Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AM TechnologiesAM Technologies
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ogniwo Zaleskiego - energia ksztaltu (?)

07 Lis 2005 09:20 74422 225
 • Poziom 13  
  Bylem na V Forum niekonwencjonalnych wynalazkow we Wrocławiu.
  Oprocz wielu "nawiedzonych" byl jeden czlowiek - Pan Jerzy Zalewski, ktory przedstawil cos genialnego - ogniwo elektryczne, ktore jest niewyczerpywalne. Na razie ma ono mala moc, ale facet zlozyl to na poczekaniu, recznie z kawalkow folii przewodzacych i folii dielektrycznych. Twierdzi, ze przy zastosowaniu nanotechnologii da sie uzyskac duzo wieksze moce ogniwa. Pracuje nad tym od 5 lat i nie udalo mu sie zdobyc patentu, bo "perpetum mobile nie mozna opatentowac", a po probach zainteresowania srodowiska naukowego zostal wysmiany. Dlatego po raz pierwszy na tym forum przedstawil swoj wynalazek publicznie.
  Badal go juz w klatce Faradaya, pod ziemia i na jakims pustkowiu - wszystko po to, aby wyeliminowac wplyw jakiegokolwiek promieniowania elektromagnetycznego; to nie jest APM.
  Pan Zalewski twierdzi, ze energia pochodzi glownie z energii ksztaltu - paski folii musza miec odpowiedni ksztalt, aby ogniwo dzialalo. W gre wchodza neutrina jakoby najmniejsze czastki materii posiadajace mase, ktore ciagle doladowywuja ogniwo. Idac dalej w teorie mozna wchodzic do energii pozamaterialnych, poziomow swiadomosci, itd. W kazdym razie ogniwo dziala.
  Opisze niedlugo jak to mozna sobie samemu zrobic w domu i sprawdzic.
  Na pare dni znikam, bo mam swoje sprawy do pozalatwiania.
  Jesli ktos tez byl na tym forum i widzial to ogniwo, to prosze o dyskusje.
 • AM TechnologiesAM Technologies
 • Poziom 13  
  Jest to kondensator płaski - właśnie jego kształt wg Pana Zalewskiego determinuje prawidłowe działanie.
  Można użyć różnych materiałów.
  Metale powinny różnić się jak najbardziej ilością wolnych elektronów (walencyjnych) na powierzchnii - od tego zależy wartość napięcia ogniwa. Dla różnych metali mamy napięcia od ułamków V do ok. 4V - chyba dla złota i niklu.
  Dielektryk powinien być jak najcieńszy i mieć jak największy epsilon - od tego zależy wartość prądu. Wartość prądu zależy też od powierzchnii całego ogniwa. Pan Zalewski eksperymentuje z ogniwami o boku 10 - 20cm. Na pokazie użył folii AL (nie zapytałem o rodzaj dielektryka) i prąd był poniżej 1 uA.
  Maksymalne prądy jakie uzyskał, to kilka mA.
  Ale to są ogniwa składane ręcznie z kiepskich materiałów, np. małe epsilon dielektryka (kilka).
  Może ktoś na forum podpowie, jaki materiał łatwo dostępny ma duży epsilon (np. kilkaset) i można go dostać w postaci cieńkiej folii?

  C = epsilon x S / d

  z tego znanego wzoru na pojemność kondensatora trzeba uzyskać jak największe C i wtedy uzyskujemy duży prąd.

  Pan Zalewski budował na pokazie ogniwo nakładając jedną folię na drugą smarując je wcześniej olejem samochodowym, aby dobrze do siebie przylegały. Żeby ktoś nie próbował po prostu nakładać w powietrzu kolejne warstwy, bo to z tego nic nie wyjdzie - za duże niedokładności będą - za duże odległości.

  Aby uzyskać dobre parametry ogniwa należałoby zastosować metodę napylania dielektryka (cieniutka warstwa) na metal lub nanotechnologie półprzewodnikowe - tak twierdzi Pan Zalewski.

  Na razie tyle.
 • Poziom 11  
  Moje właściwe nazwisko Zaleski dlatego nazwa tematu powinna być
  Ogniwo Zaleskiego. Przepraszam za problem.
  W niedługim czasie prześlę pełną dokumentację z opisem.
  Tym drugim metalem jest nie nikiel a lit o potencjale normalnym
  -3,024 V. Do doświadczeń narazie nie jest konieczny. Ogniwo jest systemem kondensatorów odpowiednio połączonych które zawsze dają
  różnice potencjałów. Ogniwo nie jest ogniwem chemicznym znanym
  i uznanym przez fizykę. Nie występuje w nim elektrolit a dielektryk
  elektryczny. Ogniwo łączy ze sobą trzy zjawiska tj wspołpracy metali
  i elementów przewodzących o różnych poziomach normalnych, poziomów
  walencyjnych elektronów w różnych materiałach oraz energii kształtu.
  -Wokół każdej cząstki materii występuje pole elektryczne najnizszego
  poziomu obejmujące cały kształt materii i dokladnie go odzwieciedlający
  wraz z jego środkiem i wychodzącym poza powierzchnie materii.
  podobnie do budowy cebuli .Wyjście pola poza wielkośc materii zależy od wielkości materii którą rozpatrujemy.To pole energii pozwoliłem sobie nazwać w skrócie energią kształtu. To na razie tyle.
  Pozdrowienia JZ.
 • AM TechnologiesAM Technologies
 • Poziom 14  
  A mógłby Pan to rozwinąć bardziej fizycznie. Czy ma Pan opracowaną teorię tego wynalazku? Jest to zagadnienie opierające się o fizykę ciała stałego, mechanikę kwantową, elektrodynamikę i nic dziwnego, że to niewielu rozumie.
 • Poziom 13  
  jerzy1 napisał:
  Moje właściwe nazwisko Zaleski dlatego nazwa tematu powinna być Ogniwo Zaleskiego

