Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterowanie ekranem z projektora nie przystosowanego

xxxpablo 06 Nov 2005 23:30 1095 0
    xxxpablo
    Level 10  
    Witam jestem posiadaczem Projektora Panasonic PT-AE300E.
    Zamarzyło mi się aby w/w projektor uruchamiał procedurę rozwijania i zwijania ekranu elektrycznego mojej konstrukcji.
    Sprzęt ten posiada wiele złącz na swojej tylnej ściance lecz nie posiada wyjścia specjalnie do sterowania ekranem.
    Tworząc automatykę ekranu myślałem że nie ma żadnego problemu gdyż projektor posiada złącze SCART i z ósmej nóżki wezmę sobie sygnał na przekaźnik który uruchomi całą procedurę. Jakież było moje zdziwienie gdy zmierzyłem ową nóżkę i okazało się ,że żaden potencjał nie pojawia się na niej z chwilą włączenia projektora.
    Zwracam się do was z prośbą -Może macie jakieś inne pomysły skąd wziąść impuls do zadziałania przekaźnika?
    Dodam że ten panasonic jest wyposażony jeszcze w złącze Monitorowe ,Svideo, DVI oraz Compostiw.
    Ostatnią moją deską ratunku będzie transoptor podpięty pod diodę zasilania ,ale to rozwiązanie ma dwie wady mianowicie -ingerencja w projektor oraz fakt że owa dioda przy wyłączaniu zmienia swój kolor dopiero gdy wentylatory schłodzą soczewki co następuje po jakiś dwóch minutach od wyłączenia.