Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] De Dietrich mcr II 24 T błąd E5 E6

Dqa 13 Mar 2022 06:33 303 13
    Dqa
    Level 3  
    Witam posiadam Ditericha mcr II 24T od paru dni wyskakuje mi błąd E5 czasami E6 piec po czyszczeniu wymiennika elektroda też wyczyszczona włącza się pochodzi chwilę i wywala błąd E5 podczas pracy gdy w panelu sterowania wejdę w opcję nl ( prąd jonizacji ? ) wartości skaczą w skali od 8.8 do do 1.5 czasem jeszcze niżej, w trybie czuwania pokazuje wartość 0.4 czy ktoś się orientuje co może być przyczyną?
    Dqa
    Level 3  
    Dzięki ale nie jestem przekonany że to będzie wina uszczelki dlatego że w trybie czuwania piec wykrywa jonizację 0.1 0.4 a powinno być 0.0
    zales.vip
    Level 29  
    Winny będzie automat palnikowy (plyta główna) albo (i) transformator zapłonowy.
    Osobiście typuje 20% na transformator i 80% plyta.
    Dqa
    Level 3  
    Obyś się mylił bo jeżeli to płyta to piec idzie na złom bo nie będę inwestował 2 tys, jednak spróbuję z transformatorem i zobaczymy.
    zales.vip
    Level 29  
    Sprawdz jeszcze czy masz zachowaną fazowość (poprawnie podpięte N i L) oraz czy masz podpięte i SPRAWNE uziemienie.
    Dqa
    Level 3  
    Sprawdziłem jest tak jak powinno być.
    ROWE
    Level 34  
    zales.vip wrote:

Przecież trafo wys. nap. daje iskrę, zapala gaz i jest jonizacja.
    Raczej na płycie sprawdź kondensatory elektrolityczne te największe.
    Dqa
    Level 3  
    Właśnie przed chwilą wymieniłem elektrodę i transformator i jak na razie wszystko działa i parametry jonizacji się ustabilizowały nie skacze od 9 do 1.5
    zales.vip
    Level 29  
    ROWE wrote:
    zales.vip wrote:

Przecież trafo wys. nap. daje iskrę, zapala gaz i jest jonizacja.
    Raczej na płycie sprawdź kondensatory elektrolityczne te największe.

Nie tylko. Trafo odpowiada za właściwy odczyt i pomiar jonizacji. Jak jest uszkodzone - tez będą się dziać różne cuda z jonizacją
    ROWE
    Level 34  
    zales.vip wrote:

To uszkodzenie w szczegółach elektronicznych jest jak się okazuje prawdopodobne, ale też typowałeś trafo tylko 20 %.
    zales.vip
    Level 29  
    ROWE - bo studium przypadków tak wskazuje. Dotychczas większość tego typu błędów spowodowanych było awariami automatu palnikowego, a tylko pojedyncze przylądki - uszkodzeniem trafo.
    Dlatego typowałem 80 do 20, CO NIE OZNACZA że akurat i kolegi może byc ten POJEDYNCZY PRZYPADEK.
    Niestety nie ma innej metody - niż podmiana i w ten sposób eliminowanie innych możliwości.
    Czego jeszcze nie rozumiesz?

Oczywiście dotyczy to przypadków z którymi JA miałem odczynienia.
    ROWE
    Level 34  
    Dobrze że rozumiemy to obaj i pozostańmy przy tym.
    Dqa
    Level 3  
    Po wymianie transformatora zapłonu piec działa bez zarzutu.