  Bardzo przepraszam - w programie wykładów i prezentacji na stronie
  http://www.wynalazki.com
  było napisane "Zalewski" stąd to przeinaczenie.

  Bardzo się cieszę, że osobiście zaprezentuje Pan swoje odkrycie na forum www.elektroda.pl
  Z pewnością do dyskusji włączą się inne osoby i podejmą własne próby budowy pańskiego ogniwa. Jestem pewien, że wymiana doświadczeń zaowocuje lepszym zrozumieniem zjawiska, także u Pana i pozwoli udoskonalić ogniwo do tego stopnia, że znajdzie ono wiele zastosowań praktycznych.
  Chyba, że ktoś spróbuje obalić pańską teorię i wykaże, że np. większe moce są nieosiągalne z tego ogniwa. Z pewnością znajdą się tu fizycy sceptycy, którzy się takich rozważań podejmą. Ale to dobrze, w końcu prawda jest najważniejsza i czas cenny.
  Ja w każdym razie chcę wierzyć, że pański wynalazek zapoczątkowuje właśnie nową epokę w dziedzinie elektryczności; nie uwzględniając innych wielkich wynalazców, jak np. Tesla, ale oni popełnili podstawowy błąd, gdyż zachowali swoje odkrycia dla siebie - nie podali szczegółów działania swych urządzeń, gdyż łudzili się, że ktoś im najpierw za to zapłaci. Mam nadzieję, że Pan tego błędu nie popełni. Moim zdaniem trzeba najpierw pokazać co się zrobiło, a dopiero potem prosić o nagrodę. Wiem, że w dzisiejszych czasach to trudne (wymaga sporo pokory i skromności), ale chyba najskuteczniejsze w rozwijaniu nauki i postępu technologicznego.

  Życzę powodzenia.

  Oczekujemy na obiecaną dokumantację.
 • Poziom 18  
  Jarkon napisał:
  ...nie uwzględniając innych wielkich wynalazców, jak np. Tesla, ale oni popełnili podstawowy błąd, gdyż zachowali swoje odkrycia dla siebie - nie podali szczegółów działania swych urządzeń, gdyż łudzili się, że ktoś im najpierw za to zapłaci.


  I tu sie mylisz. Tesla tworzyl dla ludzi, ale go wysmiewano, gdyz nikt nie rozumial jego geniuszu wyprzedzajacego o epoke lub nawet kilka epok owczesna technike. Wiedzial ze jedyny sposob aby jego wynalazki przetrwaly bylo opatentowanie ich. Oddal ponad 200 patentow, z czego dostepnych jest moze jakies 100-130 :( Ostatnie patetny oddawal w Kanadzie, gdyz nie przyjmowano ich w USA (niewiedza i glupota ludzi). Co sie stalo z reszta patentow? Niewiadomo. Kraza tylko domysly i pogloski. Jego dzialajace urzadzenia rozebrano (np. pierwszy transmiter to bezprzewodowego przesylania energii elektrycznej - jedyny bo braklo funduszy na kolejne) i/lub rozkradziono :(
 • Poziom 13  
  Witam
  Jak możecie to zapodajcie zdjęcia tego ogniwa.
  Zasada działania bardzo mi się podoba!
 • Poziom 31  
  Energia kształtu... hmm...

  A może jest to coś zbliżonego do tego, co już znamy? www.uspto.gov - Nr patentu 685957 autorstwa Tesli, lub 685958? Wg nich promieniowanie kosmiczne wybija z metali elektrony tworząc wym samym ich deficyt. Jako, że ziemia jest dużym rezerwuarem elektronów następuje ich przepływ do owego metalu. Ów metal to cienka blacha zaizolowana z obu stron. Trochę to podobne do kondensatora.

  Może w tym przypadku również jest podobnie? Wszak promienie kosmiczne i znikoma część wiatru słonecznego docierają również na powierzchnię ziemi.

  A co do wykonania - folia aluminiowa spożywcza i folia PE spożywcza. Ta taka "lepiąca". Jest bardzo cienka. Swego czasu wziąłem kilka sreberek z czekolady i taką folię. Zrobiłem z niej kondensator, który wg miernika (Metex) miał ponad 30nF. Folie były bardzo mocno zgniecione pomiędzy ciężkimi encyklopediami. :)

  Pozdrawiam.
 • Poziom 21  
  Dobrym dielektrykiem jest tlenek glinu - sam tworzy się na powierzchni folii alumiowej.

