Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Klimatyzator ścienny do mieszkania 50m w bloku (ostatnie 10 piętro)

dune2 23 Mar 2022 13:38 588 12
    dune2
    Level 10  
    Witam wszystkich.
    Mieszkam w Sopocie w bloku na ostatnim 10 piętrze (widok na morze).Mieszkanie ma 50m2 a w jego skład wchodzi "duży" pokój 20m2 (z wyjściem na balkon) oraz mały pokój 10m2.Oba pokoje rozdziela kuchnia oraz przedpokój. Łazienka jest obok małego pokoju. Niestety jest to stary blok mniej więcej 35 letni którego dach jest pokryty czarną "papą" i nagrzewa się do tego stopnia że czasem już wiosną i często latem mam prywatną saunę w całym mieszkaniu.Poza tym bezpośrednio za blokiem rozpoczyna się co powoduje że dodatkowo odwiedzają mnie nagminnie wszelakie owady przez co otwieranie okien zwłaszcza wieczorem gdy włączone jest światło jest nie wskazane. Męczyłem się tak wiele lat aż w końcu 2 lata temu postanowiłem kupić klimatyzator przenośny Electroluxa. Niestety potwierdziły się moje obawy że to kiepskie rozwiązanie bo urządzenie jest bardzo głośne i nie można przy nim spać a i normalne funkcjonowanie jest utrudnione.
    Postanowiłem wydać w końcu więcej pieniędzy i zmienić komfort życia kupując klimatyzator ścienny.
    Początkowo myślałem o jednym klimatyzatorze w "dużym" pokoju bo sąsiedztwo balkonu oznacza łatwy montaż i mógłbym latem "przenieść" się do niego ( w ciągu roku śpię i przebywam głównie w małym) ale później stwierdziłem że chcę tez klimatyzator w mniejszym pokoju. Pozostałe pomieszczenia sobie odpuszczam.
    Jako że mieszkam w bloku i pod sobą mam sąsiadów to najważniejszym dla mnie parametrem jest głośność klimatyzatora bo nie może przeszkadzać sąsiadom ale i ja chcę spać przy jak najmniejszym hałasie.
    Co prawda obok dużego pokoju tego który ma balkon blok się kończy więc moje mieszkanie jest skrajne ale muszę się liczyć z sąsiadami pode mną.
    Szukając więc cichego klimatyzatora do multi split na chwilę obecną jestem bliski wyboru Haier Flexis Plus w kolorze białym. Ma 5 lat gwarancji co cieszy no ale mam wątpliwości czy warto wydawać na "Chińczyka" tyle kasy. Firma w której chce go kupić za jedną sztukę razem z montażem chce 5600 w wersji 2.6 kW.
    Jak łatwo obliczyć za dwie sztuki i robociznę (trzeba przebić się przez kuchnię) zapłacę pewnie ok 12 000 i w związku z tym zastanawiam się czy to na pewno optymalny wybór.
    No i czy 2.6 kW na pewno wystarczy skoro w mieszkaniu bywa tak gorąco.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    szarik1404
    Level 13  
    Witam, mieszkam coprawda w mniejszym bloku .ale tez na ostatnim piętrze pod papą ,więc wiem jaki skwar jest latem. w tamtym roku zalożyłem kilime w swoim pokoju, i mogę Cie zapewnic , że na pewno nie będziesz żałował. Początkowo chciałem też multi , aby było w dwóch pokojachchcieli za to około 6,500, więc chyba dużo taniej niz ty piszesz. Ostatecznie znalazłem firme która wraz z monta żem skasowała 2700. Klimatyzacja firmy gree, polecam ,sprawdzona w ostatnie lato. Szukaj cierpliwie wykonawców, bo rozpietości cenowe są nawet do 1000 zł, jednocześnie musisz sie śpieszyć bo nadchodzi sezon i się nie załapiesz ,tyle mają roboty.
    clubber84
    Level 29  
    dune2 wrote:
    ...odwiedzają mnie nagminnie wszelakie owady przez co otwieranie okien zwłaszcza wieczorem gdy włączone jest światło jest nie wskazane.

