Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Ford Focus MK1 2000r. - Po włączeniu świateł i przy wstecznym otwiera się klapa

matej_mlody 21 Mar 2022 11:47 270 5
    matej_mlody
    Level 15  
    Witam,
    Posiadam samochód Ford Focus mk1 2000 i mam następujący problem.
    Początkowo przestał działać zamek centralny, okazało się, że w przelotce klapy bagażnika rozerwał się wężyk i jego krawędzie uszkodziły izolacje w dwóch przewodach zielono-niebieskim i zielono- żółtym. Po zaizolowaniu centralny powrócił jednak nadal jest inny problem. Mianowicie po przekręceniu włącznika świateł otwiera się bagażnik. To samo się dzieje gdy wrzucam wsteczny. Jak przetrzymuje przycisk otwarcia klapy z kokpitu to jest taki sygnał dźwiękowy jak w sytuacji gdy nie wyłączy się świateł na postoju. Ponadto nie działają światła cofania.
    Na ten moment:
    - Sprawdziłem przewody w przelotce czy nie ma innych uszkodzeń, wszystko wygląda na całe.
    - Sprawdziłem kostkę w lewym nadkolu. Jest w porządku, przeciwmgielne świeci
    - Żarówki z wstecznego nie są spalone
    - Przejrzałem wiązkę od skrzynki do połowy progu koło fotelu kierowcy- wszystko wygląda w porządku

Wczoraj po otwarciu drzwi od pasażera (przód i tył) a następnie po zamknięciu centralny z pilota przestał działać. Kluczykiem dało się zamknąć centralny ale z pilota już nie. Sprawdzę jeszcze tam przelotki w drzwiach. Niemniej raczej nie ma to nic wspólnego z światłami i bagażnikiem. Centralny z pilota wpięty do instalacji jest uniwersalny, razem z innym forumowiczem ogarnialiśmy temat. Działało bez zarzutu 10 miesięcy. Przed tym wczorajszym otwieraniem drzwi także działało prawidłowo. Zatem wykluczam tą centralkę.
    Kończą mi się pomysły gdzie może być zwarcie. Zatem drodzy forumowicze macie jakieś rady? pozdrawiam
    4jerry
    Level 26  
    Ja bym jednak stawiał na wiązkę klapy. Sprawdź ja dokładnie, odizolowując poprzednia naprawę. Mogła też w innym miejscu dostać zwarcia od świateł i wstecznego. Chodzi mi o to, że mogą się zwierać 3 przewody i z tego problem.
    matej_mlody
    Level 15  
    Usterka znaleziona. Problem tkwił w szarej kostce wiązki, gdy doszło do uszkodzenia izolacji w przelotce klapy nadtopiły się 3 gniazda. Polutowałem na sztywno i centralny wrócił, wszystkie światła oraz zniknął problem z otwieraniem klapy. Jedynie nie działa podnoszenie szyby kierowcy, oraz centralny w tym drzwiach z kluczyka. Sprawdzę to dzisiaj być może spalił się silniczek. Centralny z kluczyka od strony pasażera jak i szyba działają prawidłowo
    Ribel
    Level 8  
    Miałem ten sam problem, dzięki
    matej_mlody
    Level 15  
    zwarcie w szarej kostce w bagażniku po lewej stronie.