  Idea wykorzystania promieniowania kosmicznego ciekawa, ale wydaje się, że na tej samej zasadzie działają zwykłe ogniwa słoneczne - promieniowanie świetlne wybija w odpowiednim materiale elektrony, czyż nie?
 • Poziom 18  
  robball napisał:
  Dobrym dielektrykiem jest tlenek glinu - sam tworzy się na powierzchni folii alumiowej.

  ta, ale potrzebujesz dopasowac 2 metale tak by uzyskac jak najweksze napiecie na wyjsciu. Jednym z najlepszych skladow to Li-Au (i najdrozszym).

  robball napisał:
  Idea wykorzystania promieniowania kosmicznego ciekawa, ale wydaje się, że na tej samej zasadzie działają zwykłe ogniwa słoneczne - promieniowanie świetlne wybija w odpowiednim materiale elektrony, czyż nie?

  Cos na ten styl, tyle ze baterie promienista (to o czym Nemo napisal wyzej) mozesz bez problemu zrobic w domu i dziala tez w nocy.

  Swoaj droga tez nad tym myslalem ze podobnie to dziala do baterii promienistej Tesli. Tyle ze tam nie bylo "kanapki", a izolowana blacha nie robila za kondensator, ale odbiornik promieniowania. Kondensator byl dodatkowo by zbierac ta energie.
 • Pomocny post
  Poziom 11  
  Witam!
  Wysłałem dzisiaj do Pana Jarka opis ogniwa oraz trzy rysunki perspektywiczne które w pełni odzwierciedlają wygląd i budowe ogniwa.
  Ogniwo działa zawsze: w nocy w ciemności i w dzień, działa pod ziemią
  (na głębokości 150m) .Dzieła w całkowitej głuszy np. NH w USA na pustkowiu gdzie nie działały nawet telefony komórkowe z dodatkową anteną. Ogniwo badałem w dużym pudełku z blachy" angielskiej" tj cynowanej i hermetycznie zamkniętej. Telefon komórkowy nie działał.
  Zwracam państwu uwagę ,że typowy kondensator (jedno lub wielowarstwowy) sam się nie ładuje i po rozładowaniu miernik pokazuje
  prawie zero.Natomiast ogniwo zwarte na krótki okres powtórnie odzyskuje
  pełną różnicę potencjałów.Przy ogniwach wukonanych z folii aluminiowych
  trzeba używać mierników o oporności wew .najlepiej 100 MOhmówna 1V.
  Najprościej wykonac ogniwo z rur o przekroju prostokąta oddzielić je
  siatką antyrysową .Całośc również odizolować siatką a potem całość
  obciągnąć zamkniętym ringiem np blachy miedzianej.Całość ogniwa
  włożyć do pojemnika z tworzywa i zalać destylowaną wodą.(woda jest też dielektrykiem K= 83,2 ) W rozwiązaniu które budowałem na sali we
  Wrocławiu używałem papieru kondensatorowego K=2,3
  Przy budowie ogniwa wodnego można zamienic materiały rury miedziane
  o profilu prostokąta a na zewnątrz folia aluminiowa.
  Uwaga Nie pozwolić aby elektrody były trwale zwarte. Pozdrowienia JZ
 • Poziom 13  
  jerzy1 napisał:
  Wysłałem dzisiaj do Pana Jarka opis ogniwa oraz trzy rysunki perspektywiczne które w pełni odzwierciedlają wygląd i budowe ogniwa.

  Dziękuję, zamieszczam je tutaj w załączniku.

  jerzy1 napisał:
  Ogniwo działa zawsze: w nocy w ciemności i w dzień, działa pod ziemią (na głębokości 150m). Dzieła w całkowitej głuszy np. NH w USA na pustkowiu gdzie nie działały nawet telefony komórkowe z dodatkową anteną. Ogniwo badałem w dużym pudełku z blachy" angielskiej" tj cynowanej i hermetycznie zamkniętej. Telefon komórkowy nie działał.

  To obala teorię o promieniowaniu kosmicznym, radiowym, itp.

  jerzy1 napisał:
  Przy ogniwach wykonanych z folii aluminiowych trzeba używać mierników o oporności wew. najlepiej 100 MΩ/V.

  Najprościej wykonać ogniwo z rur o przekroju prostokąta, oddzielić je siatką antyrysową. Całość również odizolować siatką, a potem całość obciągnąć zamkniętym ringiem, np. z blachy miedzianej. Całość ogniwa włożyć do pojemnika z tworzywa i zalać destylowaną wodą (woda jest też dielektrykiem K= 83,2).

  Ja chyba zacznę od tego modelu właśnie. Zastanawia mnie tylko, że taka siatka jest chyba dość gruba - to chyba zmniejsza wydajność ogniwa; za to woda destylowana ma dość duży epsilon.
  Jakiego zatem napięcia i prądu mogę się spodziewać z takiego ogniwa?
  Jakie parametry Pan uzyskał? (nie widziałem na pokazie jak to ogniwo działa).
  Czy zamiast rur prostokątnych mogę użyć pręty prostokątne? (całe wypełnione) Czy tak nie może być?

  jerzy1 napisał:
  Uwaga: Nie pozwolić aby elektrody były trwale zwarte.

