Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Yaris 1 - dobór wycieraczek

Kontrakton80 26 Mar 2022 21:35 105 4
Bosch
    Kontrakton80
    Level 15  
    Witam, mam Toyotę Yaris 1 wersja Japońska( odczytałem z numeru VIN) rok 2001 silnik 1.0 VVTI. Mam zamiar zamówic wycieraczki, teraz mam załozone wycieraczki bosch, jedna z nich jest długa druga krótsza. Chę zakupić cały komplet przód tył, jednak mam problem na allegro wiele sprzedawców podaje: pasuje tylko do wersji francuskiej albo pasuje tylko do wersji japońskiej. Ja szukam do Japonczyka i jest mało ofert a nie chę kupować wycieraczek negotti itd, tylko firmowe np. bosch valeo. Czy mógłby mi ktoś podać numer katalagowy części po tym najłatwuej byłoby namierzyć odpowiedni produkt
  • Bosch
    staś pytalski
    Level 39  
    Przejrzyj katalogi sprzedawców wycieraczek, tam będą modele i ich oznaczenia.
    Jak chcesz kupić przez allegro skopiuj sobie symbol i po sprawie.

Link
    Valeo kod producenta, dla dwóch piór FM53, FM38
  • Bosch
    Kontrakton80
    Level 15  
    Znalazłem w sieci katalog na stronie toyoty wystarczyło wpisać VIN i mam z przodu pióra 8521252010 i 8522226060 to numery oem czyli odpowiedniki z valeo to 574107 i 574117 jedynie problem z tylną wycieraczka nigdzie nie mogę znaleźć są tylko negotti. Czy negotti to dobre wycieraczki?
  • Helpful post
    staś pytalski
    Level 39  
    A ile jeździsz na wstecznym ;)? Nie stresuj się tylną wycieraczka, która jest używana sporadycznie.
    Tylne wycieraczki możesz spotkać w wersji same pióro, lub pióro z ramieniem. Przy wymianie pióra z ramieniem bywa trochę zabawy jak śruba, trzpień na którym jest osadzona wycieraczka są mocno skorodowane.
    Na tył kup tańsza, a na przód tak jak chcesz markowe.
    Kontrakton80
    Level 15  
    Ogólnie to rozkminiłem sprawę, w katalogu yaris we wyciarcze tylnej wymienia się samą gumkę, pióra nigdzie nie mozna dokupic dlatego trzeba kupić całe ramię razem z piórem wycieraczki, kupiłem maxgeara niestety, ale do wyboru jest też oxima albo negotti. Montaż nieorginalnego ramienia daje potem możliwość montażu piór na haczyk. Francja od Japoni rózni się otworem na ośkę silnika. W przypadku przednich wycieraczek nie ma znaczenia czy Toyota Francja czy Japan