Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samochód RC Overmax 2.0 nie paruje z pilotem

are3z 31 Mar 2022 21:07 591 6
    are3z
    Level 3  
    Dzień dobry,

mam problem z samochodem RC Overmax 2.0 (żółty). Po przełączeniu odbiornika (samochód) z OFF na ON i po włączeniu transmitera (kontroler) czerwona dioda w samochodzie miga regularnie, w kontrolerze świeci ciągłym światłem. Zidentyfikowałem luźny lut na cewce, przelutowałem i powinno być ok, jednak kontroler nie chce się połączyć.

Czy ktoś spotkał się z takim problem? Czy należy przeprowadzić ponownie parowanie? Jeśli tak, to w jaki sposób.

Samochód RC Overmax 2.0 nie paruje z pilotem Samochód RC Overmax 2.0 nie paruje z pilotem Samochód RC Overmax 2.0 nie paruje z pilotem
    1 PAWEL
    Level 42  
    Jeśli była wilgoć to mogła ulec uszkodzeniu elektronika, lutowanie bardzo niestarannie wykonane.
    Potrzebna wizyta w serwisie do zdiagnozowania uszkodzeń.
    Bateria sprawna ?
    are3z
    Level 3  
    Quote:
    Jeśli była wilgoć to mogła ulec uszkodzeniu elektronika,

Nie była, zabawka jeździła wyłącznie w pomieszczeniu.

Quote:
    lutowanie bardzo niestarannie wykonane.

Nic z tym nie zrobisz.

Quote:
    Bateria sprawna ?

Tak, sprawdzone dwie baterie.

Quote:
    Potrzebna wizyta w serwisie do zdiagnozowania uszkodzeń.

Serwis Overmax liczy sobie godziny po złodziejskim kursie, jeśli stwierdzą, że nie jest to uszkodzenie ... no właśnie nie wiadomo jakie, bo niby elektryczne się nie liczą. Jeśli odrzuciliby reklamację, to w cenie całej procedury mógłbym już kupić 2 takie samochodziki. Poza tym samodzielna diagnoza, to zawsze nauka, więc prosiłbym o wskazówki, co mógłbym sprawdzić.

Skoro IC działa bez problemu (w końcu dioda miga), to może uszkodzona została cewka?
    1 PAWEL
    Level 42  
    are3z wrote:
    Skoro IC działa bez problemu (w końcu dioda miga), to może uszkodzona została cewka?

Tylko wróżka jest na urlopie.
    Jak masz znajomego elektronika spróbuj, może znajdzie usterkę.

( Firmę i serwis Overmax nie polecam )
    are3z
    Level 3  
    Twoja wypowiedź nic nie wnosi do dyskusji. Jeśli kompletnie nie znasz się na temacie, to proszę nie komentuj :)

Dysponuję oscyloskopem, niestety SDRa nie mam, żeby podsłuchać komunikację/transmisję 2.4G. Nie chciałbym w ciemno wymieniać po kolei komponentów (antena, dławiki, kondensatory), więc jeśli ktoś miał podobne przygody z chińskimi układami RC to chętnie posłucham rad. Po cichu liczę, że to tylko kwestia bindowania.
    e_techman
    Level 18  
    Witam,
    w zestawach, gdzie brak jest możliwości wymuszenia procesu parowania (guzikiem, zworką) proces ten jest podejmowany za każdym razem po załączeniu zasilania, ale zwykle jest sygnalizowany poprzez migające diody - jeśli w nadajniku dioda zapala się od razu na stałe, to raczej sprawdziłbym nadajnik czy cokolwiek nadaje - tu trzeba czymś "podejrzeć" czy działa radio. Co do samej naprawy to jak widać na fotce jeden układ i to on robi za najbardziej podejrzanego, najszybciej znaleźć inny nadajnik od tej zabawki i sprawdzić z nim model.
    pozdr
    are3z
    Level 3  
    Tak, najlepsza opcja to próbować sparować auto (odbiornik) z inną zabawką. Niestety obecnie nie posiadam drugiego :) Zastanawiałem się, czy nie podłączyć oscyloskopu do pina antenowego odbiornika i nie obserwować zmian, kiedy włączę nadajnik. Mój główny podejrzny to nadal cewka.