Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon Image Runner 1133if - Jakość wydruku, brudzenie kartki, paski, cienie, zamienniki tonerów

stan25 18 Mar 2022 11:23 486 2
phoenixcontact
 • #1
  stan25
  Level 9  
  Cześć.
  Mam pytanie odnośnie drukarki Canon Image Runner 1133if. Ma już parę lat, przebieg od nowości około 80 tys. wydruku. Wszystko działa, tylko jest problem z jakością wydruku, a mianowicie brudzi po bokach - paski, cienie, - czasami cała strona jest pokryta kropkami.
  Robiłem czyszczenie modułu utrwalacza niewiele to dało, poniżej zdjęcia czyszczenia i wydruku.
  Stosuję zamienniki tonerów. Problem pojawił się jakiś czas temu, ale chciałem dokończyć toner. Po zmianie na inny zamiennik dalej to samo.
  Trzeba szukać specjalisty, czy można coś samemu zrobić ? Proszę o pomoc.

  Canon Image Runner 1133if - Jakość wydruku, brudzenie kartki, paski, cienie, zamienniki tonerów Canon Image Runner 1133if - Jakość wydruku, brudzenie kartki, paski, cienie, zamienniki tonerów Canon Image Runner 1133if - Jakość wydruku, brudzenie kartki, paski, cienie, zamienniki tonerów Canon Image Runner 1133if - Jakość wydruku, brudzenie kartki, paski, cienie, zamienniki tonerów
 • phoenixcontact
 • #2
  copyman
  Photocopiers specialist
  Folia w utrwalaczu do wymiany. Przy okazji tulejki docisku też. Części takie same jak w HP LJ P2055dn. Cały oryginalny fuser tez pasuje od HP.

  C.
 • #3
  stan25
  Level 9  
  Wymieniłem tulejki docisku oraz folię w utrwalaczu na zamiennik. Była powycierana po bokach. Krótko po wymianie na środku strony druk był trochę mniej wyraźny. Potem jakieś trzy tygodnie wydruki były dobre. Od poprzedniego tygodnia pojawił się problem, tym razem na środku strony. Wygląda to tak jakby toner się sklejał - robią się jakby nitki, nie był utrwalony na papierze, wydruk w tym miejscu ściera się pod palcem. Załączam zdjęcia. Sytuacja jest trochę dziwna bo jak powtórzyłem wydruk kilkukrotnie, to 3-4 kopia wychodzi lepiej i jest jako tako utrwalona na papierze. Element grzejny pod folią, wyczyściłem, i posmarowałem dołączonym białym smarem. Może może dałem go zbyt dużo - jak na zdjęciu ?