Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot Boxer 2016 2L bluehdi nie odpala. Immobiliser jest ok

ecocornwall 18 Mar 2022 23:40 309 4
Texa Poland
    ecocornwall
    Level 2  
    Kilka razy miałem problem z odpaleniem. Wrażenie jakby coś nie tak z immobilizerem. Jednak to nie to.
    Mechanik stwierdził po diagnozie (komputer), że powinienem dolać addblue. Tak też uczyniłem i nadal nie odparła. Proszę o pomoc.
  • Texa Poland
    ladamaniac
    Level 39  
    Konieczność uzupełnienia AdBlue jest sygnalizowana wcześniej na wyświetlaczu licznika a kilkaset km przed unieruchomieniem silnika zaczyna się odliczanie. Jeśli zignorujesz, nie ma możliwości uruchomienia bez interwencji testerem diagnostycznym. Samo dolanie wtedy już nie wystarczy. Tak, że to raczej nie Adblue.
  • Texa Poland
    ecocornwall
    Level 2  
    Witam.
    Bardzo dziękuję za odpowiedź.
    Ja wiem że to może być trudne do zdiagnozowania przez internet, ale co może być przyczyną jeśli to nie addblue?
    Wczoraj wieczorem przyjechał specjalista z renomowanego warsztatu i zrobił diagnozę komputerową. Powiedział że jeśli doleję addblue i poczekam do rana, to van odpali.
    Powiedział też, że pierwsza informacja wyświetlona na komputerze dotyczyła addblu. Jednak nic to nie dało.
    Bardzo proszę o pomoc. Co mam zrobić?😟
    ladamaniac
    Level 39  
    Pasowałoby znać błędy jakie były albo są. Po drugie, jak był już z testerem to pytanie: co tam w parametrach? Zezwolenie na rozruch, obroty wału, ciśnienie paliwa na szynie?
    Jak ma odpalić rano to kiepsko to widzę, robi się odpowietrzenie układu adblue, test ciśnienia, inicjalizację po błędzie systemu NOx i ma palić.
    ecocornwall
    Level 2  
    ladamaniac wrote:
    Pasowałoby znać błędy jakie były albo są. Po drugie, jak był już z testerem to pytanie: co tam w parametrach? Zezwolenie na rozruch, obroty wału, ciśnienie paliwa na szynie?
    Jak ma odpalić rano to kiepsko to widzę, robi się odpowietrzenie układu adblue, test ciśnienia, inicjalizację po błędzie systemu NOx i ma palić.

Witam.
    Długo się nie odzywalem bo próbowałem różnych opcji i niestety ten sam problem.
    Były błędy P0513 i B1001.
    Wymieniłem ring antenę immobilajzera i po skasowaniu błędów i rekalibracji pięknie odpalał, jednak po kilku dniach to samo. Nie odpala i pokazuje różne błędy. Wymieniłem filtry, addblue jest ok.
    Silnik skasowaniu błędów dwa, trzy dni pięknie działa i potem znowu to samo. Nikt nie umie pomóc.😟
    Proszę o pomoc🙏