Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes Actros MP4. Nierówna praca silnika

gores.damian16 14 Mar 2022 20:12 504 6
Texa Poland
 • #1
  gores.damian16
  Level 7  
  Witam. Mój problem polega na tym, że Mercedes MP4 1845 euro 6 nie równo pracuje między 700-800obrotów. Zaczyna tak twardo chodzić, a następnie popiskuje coś w okolicy pierwszego wtryskiwacza. Dodam, że wtryski sprawdzone, pompa paliwa podmieniona na drugą ze sprawnego auta. Oczywiście wszystkie filtry wymienione na oryginalne mercedesa. Auto odpala dobrze zimne jak i ciepłe. Wtryski były również zamieniane miejscami ale cały czas słychać piski w okolicach pierwszego wtryskiwacza.
 • Texa Poland
 • Texa Poland
 • #3
  Vladimir_Ua
  Level 4  
  Moim zdaniem są to dysze. ale konieczne jest sprawdzenie wałka hamulca górskiego, który znajduje się w pobliżu wałków rozrządu
 • #4
  gores.damian16
  Level 7  
  mariusz.sensej wrote:
  Po nocy jak odpalisz to zakopci na biało?

  Nie. Nic kompletnie nie kopci
 • #5
  Gerri
  Mercedes specialist
  Z opisu nie dowiedziałem się, czy był podłączony komputer i jaki ewentualnie był tego efekt. To nie są kolego silniki do których naprawy wystarczy młotek, śrubokręt i komplet płaskich kluczy. Podstawą jest odczytanie błędów (o ile są). Kontrolka silnika nie musi świecić - nie wszystkie błędy ją zapalają. Może się okazać nawet, że podłączenie uniwersalnego komputera diagnostycznego okaże się niewystarczające i potrzebny będzie oryginalny komputer Star Diagnose który ma na takie uszkodzenia odpowiednie testy. Testy są dosyć pracochłonne, wiążą się z przekładaniem niektórych elementów silnika, zaślepianiem wyjść na wtryski, motor trzeba każdorazowo uruchamiać i sam sobie "robi obroty" jednocześnie w powiązaniu z komputerem diagnostycznym analizując pracę silnika po wprowadzonej zmianie. Tak więc przypadki związane z NIERÓWNOMIERNĄ (piszemy razem) pracą takiego silnika nie są łatwe w diagnostyce. Po prostu układ wtryskowy jest na tyle skomplikowany, że samo wprawne ucho i nawet duże doświadczenie mechanika tu nie wystarczą.
 • #6
  gores.damian16
  Level 7  
  Auto było już w kilku serwisach na diagnozie usterki i nikt nie jest wstanie dokładnie stwierdzić co mu dolega. Jeden serwis stwierdził wtryski. Nie pomogło. Następny, że pompa. Również nie pomogło. Auto ma cały czas te same objawy. Mam nagrany ten pisk jaki generuje silnik, ale nie wiem gdzie mogę to wrzucić.
 • #7
  Gerri
  Mercedes specialist
  Ze wspomnianym autem pracownik ASO bujał się w sumie dobrych kilka dni (trzy wizyty auta w ASO) łacznie z zaangażowaniem producenta. Co tam było uszkodzone już nie pamiętam, ale zwracam ci uwagę, że diagnoza może być trudna i wyboista. Obecne silniki oprócz wymiany elementów wymagają również różnych procesów adaptacyjnych żeby po wymianie podzespołu zapewnić jego prawidłową pracę. To nie jest tak, że jak wszystko już wymienisz to na pewno będzie dobrze.