Istnieje takie coś kolego, jak siatka na okna przeciw owadom.
    Mocowana na rzepy, na zaczepy do futryny oraz jako cała ramka na okno. Rozwiązuje to całkowicie problem owadów w mieszkaniu, nie tylko po zmroku.
    Klimatyzatory też mniej pobiorą energii elektrycznej, jeśli nad oknami lub na balkonie zamontowane będą markizy, które nie wpuszczą bezpośrednich promieni słonecznych przez okna.
    dune2
    Level 10  
    szarik1404 wrote:
    Witam, mieszkam coprawda w mniejszym bloku .ale tez na ostatnim piętrze pod papą ,więc wiem jaki skwar jest latem. w tamtym roku zalożyłem kilime w swoim pokoju, i mogę Cie zapewnic , że na pewno nie będziesz żałował. Początkowo chciałem też multi , aby było w dwóch pokojachchcieli za to około 6,500, więc chyba dużo taniej niz ty piszesz. Ostatecznie znalazłem firme która wraz z monta żem skasowała 2700. Klimatyzacja firmy gree, polecam ,sprawdzona w ostatnie lato. Szukaj cierpliwie wykonawców, bo rozpietości cenowe są nawet do 1000 zł, jednocześnie musisz sie śpieszyć bo nadchodzi sezon i się nie załapiesz ,tyle mają roboty.

Za 6500 to teraz można kupić jeden przyzwoity klimatyzator razem z instalacją ale nie dwa.Z tego co widzę ceny ostro podskoczyły względem zeszłego roku. Co do gree to chińczyk podobny jak haier ale nie tak cichy tak więc nie widze na chwilę obecną powodu dlaczego miałbym go wybrać ale dzięki za radę. Wyslałem zapytanie do kilkunastu firm tak więc sprawdze jakie klimatyzatory oferują i w jakiej cenie z montażem.Załapać się na pewno załapię znam ludzi którzy zamawiali klimę w lipcu i sierpniu i czekali nie więcej jak tydzień.
    No a teraz mamy dopiero koniec marca więc nie powinno być aż tak źle.
    Przy okazji mam pytanko.Jak klimatyzator czyli jednostka wewnętrzna oraz zewnętrzna kosztuje daną kwotę np. 5500 zl razem z instalacją to ile mniej więcej liczą za drugą jednostkę wewnętrzną czyli multi split ? chyba nie drugie 5500 zł bo to by nie miało sensu.
    szarik1404
    Level 13  
    dune2 wrote:
    szarik1404 wrote:

Za 6500 to teraz można kupić jeden przyzwoity klimatyzator razem z instalacją ale nie dwa.Z tego co widzę ceny ostro podskoczyły względem zeszłego roku. Co do gree to chińczyk podobny jak haier ale nie tak cichy tak więc nie widze na chwilę obecną powodu dlaczego miałbym go wybrać ale dzięki za radę. Wyslałem zapytanie do kilkunastu firm tak więc sprawdze jakie klimatyzatory oferują i w jakiej cenie z montażem.Załapać się na pewno załapię znam ludzi którzy zamawiali klimę w lipcu i sierpniu i czekali nie więcej jak tydzień.
    No a teraz mamy dopiero koniec marca więc nie powinno być aż tak źle.
    Przy okazji mam pytanko.Jak klimatyzator czyli jednostka wewnętrzna oraz zewnętrzna kosztuje daną kwotę np. 5500 zl razem z instalacją to ile mniej więcej liczą za drugą jednostkę wewnętrzną czyli multi split ? chyba nie drugie 5500 zł bo to by nie miało sensu.
    Gree wcale nie jest głośne mam i wiem, jest cichutkie. jeśli chodzi o multi top właśnie drogie są te jednostki zewn. Nawet taniej jest zrobić dwie oddzielne klimy niz jedna multi.
    dune2
    Level 10  
    Nie twierdze że Gree jest głosny ale głosniejszy od tego Haiera który ma w trybie nocnym 16 db.No ale jeszcze się nie zdecydowałem którą klime wybrać jedno pewne że musi to być multi split bo mam jeden balkon a drugi pokój oddziela kuchnia a na 10 piętrze nikt mi za oknem nie zamontuje na elewacji bloku drugiej jednostki zewnętrznej.
    Co do ceny to nie wiem czy to trójmiasto jest tak drogie czy takie są stawki ale pierwsza firma która robiła mi wycenę zaskoczyła mnie kosztem montażu.
    Montaż multi split w dwóch pokojach i jednostki zewnętrznej na balkonie wyceniła mi na 4300 zł.
    Do tego Haier FLEXIS Plus czyli 1 jednostka wewnętrzna i 1 zewnętrzna to 4 649 i za drugą jednostkę wewnętrzną 1700 i łącznie wychodzi 10649.
    Zastanawia mnie cena robocizny dlatego sprawdzę jeszcze inne firmy.
    szarik1404
    Level 13  
    Z ciekawości zadzwoniłem do firmy <która mi robiła , za multi split -jedna jednostka zwn. i dwie wewn, 7000 wraz ze sprzętem, tylko że gree. Niestety ,ja mieszkam w Wlkp.
    dune2
    Level 10  
    W sytuacji gdy między pokojami jest kuchnia tez tyle ?
    Jaki to model Gree ?