  Chodzi o zwarcia wewnętrzne wewnątrz ogniwa? - pomiędzy rurami, a zewnętrznym ringiem?
  Czy raczej o to, by nie zwierać biegunów ogniwa na zbyt długo?

  Pozdrawiam
  Załączniki:
 • Poziom 18  
  Jarkon napisał:
  jerzy1 napisał:
  Ogniwo działa zawsze: w nocy w ciemności i w dzień, działa pod ziemią (na głębokości 150m). Dzieła w całkowitej głuszy np. NH w USA na pustkowiu gdzie nie działały nawet telefony komórkowe z dodatkową anteną. Ogniwo badałem w dużym pudełku z blachy" angielskiej" tj cynowanej i hermetycznie zamkniętej. Telefon komórkowy nie działał.

  To obala teorię o promieniowaniu kosmicznym, radiowym, itp.


  Eeee czemu? Napisales w 1 poscie ze ma to chyba zwiazek z neutrinami, a te sa czescia promieniowania kosmicznego. Kazdy twor kosmiczny (planeta, gwiazda) promieniuje. Wiec bateria ksztaltowa dalej nie obala teorii ze jest to bateria promienista. Genialne jest przedewszystkim sposob budowy tej baterii. U Tesli potrzeba bylo olbrzymiej izolowanej i wypolerowanej blachy oraz kondensatora, tu nie (sama bateria jest dla siebie kondensatorem i odbiornikiem energii). Naprawde pomysl godny zainteresowania. Byc moze bateria ksztaltowa laczy w sobie kilka typow innych ogniw, a moze jest zupelnie czyms nowym. Tak czy inaczej patent godny uwagi chocby ze wzgledu na prostote budowy i male rozmiary.

  Jakby kogos interesowala bateria promienista (patent nr. 685957) to w zalaczniku z tego postu znajdziecie ten patent: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=1934769#1934769
 • Poziom 11  
  Bardzo ładnie to wyszło. Przy zastosowaniu elektrod aluminium-aluminium
  napięcie stabilne wynosi ok. 0,25 V Przy elektrodach miedz-aluminium
  napięcie wynosi ok.0,45 V.W przypadku złota lub srebra i litu nap.powyżej 3V (zamiast litu można użyć aluminium). Elementy wew. nie moga się zwierać z zew.ringiem. Nie chodzi o zwieranie ogniwa. Prądy zależą
  od powierzchni S przenikalnosci K oraz grubości dielektryka d. Przy dwu ogniwach miedz -alumunium przełączanych i wym 10x10cm prąd ok 2,5mikroA . dla ogniwa wodnego 11 profili alum .o przekroju prostokata 9x 4 mm i długości 25 cm prąd powyżej 2 mA przy wodzie 25 st C.Ogniwo z dielektrykiem z winianu potasowo-sodowego uwodnionego uzuskałem
  powyżej 10 mA.W/W sól Seignetea jest ferroelektrykiem i powinien w temp ok25 występować szczyt przenikalności( ponad 4000). Nietety
  popełniłem błędy.Rozpuszczona sól temp pow 85 st C wchodzi w reakcję
  z aluminium i miedzią (jest domieszkowama i zmienia poważnie parametry ) Gdyby elektrodami sąsiadującymi były np złoto i mangan a nakladanie soli było techniką napylania lub podobną to uzyska się znacznie lepsze parametry niż u mnie. Wszędzie powyżej opisałem ogniwa
  bez dodatkowego żródła tj prostopadlościanu np z prasowanego grafitu.
  JZ.
 • Poziom 14  
  Czy może Pan napisać coś o fizyce zjawiska. Energia kształtu - to trochę mało precyzyjne. Poza tym w każdym układzie geometria elementów ma zawsze duże znaczenie (np. aby zwiększyć pojemność kondensatora płytki ustawiamy równolegle a nie prostopadle).

  Jak długo można pobierać prąd z takiego źródła?

  Jaki jest wpływ zmiany temperatury na działanie ogniwa? Pytam, bo np. lód w porównaniu z wodą ma większe ε = 91,5. Z drugiej strony ciekawi mnie przypadek, kiedy ε(t) ≈ const. Może to energia cieplna jest zamieniana na energię elektryczną?

  Inną cieczą mającą duże ε = 109 jest formamid lub N-metyloformamid (ε = 182) (tablice Fizyczno - Atronomiczne, Wyd. Adamantan).
 • Poziom 18  
  duzamasa napisał:
  Jak długo można pobierać prąd z takiego źródła?


  Chyba nie zrozumiales dokladnie zasady dzialania. To sie samo doladowywuje wiec teoretycznie pobor pradu jest mozliwy przez czas nieograniczony.
 • Poziom 14  
  Sanjuro: Otrzymałem pliki z dodatkową informacją (trochę później) i autor wynalazku podaje, że można pobierać prąd z takiego pojedynczego źródła tylko przez krótką chwilę. Zatem pytanie nie było pozbawione sensu.
 • Poziom 31  
  Skoro przez krótką chwilę, a potem się samo doładowuje, to może sugerować, iż jest to bateria promienista. Promieniowanie kosmiczne dociera do Ziemi nie tylko w dzień, ale też i w nocy. Zastanawiam się, czy nie lepszy byłby efekt, gdyby to miało większą powierzchnię płaską.

