Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Harman Kardon HK3390 - Jak odłaczyć sygnał PROTECT

matielektro 01 Apr 2022 09:25 162 7
    matielektro
    Level 15  
    Dzień dobry. Troszkę nietypowa sprawa. Jestem w trakcie przerabiania w/w amplitunera. Jak mogę odłączyć sygnał protect? Czy wystarczy przerwać ścieżkę przy procesorze ? Jeśli tak to którą (90,78,88) ? Dołączam oczywiście schemat amplitunera na stronie 71 jest rozpiska pinów procesora. Pozdrawiam.
    madamsz1
    Level 38  
    Nie wiem po co chcesz to odpinać, ale jeżeli chodzi Ci o końcówkę mocy, to masz cały PROTECT_L na Q341
    viayner
    Level 42  
    Witam,
    przerwanie nic tu nie zdziala. Zauwazcie ze procesor wymaga pewnego sygnalu o konkretnym (nieznanym jak narazie) przebiegu/czasie trwania czy krztalcie. Jezeli on sie nie pojawi to procesor uaktywni Protect.
    Jezli juz to musisz wymusic na danym pinie ten wlasnie stan/przebieg odpowiadajacy stanowi poprawnej pracy.
    Pozdrawiam
    matielektro
    Level 15  
    Dziękuję za tak szybkie odpowiedzi....Tak myślałem, że nie będzie to proste....Amplituner będzie pracował z końcówka IAMP-100. Po odłączeniu zasilania na stopień końcowy, amplituner się normalnie uruchamiał, po wylutowaniu tranzystorów i rezystorów emiterowych pojawił się komunikat o zbyt wysokim poziomie sygnału wejściowego....tranzystory były uszkodzone, rezystory były sprawne....dziwnie działa ten protect, przy uszkodzonej końcówce i odłączonym zasilaniu wszystko było ok...
    jozgo
    Level 40  
    matielektro wrote:
    tranzystory były uszkodzone, rezystory były sprawne....dziwnie działa ten protect, przy uszkodzonej końcówce i odłączonym zasilaniu wszystko było ok...

Uszkodzenie tranzystorów było akurat takie, że na wyjściach były napięcia bliskie zera.
    A i Overload tez nie działał.

Dodano po 7 [minuty]:

Rzuciłem tylko okiem na schemat, ale aby Protect nie działał wypnij R383 albo D307.
    madamsz1
    Level 38  
    jozgo wrote:
    aby Protect nie działał wypnij R383 albo D307

Tu jest chyba robione zabezpieczenie termiczne
    jozgo
    Level 40  
    No może to fałszywie uruchamiać Protect.
    No a Protect od DC na wyjsciach powinno unieruchomić wypięcie R381, R382.
    Na tych rezystorach jest pewnie napięcie DC rózne od zera. Efekt wypięcia rezystorów emiterowych i brak w układach ujemnego sprzężenia zwrotnego do par różnicowych.
    matielektro
    Level 15  
    Ok. Wieczorem do tego siądę na spokojnie....Dziękuje za sugestie. Zrobię pomiary i napiszę jak to wygląda. Pozdrawiam.