Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Ekspres Saeco Intuita HD8750/99 - wskażnik poziomu wody cały czas świeci

Teos_77 21 Mar 2022 11:19 327 7
    Teos_77
    Level 3  
    Witam,
    otóż posiadam ekspres do kawy Saeco Intuita. Kilka dni temu zauważyłem, że kawa leci powoli, a wręcz kapie z ekspresu. Przez co kawa robi się bardzo wolno nawet kilka minut. Przeglądając różne fora co może być tego przyczyną stwierdziłem, że być może rozdzielacz jest zakamieniony, bo woda z dyszy spieniającej leci w miarę normalnie. Postanowiłem rozkręcić cały ekspres i przeczyścić tę cześć. Robiłem to pierwszy raz, ale jakoś udało mi się dostać do ww elementu. Na tyle ile mogłem go przeczyściłem i zająłem się ponownym jego skręcaniem. O dziwo nie została mi żadna śrubka a skręcenie przebiegło w miarę ok. Niestety po włączeniu do sieci i uruchomieniu ekspresu pali się kontrolka brak wody, mimo iż zbiornik na wodę jest pełen. będę musiał ponownie go rozkręcić i zobaczyć co jest tego powodem? Na co zwrócić uwagę, aby nie rozkręcać na daremno? Czujnik znajduje się z tyłu obudowy zbiornika tak? Czy jak nie jest dokładnie przyklejony to błąd? Czy jak rurka jest za płytko włożona to też czujnik to wykrywa?
    Pozdrawiam
    Teos_77
    Level 3  
    Jak działa taki czujnik? Czy da się w ogóle obejść czujnik?
    Edit:
    Rozkręciłem ponownie ekspres. Dostałem się do czujnika i kable są podpięte prawidłowo. Przed pierwszym rozkręceniem było ok, a teraz już nie. Czy mógł się czujnik zepsuć? Jeśli tak to jak?
    Teos_77
    Level 3  
    Czyli co w momencie rozkręcania ekspresu płytka 31 się uszkodziła? Ale jak? A w ogóle ktoś wie jak działa taki czujnik?
    Teos_77
    Level 3  
    A może ktoś ma na zbyciu niedrogo taki czujnik?
  • Helpful post
    jarekjarekjarek
    Level 14  
    Niedrogo jest na north jakieś 60 zł.
    Ten chip to typowy procesor do którego ktoś dorobił układ pomiarowy. Procesor wydaje prawdopodobnie tylko jeden sygnał (choć pewien nie jestem). Jak nie działa to raczej kiszka. Tam wychodzą bodaj 3 przewody pewnie plus zasilania, masa i sygnał wyjściowy. Być może oberwując poziom napięcia na sygnale wyjściowym coś wykoncypujesz. Jeżeli natomiast wyjściem jest jakaś transmisja cyfrowa (w co wątpię) to diagnostyka będzie karkołomna.
    Teos_77
    Level 3  
    Wymiana czujnika okazała się pomocna, chociaż pewnie gdybym przykleił do zbiornika stary nie była by konieczna.