  Co do konstrukcji - podwójne ekranowanie - wygląda to trochę ideą jak akumulator orgonowy. Jednak w opisie, który czytałem, był znacznie większy i odległość pomiędzy powierzchniami przewodzącymi stosunkowo duża (kilka -naście centymetrów).

  Wszelkie konstrukcje z solą są dla mnie osobiście podejrzane. Najprostszym ogniwem jest stos zbudowany z monet aluminiowych (stare 1 złotówki) i brązowych (stare 5zł) pomiędzy nimi paski nasączone roztworem soli kuchennej. To działało i to całkiem nieźle. Jednak, jako że to ogniwo chemiczne, następowała korozja. Zatem nie podniecałbym się wynikami uzyskanymi w roztworach innych, niż zawierające destylowaną wodę. Tam mogło dojść do najzwyklejszej korozji elektrochemicznej, a zatem zwykła chemiczna bateria.

  A winian jest bardzo dobry - jako cienka płytka, a nie roztwór. Co do dielektryka polecałbym raczej olej kondensatorowy. Tam korozji nie będzie. ;)

  Pozdrawiam.
 • Poziom 13  
  Sanjuro napisał:
  Eeee czemu? Napisales w 1 poscie ze ma to chyba zwiazek z neutrinami, a te sa czescia promieniowania kosmicznego. Kazdy twor kosmiczny (planeta, gwiazda) promieniuje. Wiec bateria ksztaltowa dalej nie obala teorii ze jest to bateria promienista. Genialne jest przedewszystkim sposob budowy tej baterii. U Tesli potrzeba bylo olbrzymiej izolowanej i wypolerowanej blachy oraz kondensatora, tu nie (sama bateria jest dla siebie kondensatorem i odbiornikiem energii). Naprawde pomysl godny zainteresowania. Byc moze bateria ksztaltowa laczy w sobie kilka typow innych ogniw, a moze jest zupelnie czyms nowym. Tak czy inaczej patent godny uwagi chocby ze wzgledu na prostote budowy i male rozmiary.

  Nie znam się dobrze na fizyce, ale skoro ta bateria działa 150m pod ziemią, to promieniowanie kosmiczne i inne raczej nie wchodzi w grę. A co do neutrin, to właściwie nie wiem co to takiego i jak głęboko wchodzi w ziemię. Pan Zaleski twierdzi, że te cząstki są wszędzie i przenikają przez wszystko. Jeśli tak do tego podejść, to rzeczywiście można powiedzieć, że to jest promieniowanie, a ogniwo je wyłapuje i zamienia na energię elektryczną. Być może o to też chodziło Tesli i jego bateria promienista działa na podobnej zasadzie - całkiem niedawno zastanawiałem się dlaczego Tesla pisał, że antena musi być izolowana. Być może bateria Tesli i ogniwo Zaleskiego to prawie to samo, tylko w nieco innym wykonaniu.

  Nemo napisał:
  Skoro przez krótką chwilę, a potem się samo doładowuje, to może sugerować, iż jest to bateria promienista.

  Pan Zaleski pisał wcześniej:
  "Ogniwo łączy ze sobą trzy zjawiska, tj. wspołpracy metali i elementów przewodzących o różnych poziomach normalnych, poziomów walencyjnych elektronów w różnych materiałach oraz energii kształtu.
  Wokół każdej cząstki materii występuje pole elektryczne najnizszego poziomu obejmujące cały kształt materii i dokladnie go odzwieciedlający wraz z jego środkiem i wychodzącym poza powierzchnie materii.
  Podobnie do budowy cebuli. Wyjście pola poza wielkość materii zależy od wielkości materii, którą rozpatrujemy.
  To pole energii pozwoliłem sobie nazwać w skrócie energią kształtu."

