Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SQ100LT Ferguson . Prośba o ustawienia na TVN-SAT-analog

Dax6 07 Lis 2005 21:06 2170 3
  • #1 07 Lis 2005 21:06
    Dax6
    Poziom 13  

czy ktos moze mi na maila przeslac wszystkie ustawiania tego tunera ? Wyciagnelem go z lamusa i jest totalnie rozstrojony. Ustawien jest w nim duzo. Potrzebuje ustawienia : video , system , decoder

Prosze o maila na adres : dax6(malpa)gmx.de

0 3
  • #2 07 Lis 2005 23:27
    wicki
    Poziom 12  

Te tunery są bardzo proste w obsłódze zajmowałem sie tym dość dłógo. Na początku trzeba ustawić oscylatory w SYSTEM wysoki i niski niski to 9750MHz a górny to 10600MHz, najlepiej wyłączyć AFC i ustawić kontrast obrazu na LOW, Nastepnie ustawienia Dekodera wyłączyc OFF jest tam chyba kilka opcji juz nie pamietam ale dekoder nie jest nam potrzebny nie wiem czy to w tym odbiorniku ale jesli jest tam opcja normal to musi tak zostac. No i teraz możemy przejść do ustawień Video- są tam opcje odnośnie polaryzacji częstotliwosci nadawanego programu , 22kHz itd, wybieramy opcje skanowania i przeszukujemy pasmo do momentu aż cos znajdziemy, funkcja 22kHz musi być wyłączona bo tam juz nic nie nadaje chyba że na polaryzacji H na czestotliwości około 12430MHz jest jeszcze nadawany arabski program IRIB. jeśli cos znajdziemy to sprawdzamy jeszcze fonie jest to w opcji AUDIO i ustawiamy z regóły na satelicie HOT BIRD czestotliwosć fonii 6.60 mono a na ASTRZE 7.02 stereo po tym dajemy w pamięć i tak z kazdym programem. nie zapominaj ze programy sa na polaryzacji H i V a wiec musisz je osobno przeskanowac to nie cyfrówka która robi to wszystko sama przez momencik.

0
  • #3 08 Lis 2005 00:31
    Dax6
    Poziom 13  

bardzo Ci dziekuje za podpowiedz. Z tym sobie w zasadzie poradzilem. Ale nie moge odszukac TVN . Myslalem , ze moze ktos korzysta z takiego tunerka w tej chwili i moze podac ustawienia konkretnie na TVN. Niby nie powinno byc z tym problemu. Ustawilem na Hotbirda i przeskanowalem. Niestety bez rezultatu. Odkrylem natomiast , ze jest duzo zaleznosci w ustawieniach. Kiedy sie przelaczy np. w systemie lub w jednym z ustawien video , to na tej samej czestotliwosci mozna zlapac 2 kanaly. Cos mi nie wychodzi z tym poszukiwaniem TVN i dlatego zwrocilem sie z prosba na Forum. Dziecinna sprawa , a tyle mam z tym klopotow. Sprawdze jeszcze raz ustawienia decodera no i systemu.

0
  • #4 08 Lis 2005 15:56
    Dax6
    Poziom 13  

Moge juz podac jak powinien byc ustawiony ten tuner na TVN

Video

U1 - 421
    U2 - 515
    U3 - 729
    U4 - vEr
    U5 - hi
    U6 - A