Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dobra kamera ip POE i prawdziwe 4mpx

koleś kit 05 Jun 2022 12:11 3255 44
Optex
 • #31
  cichy koksik
  Level 15  
  Jak widać temat nie taki prosty :)
  I myślę,że duża część osób kieruje się właśnie pikselami bo uważają,że im więcej tym lepiej.
  Powyższe 3 kamery są firmy hikvision z linii acusense
 • Optex
 • #32
  koleś kit
  Level 39  
  gkwiatkowski wrote:

  Trafiają się też oszukane kamery, które mają matrycę 2 Mpx i robią upscaling do 4 lub 8 Mpx.

  I chyba tutaj jest największy problem i można się łatwo nabrać. NIc na razie konkretnego nie kupiłem. Mam jednego reolinka 8Mpx którego testuję ale jeszcze na opinie za wcześnie. Jedno już wiem że wtopa. Bo obsługuje tylko rejestratory reolink albo klient na kompie. Do tego wąski kąt widzenia. Obraz spoko i zapis na kartę też. Ale zobaczymy.
 • #33
  cichy koksik
  Level 15  
  Panowie,
  W jakim dziale należy wrzucić ogłoszenie dotyczące sprzedaży kamer? Może ktoś skorzysta bo cena bardzo dobra z acusense (2gen) i z obiektywem 7-35mm i ten zoom jest powodem sprzedaży bo miał być 2.7-13.5mm :)
 • Optex
 • #35
  koleś kit
  Level 39  
  Wawrzyniec wrote:
  Ja mam kamerę 8Mpx 4K ONVIF Smart IR30 PoE, konkretnie tą: https://allegro.pl/oferta/kamera-ip-8mpx-4k-3...DljNWNhNjMxMjNiNmI0N2JhYjliODVlOTBhYmRkMmQ%3D Wydaje mie się że nie jest zła. Kolory przetwarza w/g mnie dosyć prawidłowo.

  Nie ma nic lepszego do 400zł. Też się tym bawiłem. Ma wszystko,mikrofon,reset,slot na karty,onvif . Dodatkowo 4k :D . tutaj bym się nie ekscytował bo jasne że to naciągane. Ale obraz lepszy niż z hik (syf) 4mpx. Nie testowałem samych funkcji wykrywania facjaty, ruchu wiewiórek, kotów itp, bo dla mnie to nie ważne . Teraz żeby zaspokoić ciekawość czy te 8mpx w dahua czy hik będzie lepsze od tego, trzeba wywalić hajs. Miałem jeszcze na oku BCS ale ostatnio tak pojechali z cenami że sami się zaorają.

  Dodano po 5 [minuty]:

  A i żeby nie było tak że ja to polecam ,bo to tylko moja opinia. Ale jak ktoś znajdzie coś lepszego do 400zł to chętnie wezmę pod uwagę.
 • #36
  koleś kit
  Level 39  
  A poleci ktoś jakiś rejestrator dobry? Bo np zauważyłem że na hik 16 portowy POE ,jest problem z podglądem obrazu. Np przy już dziesięciu kamerach 4mpx ,występuje problem z podglądem obrazu. Pojawia się napis noresource. Podobno wynika to z "zapchania " sieci lub przeciążenia rejestratora . Z czego to wynika ? Zmiana kodeka nie robi nic. Choć podobno nie wpływa to na nagrywanie. Czy wynika to z tego że ten hik to pop prostu bubel?
 • Helpful post
  #37
  dawidedziu
  Industrial cameras specialist
  koleś kit wrote:
  Bo np zauważyłem że na hik 16 portowy POE ,jest problem z podglądem obrazu. Np przy już dziesięciu kamerach 4mpx ,występuje problem z podglądem obrazu. Pojawia się napis noresource. Podobno wynika to z "zapchania " sieci lub przeciążenia rejestratora . Z czego to wynika ? Zmiana kodeka nie robi nic. Choć podobno nie wpływa to na nagrywanie. Czy wynika to z tego że ten hik to pop prostu bubel?

  Chodzi o jednakowy podgląd wszystkich kanałów na raz - wtedy nie wyrabia się procesor i widnieje takowy komunikat. Wybierając np tylko podgląd 2x2(4 na raz) czy 1x1(jedna na raz) powinien ogarnąć.
 • #38
  koleś kit
  Level 39  
  Czy to znaczy że każdy tani rejestrator ma takie problemy? Rozumiem że bitrate wejściowy, tzw. incoming bandwidth 80 Mbps nie robi tego problemu, tylko sam hardware ? Sieć nie jest "zapchana" i jedno nie ma nic wspólnego z drugim? Wytłumacz to mnie ciemnemu.
 • #39
  koleś kit
  Level 39  
  No i co z tym hik ? Następny bubel? Powyżej dziesięciu kamer Noresource. Brak podglądu ,brak możliwości odtworzenia nagrań. Zmiana kodeka,zaniżanie bitrate,rozdzielczości, nic nie daje.
 • Helpful post
  #40
  dawidedziu
  Industrial cameras specialist
  No tańsze modele tak mają, że nie wyrabiają z jednoczesnym odtwarzaniem/wyświetlaniem większej ilości kamer. No ale coś za coś.
 • #41
  koleś kit
  Level 39  
  No dobra ok,tylko czym się kierować przy zakupie ? Kupujesz niby 16 kamer a tu taki syf?
 • #42
  gkwiatkowski
  CCTV and Stationary Alarms specialist
  koleś kit wrote:
  No dobra ok,tylko czym się kierować przy zakupie ? Kupujesz niby 16 kamer a tu taki syf?