  Z tego opisu ja rozumiem, że chodzi raczej o promieniowanie wytwarzane przez każdy obiekt materialny i to promieniowanie jest źródłem zasilania ogniwa. Co inny kształt obiektu materialnego, to inny kształt pola promieniowania, stąd ta nazwa - energia kształtu. Zaś odpowiednio ukierunkowane promieniowanie oddziałuje na metale o różnych właściwościach przewodzących i wytwarza różnicę potencjałów. Promieniowanie obiektu słabnie wraz ze wzrostem odległości od tego obiektu, dlatego muszą być jak najmniejsze odległości pomiędzy metalami, aby wchodzić jak najgłębiej w pole promieniowania. Ale promieniowanie każdego obiektu materialnego jest atałe i jest zawsze. A dlaczego? Może fizycy na to odpowiedzą. Moja wiedza tam nie sięga.
  Promieniowania różnych obiektów mogą oddziaływać na siebie wzajemnie i dlatego ważne jest odpowiednie wzajemne rozmieszczenie względem siebie obiektów (i odpowiedni ich kształt), aby promieniowania się nie znosiły i można było je wykorzystać do generowania użytecznej energii.
  Z tego wszystkiego wynika, że to sama materia (jej budowa) jest źródłem mocy, a czemu się nie kończy? Tu można jedynie przypuszczać, że np. wszechobecne neutrina nieustannie zasilają każdą cząstkę materialną "podtrzymując ją przy życiu".
  Nie, dalej naprawdę to już nie rozumiem.
 • Poziom 26  
  No dobrze -ale jaki to rodzaj promieniowania, fali, cząstki?. Skoro jest mowa o energi w funkcji kształtu,
  nasuwa sie (zboczenie zawodowe) efekt rezonansowy, czyli antena.
  Z drugiej strony magicy od nauk dziwnych twierdzą że każdy kształt promieniuje !?
  Jeżeli totalne ekranowanie nie ma wpływu i wykluczymy oddziaływanie chemiczne to co pozostaje ?
  Może to co stanowi brakującą mase wszechświata.
  Wszyscy jej szukają i czyms musi być te ponad 80% niezdefiniowanej masy.
  http://news.astronet.pl/news.cgi?3138
 • Poziom 11  
  Witam.
  Nie chcę wchodzić zbyt głęboko w teorie i budowy materii i występujących
  wokół zjawisk.Już i tak kilku znakomitych teoretyków uznało mnie za nawiedzonego i szarlatana ale-- We Wrocławiu dzięki miniaturowemu
  kondensatorowi płaskiemu podłączonemu do miernika V 640 udawadniałem----
  ,że wokół materii np kamień o średnicy ok. 3 cm wywołuje pole w pobliżu
  którego czujnik (kondensator)wykazuje trwale podwyższone napięcie.
  Jest to wzrost względny w stosunku do poziomu gdy kamień usuniemy.
  Większy wzrost napiecia następuje przy większych obiektach.Jeszcze większe
  wychylenie następuje przy materii ożywionej a największy wzrost napięcia
  pochodzi od pola człowieka nawet powyżej 1 m. W czasie prób z należy
  czujnik oddalić od wszelkich pół zmieniajacych pomiary w tym od człowieka.
  Zwracam uwagę że przeprowadzałem doświadczenia na elementach i czujniku zawieszonychna wysokości powyżej 1,5 m od najbliższej powierzchnii. Elementy wieszałem na nie przewodzących ładunku cienkich
  niciach. Stwierdziłem niepodważalnie ze przy tych pomiarach pole elektryczne pochodzące od wyższej formy świadomości przechodzi i obejmuje w całośći niższy poziom świadomości np liść palmy czy liść
  datury wywołuje napięcie na kondensatorze większe niż materia nieożywiona ale liść trzymany przez człowieka(znajdującego się poza
  zakresem działania )podnosi poziom napięcia do poziomu samego człowieka będącego w polu działania czujnika. Doświadczenia powyższe wykazują istnienie pól elektrycznych wokół każdej materii.
  Inną rzeczą jest stwierdzić istnienie póla co innego stwierdzić czym one są
  Istnieją mierniki pól elektrycznych zaawansowane które wykazują istnienie
  powyższych pól,ele oficjalnie fizyka ich nie uznaje lub je bagatelizuje.
  Można pofolgować swojej wyobrażni i stworzyć teorię czym właściwie te pola są. Intuicyjnie wyobrażam sobie istnienie najmniejszych cząstek
  materialnych wg mnie neutrin ktore co prawda odkryto już w latach 50 tych ubiegłego wieku ale fizyka ich nie kojarzy z energią kształtu a również z grawitacją. Wg mnie istnieją neutrina różnych rodzajów. Neutrina ,które
  docierają do naszej Ziemii nie pochodzą od Słońca ale z centrum naszego
  wszechświata i posiadaja prędkości przekraczające predkości światła
  Przenikają one wszystko i nic nie jest w stanie je zatrzymać.Ilość cząstek docierających do Ziemi przekracza 10 do 12 potęgi cząstek na 1 cm kw.
  powierzchnii Ziemii. Te cząstki poruszają się prostoliniowo.Może znikoma częśc z nich pozostawia część energii w nieznany sposób materii.
  Prawdopodobnie istnieja inne cząstki (moze inna odmiana neutrin) które
  w niewyjaśniony sposób tworzą wokól materii otoczkę posiadającą
  powłokę .Pole zamknięte tą powłoką które dokladnie odzwierciedla postać
  fizyczną i jest z nią nierozerwalnie związana jest polem kształtu nazywaną
  przeze mnie energia kształtu. Wiele ostatnich badań amerykańskich i nie tylko naukowców potwierdza istnienie tak ogromnej ilości neutrin .Pod ziemią na głębokości 1500 m pod ziemia bada się neutrina zderzające sie
  z deuterem. To zjawisko wywołuje krótkotrwałe błyski energii a ich kierunek nie pokrywa się z położeniem Słońca . Taka ilość neutrin i pól
  wyjaśniala by brakującą niewidzialną cześć (zreszta znakomitą) energii.
  Stała kosmologiczna. Neutrina z wyższych poziomów energetycznych
  wszechświata dopompowywały by część materialną (najniższy poziom)
  wszechświata w którym przyszło nam żyć . Cząstki neutrino są przynajmniej 100 razy mniejsze od elektronów i są niewykrywalne istniejącymi przyrządami. Oto jedna z koncepcji powstawania pól nazywanych tu polem kształtu i nie musi byc prawdziwa.
  Sprawa niewyczerpalności ogniwa nie jest tak różowa. Ogniwo obciążone
  prądem rozładowuje się przy czym jego stała czasowa rożładowania
  zależy tylko od prądu obciążenia jak jest duży w stosunku do prądu szczytowego. Rozładowanie trwa od kilkudziesięciu godzin do paruset
  godzin a nawet miesięcy.Dlatego zaproponowałem tworzenie wielu ogniw
  z odpowiednim ich przełaczaniem i zwieraniem i dopiero takie ogniwa są
  długowieczne. Jest wielce prawdopodobne ,że wbudowanie do środka
  elementu ogniwa właściwego "żródła" da efekty niewyczerpalności.
  Ogniwa zależnie od wersji są w różny sposób zależne od temperatury
  Wg mnie przenikalność dielektryczna lodu jest nieznaczna, krzywa przenikalności wody nie pokrywa się w pełni z prezentowaną w teorii fizyki
  Pisałem o soli Seigneta nie jako elektrolicie ale o krysztale postać stała
  dielektryk a raczej ferrodielektryk.
  Dlatego ujawniłem rozwiązanie aby szczególnie młodzi ludzie i naukowcy
  badali ogniwo i je udoskonalali. Proponuje zakończyć rozważania czy ogniwo jest podobne do.....
  i czy jest to ogniwo promieniste itd .... Potrzebne sa badania nad róznymi wersjami i materiałami oraz konstrukcjami. Np Kształtowniki z beztlenkowego aluminium np 12 szt
  o długości np 20 cm każdy.Owininięte indywidualnie cienka folia ze złota
  jednowartościowego lub srebra jednowartościowego
  przewodzącego .i kazdy oddzielony od siebie np
  cienką siatką z tworzywa antyrysową i owiniete na zewnątrz też siatką
  a potem obłożone np folią aluminiową w ten sposób aby nie było zwarcia
  pomiędzy elektrodami a zewnętrznym pierścieniem. Elementy muszą wystawać poza zewnetrzny pierścien aby można połączyć elementy ogniwa
  metalicznie przynajmniej z jednej strony. Ogniwo tak wykonane zalać wodą destylowaną.Połaczone elementy dadzą + a zewnętrzny pierścień - Efekty powinny być znakomite. JZ.
 • Poziom 20  
  A to ciekawe, na Discovery był program, w którym naukowcy z USA do badania neutrin wykorzystali podziemny zbiornik wypełniony deuterem. Umieszczono w nim ileś tam fotodetektorów (ponoć neutrino pobudza deuter do świecenia jak się zderzą) i w ciągu dnia zarejestrowano 5 błysków. Jak to się ma do energii z tego ogniwa ????.
 • Poziom 18  
  Jarkon napisał:
  Nie znam się dobrze na fizyce, ale skoro ta bateria działa 150m pod ziemią, to promieniowanie kosmiczne i inne raczej nie wchodzi w grę. A co do neutrin, to właściwie nie wiem co to takiego i jak głęboko wchodzi w ziemię.

