twój problem. O dokładny typ zapytaj pisząc post w dziale "zabezpieczenia stacjonarne" Tam Koledzy będą mogli Tobie służyć linkiem do najlepiej dobranego urządzenia.
    https://allegro.pl/oferta/przekaznik-czasowy-timer-12v-0-13s-1h-9753652492
    Tu za kilkanaście złotych masz gotowy zestaw.