Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sat + DVBT na 4 koncentrykach?? Sumatory i rozgałęźniki. sumator+multiswitch.

diablo.xd 27 Mar 2022 11:28 243 6
 • #1
  diablo.xd
  Level 9  
  Witajcie,

  czy 4 kablami prześlę sygnał z konwertera Quattro + DVBT do multiswitcha?? Do jednego z 4 pasm dodałbym sygnał DVBT sumatorem, a przed multiswitchem wyciągnąłbym go rozgałęźnikiem. Czy będzie to działać sumatory i rozgałęźniki te pasma obsługują więc chyba ruszy??

  Pozdrawiam.
 • #2
  tomaszlonski
  Level 27  
  W sumie nie powinno być problemu jeśli DVB-T jest bez zasilania w kablu. Pasma SAT/TV się nie pokrywają, pozostaje tylko dobrać odpowiedni sumator i rozdzielacz.
  Dopiero sprawdzenie w praktyce pokaże sens takiego zastosowania i to raczej jest najtańszy sposób.

  Sprawdź najpierw czy multiswitch obsługuje też wideband, może warto wymienić i wykorzystasz wtedy 2 kable na SAT i 2 będziesz miał wolne.
 • #3
  diablo.xd
  Level 9  
  Zasilanie DVBT będzie przed samą anteną. Rozwiązanie muszę wymyśleć ponieważ w miejsce gdzie będą anteny mam 5 kabli SAT + DVBT, ale pod antenami klient chce mieć "letnie kino", z DVBT nie było by problemu, a z SAT to instalacja kolejnej anteny. Więc chcę zmieścić SAT + DVBT na 4 kablach do multiswitcha, a 5 kablem wrócić sygnałem zespolonym z multiswitcha do "letniego kina". Nie ma możliwości żeby dać 6 i 7 kabel żeby podłączyć to tak jak powinno być. Z uwagi że tunery są prostymi sprzętami to wykluczam system Unicable. Multiswitch nie obsługuje WideBand, więc póki co sumator + rozgałęźnik i próba.
 • #4
  tomaszlonski
  Level 27  
  Sprawdź tylko wybierz właściwe zestawy sumatora i rozdzielacza.
  Najlepiej zastosować jako sumator typowy combiner SAT/TV, jeszcze lepiej jak byś trafił na gotowy zestaw albo zakupił zestaw combiner + separator.
 • #6
  LeDy
  Level 43  
  Mozna dać dwa takie. Maximum TV-SAT Combiner 1239
 • #7
  tomaszlonski
  Level 27  
  Takie jak podąłeś combinery Maximum są idealne, można na rozdział przy multiswitchu dołożyć w sumie separator. Napięcie będzie szło tylko przez SAT.

  @diablo.xd unikaj raczej takich co przepuszczają napięcie, najlepiej sie, od niego separować.