Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hyundai Tucson - Dezaktywacja funkcji auto off (start stop)

Sław1980 18 Mar 2022 20:33 693 4
Relpol
    Sław1980
    Level 17  
    Witam, noszę się z zamiarem kupna Hyundaia Tucsona i z tego co wiem ominięcie funkcji auto off kosztuje powyżej 300zł w serwisie lub można kupić gotowy układ czasowy, który podpina się w oryginalną kostkę (jeśli ktoś wie gdzie takie coś dostać to poprosiłbym o namiary :) ) Tak sobie myślę, czy próbował ktoś wyjąć przycisk, pomierzyć stany na pinach (które zwierają się lub też ewentualnie rozwierają) przy naciśnięciu przycisku i podpiąć pod nie układ czasowy z przekaźnikiem?
  • Relpol
    prosiak_wej
    Level 38  
    Jeżeli z 300zł zrobią zmianę w sterowniku a oryginalny przycisk będzie włączał oraz wyłączał funkcjonalność trwale, a nie tylko do kolejnego odpalenia silnika, to brałbym taka opcję a nie kombinował z przekaźnikiem czasowym :)
    Sław1980
    Level 17  
    Jeśli nie znajdę innego rozwiązania to zapewne trzeba będzie wydać taką lub wyższą kwotę, ale jeśli wiedziałbym pod które piny się podpiąć to bez większego problemu zrobiłbym układ oszukujący i zaoszczędził piniądz :) Przy okazji pytanko do użytkowników aut z takim systemem, czy jeśli powiedzmy dojeżdża się do skrzyżowania i nie do końca puści się gaz trzymając obroty po zatrzymaniu powiedzmy w granicach tysiąca to system start stop też zadziała i zgasi auto?
    michalek1988
    Level 24  
    W mojej Dacii Duster, podtrzymanie obrotów nic nie zmienia przy funkcji START/STOP. By nie zgasła, należy albo trzymać sprzęgło albo użyć przycisku dezaktywacji.
    Sław1980
    Level 17  
    Ok, rozumiem, dzięki za info.
    Chyba na początek zbuduję układ, który po wykryciu napięcia od 13,8V da krótki sygnał dźwiękowy przypominający o wciśnięciu przycisku auto off przynajmniej do póki nie dokopię się do informacji odnośnie wyprowadzeń z kostki, pod które będę mógł podpiąć przekaźnik...