Trójmiasto jest chyba drogie bo kolejna firma mi przysłała ofertę i instalacja multi to 3500 zł

Kolejna firma oferuje mi klimatyzatory Vidicon lub Haiera

" Cena za montaż wraz z urządzeniami oraz 5 letnią gwarancją na urządzenia  9300 złotych netto. 
    Model Haier Flexis wraz z montażem 12500 złotych netto, również 5 letnia gwarancja."
    W trójmieście chyba sa takie ceny bo już pare firm mi przysłąło i średnio sam montaż multi split waha się od ok 3500-4500
    A u tych co chcą za haiera 12500 montaż brutto to 5400 zł.

Nie wiem skąd u was tak niskie ceny.
    dune2
    Level 10  
    Czyli to model Gree Lomo Eco.
    Nie wiem co wybiore wiem już jedno musze liczyć za multi split od 3500-5000 za sam montaż bo takie ceny sa w trójmieście heh
    dune2
    Level 10  
    Pod spodem zamieszczam przykładowa ofertę jednej z firm z trójmiasta inne mają podobne ceny. Klimatyzator ścienny do mieszkania 50m w bloku (ostatnie 10 piętro) Klimatyzator ścienny do mieszkania 50m w bloku (ostatnie 10 piętro)
    dune2
    Level 10  
    Na polu boju zostały dwa
    Haier flexi plus i Mitsubishi Diamond.Na plus haiera 16 db i niższa cena bo mitsubishi ma 19 db ale jego plus to teoretycznie mniejsza awaryjnośc a więc świadomośc że się mądrzej wybrało.No i co tu robić.
    dune2
    Level 10  
    Po analizach stwierdziłem że chcę Mitsubishi dokładnie model Diamond i dam radę przy tych 19 db.
    Problemem jest oczywiście cena oraz znalazienie w trójmieście firmy z autoryzacją Mtsubishi żeby miec 5 lat gwarancji no i dostępność bo na nie trzeba czekać długo czasem miesiąc i dłużej.

Narazie "najtańsza" firma oferuje mi takie ceny:

Mitsubishi Diamond:
    - 1 x jednostka zewnętrzna 4,2kW MXZ-2F42VF
    - 1 x jednostka wewnętrzna 1,8kW MSZ-LN18VG W
    - 1 x jednostka wewnętrzna 2,5kW MSZ-LN25VG W

cena z montażem 14.500 brutto

Haier Flexis
    -1 x 2U50S2SM1FA-3 5,1kW
    - 2 x AS25S2SF1FA-WH 2,6kW

cena z montażem 10500,- brutto

Różnica 4000 która mogę zaakceptować ale pan z jednej firmy poddał w wątpliwośc czy w przypadku Mitsubishi wystarczy 1,8 kW i 2,5 kW skoro jest w mieszkaniu bardzo ciepło bo dach bloku jest z papy smolistej i to ostatnie piętro.Pokoje mają 10 m i 20 m ale jego zdaniem powinny być 2,5 kW i 3,5 kW a to oznacza koniecznośc mocniejszej jedn. zewn. więc cena by wzrosła o kolejne parę tysięcy.

Nie wiem co zrobić czy brać tego Mitsubishi 1,8 kW i 2,5 kW czy jednak Haiera.

A teraz opcja którą chyba wybiorę a więc 2x2,5 kW + 5,3 kW. W dużym tym 20 m jest mniej goraco niż w tym mniejszym więc myślę że 2,5 kW starczy zwłaszcza że w nim mniej przebywam. No a do tego 10m gdzie jest totalny zaduch jak w saunie i w którym spię wezmę też 2,5 kW tak na wszelki wypadek.
    Łącznie to wyjdzie ok 1000 zł drożej niż w wersji z 1,8 kW.
    W sumie wychodzi już na ok 15000 za Mitsubishi ale będe spał spokojniej niż przy 10000 za Haiera.Spokojniej ze względu na fakt że mam lepszą firmę ;)

Do białego perłowego chyba nie ma sensu dopłacać 115 euro ?

Model MSZ-LN25VG2 W - jest to kolor biały naturalny - cena 515 EUR
    Model MSZ-LN25VG2 V - jest to kolor biały perłowy - cena 630 EUR
    Model MSZ-LN25VG2 B - jest to kolor czarny - cena 630 EUR
    Model MSZ-LN25VG2 R - jest to kolor bordowy - cena 630 EUR
    Agregat MXZ-2F53VF3 - cena 1.805 EUR