Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kasa fiskalna online obowiązek połączenia z terminalem

DiZMar 16 Mar 2022 11:33 507 7
    DiZMar
    Level 43  
    Potwierdziły się przecieki o przesunięciu obowiązku połączenia (integracji) z terminalem płatniczym kas fiskalnych online. Pierwotny termin to był 1 lipiec 2022. Za brak takowego połączenia groziła przedsiębiorcy kara w wysokości 5 000 zł. Termin ma być (nie ma jeszcze oficjalnego przepisu) przesunięty do końca 2024 czyli o 2,5 roku. Oto artykuł na ten temat.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Brivido

Level 33  
    No i git. Wymieniałem ostatnio na online, a i tak z niej nie korzystam za bardzo. Do tego czasu zdążę wyrejestrować.
    DiZMar
    Level 43  
    Dodam, że przedsiębiorcy którzy rejestrują sprzedaż przy użyciu jakiejkolwiek kasy fiskalnej (tradycyjnej lub online) od 1 stycznia 2022 zobowiązani są do udostępnienia zapłaty za towary bądź usługi także w formie bezgotówkowej. Niekoniecznie ma to być terminal płatniczy.
    Brivido

Level 33  
    Zdarzało się dostać blika na numer telefonu. Gdzieś mam terminale, jak wbijam może aktualnie 100 czy 200 złotych na kasę od prywatnych klientów na miesiąc. No może czasami większy przelew raz na miesiąc jak kończę montaże aktualnie.
    DiZMar
    Level 43  
    Brivido wrote:
    Zdarzało się dostać blika na numer telefonu. Gdzieś mam terminale, jak wbijam może aktualnie 100 czy 200 złotych na kasę od prywatnych klientów na miesiąc. No może czasami większy przelew raz na miesiąc jak kończę montaże aktualnie.

Wystarczające do spełnienia obowiązku umożliwienia płatności bezgotówkowej. Nie ma obowiązku instalacji terminala.
    mgim
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Do 20 stycznia składam (podobno nie trzeba - ale tyłek mi ten papier uratował) oświadczenie:
    "Oświadczam, iż nie prowadziłem, nie prowadzę i nie będę prowadził sprzedaży towarów i usług dla Klientów nie będących podmiotami gospodarczymi".
    Rzeczywiście obsługuję tylko firmy.
    DiZMar
    Level 43  
    Takich oświadczeń nie ma potrzeby składania samemu z siebie. Chyba, że US poprosi. Czasami to się zdarza jeżeli podatnik zlikwiduje ostatnią posiadana kasę i dalej prowadzi działalność gospodarczą. Jeżeli już oświadczenie w tej sprawie to powyższe treść nie jest do końca prawidłowa. Jeżeli już to prawidłowa treść takiego oświadczenia powinna brzmieć:
    Nie prowadzę sprzedaży towarów i usług dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowców.
    Sprzedaż towarów i usług dla rolników ryczałtowców objęta jest obowiązkiem rejestracji przy zastosowaniu kasy rejestrującej (fiskalnej) mimo, że są podmiotami gospodarczymi.
    Ja prowadzę działalność gospodarczą i nawet świadczę usługi osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej i nie mam dla siebie kasy fiskalnej. Nie składam w tej sprawie jakichkolwiek oświadczeń. Jest to zgodne z przepisami w tej sprawie. Ale to inne szczegóły przepisów w tej sprawie (limit obrotów do którego nie ma obowiązku stosowania kasy rejestrującej (fiskalnej).