  Ja tez z zamilowania nie jestem fizykiem ;) ale na moj chlopski rozum to wszystkie "zywe" ciala niebieskie wytwarzaja promieniowanie kosmiczne. Ziemia jest planeta aktywna (ma czynne wulkany i jadro) wiec wg mnie tez promieniuje.
  A neutrina kolejna czastka elementarna bardzo lekka (ok 10^5 ÷ 10^9 razy lzejsza niz elektron) i mala. Przenika praktycznie przez kazda materie i nie ma wlasnego ladunku elektrycznego (moze dlatego tak kiepsko z energia baterii promienistej i ksztaltowej). Wytwarzana jest przedewszystkim przy rozpadzie promieniotworczym. Przy okazji baterii promienistej Tesla nic nie wspomnial o neutrinach, gdyz ich poprostu nie znal (patent Tesli datowany jest na 1901; neutrina WYMYSLONO w 1927 - teoria Wolfganga Pauliego, a ODKRYTO je w 1956 - eksperyment Clyde Cowana i Freda Reinesa).

  Zgadzam sie z tym ze ogniwo Zaleskiego jest kompilacja kilku zjawisk, ale tez trzeba zauwazyc ze do tej kompilacji dochodzi ogniwo Tesli.

  Dodano po 6 [minuty]:

  ictorn napisał:
  A to ciekawe, na Discovery był program, w którym naukowcy z USA do badania neutrin wykorzystali podziemny zbiornik wypełniony deuterem. Umieszczono w nim ileś tam fotodetektorów (ponoć neutrino pobudza deuter do świecenia jak się zderzą) i w ciągu dnia zarejestrowano 5 błysków. Jak to się ma do energii z tego ogniwa ????.


  Taaa tylko jak zmusili neutrina do zderzenia sie z deuterem? Przenikaja prawie przez wszystko. Ponoc by zatrzymac neutrino trzeba by muru z olowiu o grubosci ok 1 roku swietlnego!!!