  Należy kierować się parametrami technicznymi, a nie tylko ceną.
  Na przykład rejestratory Hikvision na 16 kamer IP występują w kilku seriach, a w ramach każdej serii jest 3 lub więcej modeli i ich wersji.
  Różnice są w ilości dysków, maksymalnego bitrate wejściowego, bitrate wyjściowego, maksymalnej ilości jednocześnie odtwarzanych kanałów, funkcji inteligentnej analizy obrazu, wejść i wyjść sterujących i alarmowych i innych funkcji.
  Każda cyfra i litera w symbolu rejestratora ma zwykle kluczowe znaczenie dla posiadanych przez niego funkcji.
  Jak kupisz najtańszy rejestrator na 16 kamer, to masz ograniczenia w jednoczesnej ilości przeglądanych kanałów. Jak kupisz najdroższy, to znacznie przekroczysz swoje potrzeby. Dlatego trzeba najpierw zastanowić się, co jest potrzebne. A potem dokładnie przeczytać parametry techniczne i wybrać odpowiedni model.
 • #43
  koleś kit
  Level 39  
  Parametrami powiadasz? Przecież tak było. Miało mieć 16 portów POE, miało,pasmo wejściowe 80 Mbps, było. A wiec kamery 4 mpx powinny działać. Jakoś nigdzie nie było napisane że "sprzęt" zapycha się się przy 40Mbps. Wiesz też gdzie lezy problem ? Pewnie po części w pseudo sprzedawcach, którzy wciskają buble sami nie wiedząc co sprzedają. Jakoś nigdzie nie widziałem opisu typu: Uwaga ,po przekroczeniu np 12kamer i lub pasma 60 Mbps,sprzęt może nie wyświetlać poprawnie podglądu obrazu. Wynika to z przeciążenia sprzętowego albo sieciowego.
 • #44
  gkwiatkowski
  CCTV and Stationary Alarms specialist
  koleś kit wrote:
  Parametrami powiadasz? Przecież tak było. Miało mieć 16 portów POE, miało,pasmo wejściowe 80 Mbps, było. A wiec kamery 4 mpx powinny działać. Jakoś nigdzie nie było napisane że "sprzęt" zapycha się się przy 40Mbps.


  Bywa napisane kiedy rejestrator się zapycha, ale umyka to wśród innych parametrów.
  Przykładowe porównanie rejestratorów Hika:

  DS-7616NI-K2/16P
  DEKODOWANIE
  Format dekodowania H.265/H.265+/H.264/H.264+/MPEG4
  Jednoczesne odtwarzanie 16 kanałów
  Wydajność 2-ch @ 4K, lub 8-ch @ 1080p


  DS-7716NI-K4/16P
  DEKODOWANIE
  Format dekodowania H.265/H.265+/H.264+/H.264/MPEG4
  Podgląd na żywo/odtwarzanie 8 MP/6 MP/5 MP/4 MP/3 MP/1080p/UXGA/720p/VGA/4CIF/DCIF /2CIF/CIF/QCIF
  Odtwarzanie synchroniczne 16 kamer
  Pojemność 2-ch @ 8 MP (25fps) / 4-ch @ 4MP (30fps) / 8-ch @ 1080p (30fps)


  DS-7616NI-I2/16P
  DEKODOWANIE
  Format dekodowania H.265/H.265+/H.264/H.264+/MPEG4
  Podgląd na żywo/odtwarzanie 12 MP/8 MP/6 MP/5 MP/4 MP/3MP/1080p/UXGA/720p /VGA/4CIF /DCIF/2CIF/CIF/QCIF
  Odtwarzanie synchroniczne 16 kamer
  Pojemność 2 kanały @ 12 MP (20fps) / 4 kanały @ 8 MP (25fps) / 8 kanałów @ 4MP (30fps) / 16 kanałów @ 1080p (30fps)


  Jak widać, tylko ostatni rejestrator potrafi odtworzyć 16 kanałów przy 1080p.
  Pierwszy kosztuje 2600 netto, ostatni 4200 netto. Większość klientów kupi najtańszy, bo nie widzi różnicy. A jak nie widać różnicy, to po co przepłacać.


  koleś kit wrote:
  Wiesz też gdzie lezy problem ? Pewnie po części w pseudo sprzedawcach, którzy wciskają buble sami nie wiedząc co sprzedają. Jakoś nigdzie nie widziałem opisu typu: Uwaga ,po przekroczeniu np 12kamer i lub pasma 60 Mbps,sprzęt może nie wyświetlać poprawnie podglądu obrazu. Wynika to z przeciążenia sprzętowego albo sieciowego.


  Dlatego dobrze jest kupować w firmach, które mają na etacie inżynierów wsparcia technicznego, którzy znają sprzęt prawie "na wylot", a jak czegoś nie wiedzą, to biorą z magazynu i testują.
  Jak to ich nazwałeś "pseudosprzedawcy" zajmują się tylko handlem bez wnikania nawet co dokładnie sprzedają. Doradztwo przy zakupie i pomoc posprzedażowa u nich nie istnieje. Tylko bardzo świadomi klienci, którzy dobrze znają sprzęt, mogą sobie pozwolić na zakupy u nich.
 • #45
  koleś kit
  Level 39  
  gkwiatkowski wrote:
  Tylko bardzo świadomi klienci, którzy dobrze znają sprzęt, mogą sobie pozwolić na zakupy u nich.

  Tylko żeby być świadomym, to trzeba poświęcić dużo na naukę o tym . Ja się uczułem i jak widzisz dalej wiem tyle co nic. Ale więcej niż wcześniej. Dzięki za wyjaśnienia.