Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zestaw do fuzji sensorów oparty na technologii Jetson z radarem mmWave

ghost666 20 Mar 2022 22:00 231 0
Texa Poland
 • Zestaw do fuzji sensorów oparty na technologii Jetson z radarem mmWave Zestaw do fuzji sensorów oparty na technologii Jetson z radarem mmWave
  System AI-SFK Lite firmy Mistral działa na Linuksie na obsadzonej przez moduł Jetson Xavier NX Neuron płytce bazowej z dyskiem SSD o pojemności 250 GB oraz licznymi interfejsami, takimi jak gigabitowy Ethernet, HDMI 2.0, CAN. Dodatkowo, maszyna ta integruje moduł radarowy Mistral pracujący w pasmie 77 GHz - fal milimetrowych - oraz kamerę z interfejsem CSI o rozdzielczości 8 MP / 4K.

  Mistral zaprezentował zestaw AI-SFK Lite, wyceniony na 1450 dolarów (zestaw Sensor Fusion Kit Lite z obsługą AI) dla aplikacji AI, widzenia maszynowego i analizy wideo, w tym praca jako kamery brzegowe z wykrywaniem i rozpoznawaniem obiektów, rozpoznawaniem aktywności człowieka, aplikacji inteligentnego handlu detalicznego, a także w Przemyśle 4.0, fuzji sensorowej w systemach robotycznych i systemach wspomagania kierowców (ADAS). System jest zbudowany wokół płytki nośnej Neuron Base Board Basic (NB-Basic). AI-SFK Lite wykorzystuje wersję NB-Basic opartą na Jetson Xavier NX, która obsługuje również moduł Jetson Nano.

  Płyta nośna Neuron zaprezentowana została po raz pierwszy w październiku 2020 roku. Firma Mistral powiedział wtedy, że dostępny będzie opcjonalny moduł z radarem mmWave. Moduł radarowy Mistral 77 GHz mmWave jest standardowo wyposażony w AI-SFK Lite, który posiada również 8-megapikselową kamerę i obudowę. Mistral twierdzi, że AI-SFK Lite został wprowadzony do sprzedaży w odpowiedzi na globalny niedobór chipsetów kontrolerów dla interfejsów GMSL i FPD Link. Mistral ma stronę produktu, ale nie publikował informacji prasowej ani linku do zakupów, dla podobnego zestawu AI-SFK opartego na Neuron Base Board Turbo. Model Turbo rozszerza 2-pasmowy interfejs CSI modelu podstawowego, dodając drugi 4-pasmowy kanał. Zapewnia również obsługę kamer FPD-Link III i GMSL za pośrednictwem złączy FAKRA. Warto zauważyć, że obudowy systemów są takie same - dla AI-SFK i AI-SFK Lite - jak widać na załączonym obrazku, który pokazuje puste otwory portów GMSL i FPD-Link III.

  FPD-Link III może łączyć kamery i czujniki radarowe za pomocą kabli koncentrycznych na odległość do 15 metrów. Bardziej zaawansowany interfejs - oparty na SerDes GMSL - ma podobny zakres i obsługuje dwukierunkową transmisję danych, a także oferuje linie zasilania i kontrolę urządzeń bez wprowadzania nadmiernych opóźnień w sygnale.

  Moduł radarowy mmWave bazuje na czujnikach radarowych mmWave firmy Texas Instruments. Technologia mmWave to radar o ekstremalnie wysokiej częstotliwości i krótkiej długości fali, który działa w zakresie 30 GHz i 300 GHz, zapewniając dokładność obrazowania poniżej milimetra. Technologia może przeniknąć przez otoczenie nawet w ciężkich warunkach pogodowych, a także przez różne materiały, w tym plastik, płyty gipsowo-kartonowe i odzież. Radary mmWave nie tylko wykrywają obiekty, ale także oferuje precyzyjne pomiary zasięgu, prędkości i kąta. Mistral oferuje również niektóre modele z obsługą 60 GHz, ale nie z zestawem Lite.

  Moduł kamery produkowany jest przez firmę Leopard Imaging i jest oparty na czujniku koloru iMX219 firmy Sony. Połączona z CSI kamera 8 MP / 4K oferuje prędkość obrazowania do 21 klatek na sekundę.

  Na płycie Neuron Base Board algorytmy sztucznej inteligencji działające na procesorach graficznych Jetson i bibliotekach CUDA mogą łączyć dane z radaru milimetrowego z wejściami kamery i innych czujników, aby zapewnić lokalną inteligentną fuzję sensorów. Neural Development Kit integruje algorytmy oparte na CUDA, cuDNN i TensorRT z pakietu SDK Jetpack firmy Nvidia opartego na Ubuntu. Algorytmy są zoptymalizowane pod kątem fuzji czujników za pomocą mmWave płyty, kamery i dołączonych czujników. Alternatywnie można na płytę załadować system operacyjny Ubuntu 18.04 w pełni natywnej wersji.

  Zestaw do fuzji sensorów oparty na technologii Jetson z radarem mmWave

  Zestaw do fuzji sensorów oparty na technologii Jetson z radarem mmWave


  Płyta główna NB-Basic AI-SFK Lite zawiera moduł Xavier NX z maksymalnie do 8 GB pamięci DDR4 i 16 GB pamięci eMMC. Porty systemu to między innymi GbE z obsługą GigE, HDMI 2.0 z dźwiękiem, USB 3.1 i dwoma portami USB 2.0. NB-Basic jest wyposażony w dysk SSD M.2 o pojemności 250 GB oraz moduł WiFi/BT. Inne porty systemu obejmują interfejs CAN, UART do debugowania, złącze I²S i wyprowadzone piny GPIO. Dostępne jest wejście zasilania przyjmujące od 12 V / 5 A do 24 V / 2,5 A. Zakres temperatur pracy obejmuje od -20°C do 85°C. Producent dostarcza różne akcesoria - aby uzyskać więcej informacji, należy zajrzeć na stronę producenta wraz z ogłoszeniem prasowym.

  AI-SFK Lite jest dostępny w cenie od 1450 dolarów, z czasem realizacji zamówienia wynoszącym od 8 do 10 tygodni. Więcej informacji można znaleźć w ogłoszeniu Mistrala, a także na stronach zakupowych i produktowych AI-SFK Lite.

  Źródło: https://linuxgizmos.com/jetson-based-sensor-fusion-kit-feature-mmwave-radar/

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11196 posts with rating 9462, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Texa Poland