  Panie Zaleski taka sugestia - moze zamiast "energia ksztaltu" nazwac to zjawisko "energia pola neutrinowego" (czy cos na ten styl, wtedy moze wiecej fizykow zainteresuje sie tym zjawiskiem) W zasadzie nikt narazie nie udowodnil co sie tak naprawde dzieje z neutrinami i ile jest ich rodzajow (narazie ponoc 3). Moze rzeczywisci jakis ich rodzaj skupi sie przy wszystkich cialach. Moze przyciaga je energia, a moze sa przez wszystko wytwarzane.
 • Poziom 25  
  Wykonałem ten kondensator z foli aluminiowej (obudowa 20x20cm we wnętrzu paski 1cm odstęp 1cm) i foli plastikowej izolując tak jak na rysunku, sprawdziłem multimetrem ustawiając na mili Volty, maksymalnie uzyskałem 3mV (czekłem minutę ) i po 1 sekundzie od przyłożenia końcówek miernika kondensator rozładował się, a tak co chwila sprawdzając w odstępach 10 sekundowych 0,4mV. Zaczekałem więc dłużej 30 minut i wskazanie tylko 0,7mV, a mikro amperomierz wskazywał zawsze 0.
  nie wiem może mam zły miernik może źle to wykonałem, ale ja myślę że to napięcie bierze się z elektrostatyczności albo z fali radiowej, bo jak Pan opisywał że przy obecności ludzi lub przedmiotów napięcie rosło, poprostu obiekty odziaływały na obudowę kondensatora przekazując mu elektrony, elektrony się odpychają więc minus na obudowie kondensatora.
 • Poziom 43  
  Sprostowanie do Tesli - Tesla zlożył 1000 patentów... około 130 jest znane cywilom, reszta to patenty wojskowe.

  Trafienie i zarejestrowanie paru neutrin w wielkim zbiorniku z ciężkiej wody nieskazitelnie czystej jest bardzo trudne do zaobserwowania. Prawdopodobieństwo trafienia więc zdarza się niezwykle żadko. Tu widzicie tysiące ton wody, a tu jest mała folia, i ogniwo, nie sadze, żeby energia była dostarczana przez zderzenia z neutronami, neutrina sa tak małe zakres funkcji falowej tak mały (zasada nieoznaczoności) ze sobie powinny przemknąć bez problemu pomiedzy torami z pasma elektronów swobodnych. Tak jak kolega powiedział rok świetlny ołowiu.

  może to siła termoelektromotoryczna? Która jest naturalna przy styku dwóch metali, to może być najzwyklejsza termopara... coś jak Platyno-Rod Energia moze się brac z rożnicy temperatur wystepujących pomiędzy fragmentami ogniwa. Napięcia przy róznicy 200*C przy standardowej termoparze wynoszą ~ 10 mV...przy paru stopniach mamy rzędy wielkości 1 mV

  Energia kształtu jest widoczna przy procesach korozji .. przynajmniej tylko z tym to kojarze. Im bardziej dany kształt ma zmienny obrys tym łatwiej koroduje. Bierze się wymysla. Funkcję obrysowującą i liczy pochodną..
 • Poziom 14  
  A czy jerzy1 robiłeś pomiary uwzględniające zmiany temperatury układu? Czy izolowałeś termicznie ogniwo np. robiąc pomiary w próżni?

  Osobiście patrzę na wyjaśnienie samego zjawiska sceptycznie: znane neutrina w tak niewielkim stopniu oddziałują z materią, że trudno tak uzasadniać działanie ogniwa.W tej chwili nie jest mi znany żaden związek przyczynowo skutkowy pomiędzy potencjałem chemicznym metalu, polem elektrycznym a neutrinami.

  Jestem ciekawy, jak Pan zauważył takie zjawisko. Co Pana naprowadziło na zrobienie takich badań (takiego eksperymentu)?
 • Poziom 11  
  odp dla pawem1. Takie ogniwo ma wydajność poniżej 1 mikroA tj 10 do -6
  Mirnik który pomierzy napięcie musi mieć 100MOhmów /V np. V 640
  Mierniki z reguły posiadają opornośc 1 lub 10 kOhmów/V to przy 1kOhm
  daje prąd 10 do -3 czyli 1 mA o 1000 razy za dużo.
  Teoria którą poruszyłem o neutrinach nie oznacza ze to neutrina indukują
  ładunki elektryczne i w efekcie różnicę potencjałów. To ogniwo wykorzystuje pole wokół materii -energię kształtu a neutrina ewentualnie
  doładowują materię czy tez postać atomową bo przeciez elektrony nie spadają na jądro. JZ.
 • Poziom 27  
  Podziwiam takich gosci ktorzy cos tam w garazu wymysla ciekawego i wbrew wszystkim fizykom(nie fizyce) to dziala , niestety o tym ze jest jakis pokaz dowiaduje sie po fakcie z tv, lub jak tu na forum , czemu te pokazy nie sa promowane przed, a nie po..

  Takze do organizatorow lepsza promocja!! Mysle ze kazdy kto ma cos wpolnego z techniką napewno by byl zainteresowany.

  Kiedy nastepeny pokaz?