Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ORION N300E-V - Co to za element?

ArturJK 22 Mar 2022 16:15 291 3
    ArturJK
    Level 10  
    Witam.
    Odtwarzacz jak w tytule ORION N300E-V. Sprzęt ogólnie działający do czyszczenia i konserwacji z małym problemem, nie zawsze działał po wciśnięciu Play, jak również czasem nie przyjmował kasety. Po zdjęciu obudowy wypadła z niego plastikowa część wraz z zawleczką i sprężynką. Wyskoczyło to właścicielowi zapewne wcześniej i leżało spokojnie, dopóki odtwarzacz nie przywędrował do mnie.
    Wykonałem standardowe czynności - czyszczenie i regeneracja Switch Mode, oraz wymiana kompletu pasków. Video generalnie działa, choć zauważyłem że nie zawsze koło zębate odpowiadające za przekazywanie napędu na prawą lub lewą rolkę zatrybi. Zastanawia mnie, czy brak tej części jest powodem takiego zachowania. Nie mam pojęcia skąd może pochodzić ten podzespół. Nie posiadam instrukcji serwisowej. Oglądając kilka filmików z youtube, nie zauważyłem nigdzie tej części aby móc ją po prostu założyć. Może ktoś z forumowiczów orientuje się co to jest i gdzie należy owe coś zamontować.
    Pozdrawiam / Artur ORION N300E-V - Co to za element? ORION N300E-V - Co to za element? ORION N300E-V - Co to za element?
  • Helpful post
    radiogaga
    Service technician RTV
    Wydaje mi się,że jest pęknięta "czapeczka" plastikowego idlera dowijania/przewijania.T.j zębatki na plastikowym ramieniu.Jest on centralnie pomiędzy talerzykami.
    ArturJK
    Level 10  
    radiogaga wrote:
    Wydaje mi się,że jest pęknięta "czapeczka" plastikowego idlera dowijania/przewijania.T.j zębatki na plastikowym ramieniu.Jest on centralnie pomiędzy talerzykami.

Dziękuję za odpowiedź.
    Pisząc wyżej, że zaważyłem, iż koło zębate przekazujące napęd na rolki nie zawsze dokładnie dociska do rolki, nie wiedziałem jak ono fachowo się nazywa. Teraz już wiem, to idler :)
    Masz rację! Zdjąłem go, po ściągnięciu górnej zawleczki, od spodu ma trzpień, na który idealnie pasuje owa czapeczka. Do jej środka włożyłem sprężynkę i zawleczkę, która wypadła, końcówkami w otworki na tej czapeczce. Całość wcisnąłem na trzpień idlera. Niestety, tak jak napisałeś, ta czapeczka jest nadpęknięta. Weszła ciasno i jak na razie wszystko się trzyma i działa jak należy, nie ma już problemu z przekazywaniem napędu. Zapewne wypadło to dlatego, iż jest nadpęknięte i nastąpi to ponownie.
    Tu pytanie do Ciebie, czy można to po prostu dokleić na jakąs kropelkę lub super glue, czy jednak szukać gdzieś z demobilu sprawnego idlera z niepękniętą czapką?
    radiogaga
    Service technician RTV
    Można szukać.Można skleić dobrym cjanoakrylem (UHU) matowiąc pilniczkiem metalową oś.