Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Micron SSD rozwiązuje problemy z opóźnieniami

ghost666 25 Mar 2022 09:17 372 0
  • Micron SSD rozwiązuje problemy z opóźnieniami
    Hiperskalerzy i centra danych oczekują powtarzalnych i stałych opóźnień w dyskach SSD w celu realizacji umów dotyczących spójnego poziomu usług. Lepsza wydajność, niższe opóźnienia i większa pojemność to główne elementy dopiero wprowadzanych dysków półprzewodnikowych (SSD), ale najnowsza oferta Micron Technology dla przedsiębiorstw kładzie również nacisk na integralność tych parametrów.

    Dysk SSD 7450 firmy Micron z NVMe i PCIe Gen4 to pierwszy nośnik SSD do zastosowań profesjonalnych, który wykorzystuje swoją pionowo zintegrowaną 176-warstwową pamięć NAND i ma na celu zapewnienie opóźnień usług (QoS) na poziomie 2 milisekund (ms) lub poniżej, jak wskazał Alvaro Toledo (na zdjęciu widocznym w głębi artykułu po prawej stronie), wiceprezes oraz dyrektor generalny ds. przechowywania zasobów informacyjnych w centrach danych w firmie Micron. Oprócz tego nowy dysk oferuje szeroki zakres pojemności i formatów. Omawiany nośnik jest również wprowadzany na rynek w czasie, gdy PCIe Gen4 staje się najpopularniejszym interfejsem SSD w serwerach.

    Toledo powiedział, że spójne, powtarzalne opóźnienia są krytycznym wskaźnikiem dla klientów wybierających dyski SSD do obciążeń centrów danych, w których jakość usług w środowisku skalowalnym jest szczególnie ważna, nie tylko dla hiperskalatorów, ale także w tradycyjnych korporacyjnych centrach danych obsługujących bazy. Oba te kręgi muszą realizować umowy dotyczące poziomu usług zawarte ze swoimi klientami. „Zwróciliśmy szczególną uwagę na opóźnienie” — dodaje Toledo. Micron twierdzi, że dysk 7450 SSD osiąga wskaźnik na poziomie 2 ms lub poniżej dla 99,9999% typowych, mieszanych i losowych obciążeń, co zwiększa wydajność popularnych baz danych, w tym Oracle, MySQL, RocksDB i Microsoft SQL Server. „Wszystkie bazy są wielowątkowe” — wskazuje Toledo, co oznacza, że ​​wiele kolejek wychodzi i czeka na zakończenie najwolniejszej operacji, zanim wyniki będą mogły zostać dostarczone. „Właśnie tam to spójne opóźnienie powoduje ogromne różnice dla użytkownika” — podsumowuje. Jak mówi, inne obciążenia, które wymagają stałych opóźnień, obejmują analitykę w czasie rzeczywistym, sztuczną inteligencję i strumieniowe przesyłanie treści.

    Micron SSD rozwiązuje problemy z opóźnieniami
    Alvaro Toledo
    Oprócz obsługi różnorodnych obciążeń roboczych z małymi opóźnieniami, dysk SSD 7450 od Micron oferuje elastyczność, dzięki temu, co według firmy jest najszerszym dostępnym zestawem formatów, aby sprostać zmieniającym się potrzebom w zakresie przestrzeni, mocy i temperatury, w tym U.3, M.2 i E1.S. Jak podkreśla Toledo, istnieje również zróżnicowana oferta pojemności od 400GB do 15,36TB, w tym 8TB w kompaktowej obudowie E1.S, co odzwierciedla potrzeby masowych wdrożeń przeprowadzanych przez hiperskalerów.

    W międzyczasie rynek PCIe Gen4 dopiero się rozkręca. „Uważamy, że 7450 idealnie wpasowuje się w ten moment” — oznajmił Toledo. Micron jest jedyną firmą oferującą dyski SSD PCIe Gen4 U.3 o grubości 15 mm i 7 mm, co zapewnia elastyczność platformom wymagającym 2,5-calowych nośników NVMe, powiedział Toledo. Model 7450 jest również dostępny jako SSD PCIe Gen4 M.2 w rozmiarze 22 mm × 80 mm, przeznaczony głównie do uruchamiania serwera, który obsługuje ochronę przed utratą zasilania.

    Wśród podstawowych zastosowań znajdziemy funkcję dysku samoszyfrującego, a także rozwiązanie Secure Execution Environment (SEE) firmy Micron zapewniające dodatkową ochronę danych poprzez zapewnienie dedykowanego sprzętu do przetwarzania zabezpieczeń z fizyczną izolacją. Nowa linia dysków SSD operuje również procesem wdrożenia Open Compute Project (OCP) dla kwalifikowanych środowisk.

    Micron SSD rozwiązuje problemy z opóźnieniami


    Micron ogłosił pod koniec 2020 r., że jego pierwsza 176-warstwowa pamięć NAND jest sprzedawana w dużych ilościach i zachwalał przy tym wykorzystanie technologii bramki zastępczej (RG). Co więcej, rezygnując z pływającej bramki na rzecz podejścia z pułapką ładunkową i łącząc ją z architekturą CMOS-under-array, Micron zarzeka się, iż był w stanie znacznie poprawić wydajność i gęstość zapisu. Zarówno opóźnienie odczytu, jak i zapisu są również zoptymalizowane o ponad 35% w porównaniu z poprzednią generacją wysokonakładowych pamięci NAND 3D tej firmy.

    Źródło: https://www.eetimes.com/micron-ssd-addresses-latency-qos/

    Cool? Ranking DIY
    About Author
    ghost666
    Translator, editor
    Offline 
    Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
    ghost666 wrote 11803 posts with rating 9943, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.