Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Zlecę] Montaż systemu alarmowego w domu. Zach-Pom, Gryfice-Kamień Pomorski

rafmik 31 Mar 2022 00:11 300 1
Optex
 • #1
  rafmik
  Level 10  
  Zlecę instalację systemu alarmowego w domku jednorodzinnym.
  Instalacja kablowa wykonana przez elektryka - kabel sygnałowy 4 żyłowy. Kable zbiegają się w jednym miejscu.

  o co będzie potrzebne:

  - centrala alarmowa z powiadomieniami GSM (sms, ewentualnie ochrona + jak się da jakaś aplikacja w telefonie), ewentualnie też moduł ethernet (ale tutaj kwestia ceny, wiem że to drogie moduły)

  - zasilanie awaryjne systemu

  - jakaś solidniejsza skrzynka na centralkę

  - 1 panel sterowania główny, 1 lub 2 dodatkowe (garaż i na 1 piętrze), chyba, że np panel w garażu da się zastąpić pilotem (tylko czy to bezpieczne ?)

  - możliwość włączenia trybu nocnego (aktywacja alarmu na dolnym poziomie)

  - czujki ruchu x3 (ewentualnie +3 sztuki opcjonalnie do przemyślenia) - odporne na zwierzęta w domu i ruch ciepłego powietrza (rekuperacja). Nie wiem czy zastosować czujki PIR czy dualne PIR+MR

  - 2 kontaktony (są fabrycznie zamontowane w drzwiach, oknie tarasowym, kable podłączone), opcjonalnie jeszcze jeden przy bramie garażowej (kabel w korytku można zrobić)

  - czujka ppoż - tutaj brak instalacji kablowej, ale czujka ma być w tym samym pomieszczeniu co centralka alarmu - można w korytku kabel poprowadzić. Opcjonalnie, jeśli jest jakiś czujnik ppoż do umiejscowienia w kanale wylotowym rekuperacji.

  - syrena zewnętrzna - tutaj też kwesta kosztów, czy zwykła syrena, czy taka z opcją: 1. wywołania sygnału z aplikacji na telefonie 2. ewentualnej opcji rozmowy (głośnik/mikrofon) - jak np widzę kogoś na monitoringu i mogę zapytać "co Pan tutaj robi" i odpalić wycie syreny.


  Instalacja w okresie druga połowa kwietnia/początek maja.
 • Optex
 • #2
  rafmik
  Level 10  
  Nadal aktualne :)