Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Napęd bramy skrzydłowej GENNIUS JA592 + G-BAT 300

pawel2707 01 Apr 2022 09:19 807 11
 • #1
  pawel2707
  Level 8  
  Zamontowałem napęd wszystko działa prawidłowo fotokomórki na otwieraniu . nie mogę dojść jak wyłączyć lampę błyskową która przy otwartej bramie ciągle działa, nawet po zakończeniu cyklu otwierania. drugi problem to przy otwieraniu podczas reakcji na fotokomórkę brama zaczyna się cofać , a chciałbym żeby było bezpieczniej aby po prostu się zatrzymała na czas reakcji czujki. proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
  Napęd bramy skrzydłowej GENNIUS JA592 + G-BAT 300 Napęd bramy skrzydłowej GENNIUS JA592 + G-BAT 300
 • #2
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Jeśli masz koguta 230V - on dostaje to samo zasilanie co siłowniki -czyli masz źle ustawione czasy - i siłowniki pracują na blokadzie długo po dojściu skrzydeł do krańców.

  Co do fotek:
  DIP2 z czerwonego zespołu przełączników - możesz go przestawić na ON - wtedy brama po zasłonięciu fotek działających na zamknięciu się zatrzyma a zacznie się otwierać nie natychmiast a dopiero po ponownym ich odsłonięciu.

  Jeśli chcesz bezwarunkowego stopu w ogóle bez cofania - to jest nieco kalekie wyjście - podłączyć fotki pod wejście STOP a nie FSW. Ale wtedy fotki będą działały zarówno podczas zamykania jak i otwierania.
  Spróbuj też - jak zachowają się fotki podpięte jako otwierająco/zamykające (czyli fotka RX podpięta jednocześnie pod oba wejścia - FSW_CL i FSW_OP) - wydaje mi się, że przy takim układzie na którymś ruchu (otwierania lub zamykania - zawsze można na siłownikach zamienić kierunki) fotki tylko zatrzymują bramę - ale sytuacja będzie podobna do STOP - zadziała to w przy obu kierunkach skrzydeł.

  Ostatnie wyjście - przestawić centralkę na logikę C - na niej fotki tylko zatrzymują skrzydła bez odwracania ruchu. Ale to tryb dwuprzyciskowy - zamykanie jednym, otwieranie drugim przyciskiem pilota.

  Quote:
  a chciałbym żeby było bezpieczniej aby po prostu się zatrzymała na czas reakcji czujki

  No i polemizowałbym, czy będzie bezpieczniej - powiedzmy, że wjeżdżasz na bramę samochodem, która się już częściowo zamknęła - nie zauważyłeś tego. Jeśli brama tylko się zatrzyma a ty nie zdążysz stanąć - skrzydła dalej będą orały auto. Jeśi skrzydła się cofną - odsuną się od karoserii.

  Jeśli chcesz skutecznie zabezpieczyć miejsca za skrzydłami przed kolizją z czymś (kimś) przy otwieraniu - zakładasz dodatkowe dwie pary fotek równolegle do otwartych skrzydeł (rys. 4) i podpinasz je jako otwierające.
 • #3
  pawel2707
  Level 8  
  kogut ma możliwość podpięcia pod 230v ale ja zrobiłem pod zasilanie 24v dla bezpieczeństwa. jeśli chodzi o fotki to opisana propozycja z czerwonego zespołu przełączników DIP2 powinien rozwiązać mój problem po pracy dokonam zmiany.
 • #5
  pawel2707
  Level 8  
  Zrobiłem drugi na on I nadal wraca do zamknietej
 • #6
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Do jakiej zamknietej?

  Fotki powinny działać TYLKO na zamykaniu (na otwieraniu nie reagować) a po zasłonięciu brama powinna odwrócić ruch i się OTWIERAĆ. Jesli jest odwrotnie - albo masz prawidłowo podpięte siłowniki a nieprawidłowo fotki (do FSW_OP zamiast FSW_CL) albo prawidłowo fotki a odwrotnie siłowniki.
 • #7
  pawel2707
  Level 8  
  Gdy zamieniłem mostek który był miedzy 19-12 na 19-11 przy otwieraniu fotki zadziałały i po wejściu w pole fotokomórek brama zatrzymała otwieranie ale już zamykanie nie zadziałało

  Dodano po 1 [minuty]:

  Siłowniki są tak jak na zdjęciu od zewnętrznej strony
 • #8
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Niezupełnie rozumiem co robisz.
  11 to wejście STOP - mostkuje sie je z minusem a nie 19.
  A jesli masz fotki podpięte do 12,19 i reagują na otwieraniu zamiast na zamykaniu to masz odwrotnie podłączone siłowniki - zamień w obu zaciskach siłowników kable brązowe z czarnymi.
  Z której strony sa zamontowane silowniki - nie ma znaczenia - otwieranie to otwieranie. (inaczej byłoby gdybyś miał zamontowane je w świetle bramy i otwierałyby sie na zewnątrz).
 • #9
  pawel2707
  Level 8  
  Tylko jak programowałem ruchy siłowników to według instrukcji zaczyna się od otwierania i jest właśnie tak. Podlaczenie czujek starałem się robić według rysunku 8 w instrukcji + zalecane mostki. Napęd bramy skrzydłowej GENNIUS JA592 + G-BAT 300
 • #11
  pawel2707
  Level 8  
  Podłączone wedlług rysunku nr 8 odwrócone kable od siłowników. Działa poprawnie.
 • #12
  pawel2707
  Level 8  
  Podłączone wedlług rysunku nr 8 odwrócone kable od siłowników. Działa poprawnie.

  Dodano po 2 [minuty]:

  Zamiana kierunku silownikowpodlaczenie według rysunku nr 8