Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Falownik Huawei SUN2000-4KTL-M1 - zwiększenie mocy

marc07 03 Apr 2022 17:48 747 10
    marc07
    Level 12  
    Cześć

Mam falownik SUN2000-4KTL-M1 podłączony do instalacji fotowoltaicznej o mocy 4,74 kW.

Obserwuję przycinanie mocy na poziomie 4,4 kW, gdy słońce świeci mocno, co oznacza, że ​​mój falownik działa na 100% swojej mocy i niestety tracę wszystko to co jest ponad wykresem mocy maksymalnej.

Gdyby elektronika była taka sama, to czy jest możliwość zmiany oprogramowania, lub zmiany ustawień wewnętrznych urządzenia aby zwiększyć moc falownika do kolejnego modelu tj. SUN2000-5KTL-M1 który ma moc 5,5KW?

Falownik ma 6 miesięcy
    sdta
    Level 10  
    Witam.
    Teoretyczne z tego co widzę w aplikacji że jest to możliwe. Pozostaje jednak kilka niewiadomych jak to wpłynie na falownik, co się stanie w takim przypadku z gwarancją i czy po zmianach będzie generował większą moc?
    Pozdrawiam
    domelek
    Level 17  
    Daj sobie spokój ilość dni/ godzin kiedy falownik będzie obcinać jest marginalna, poza tym falownika nie da się przerobić na wyższy model... Pamiętaj ze moduły tracą co roku na mocy, więc te obcięcia będziesz widział coraz rzadziej w miarę lat. Ostatnia rzecz teraz jest jeszcze w miarę chlodno i moduly mają lepsze chłodzenie i co za tym idzie lepszą wydajność.
    sdta
    Level 10  
    Mam zapytanie w związku ze stwierdzenim nie da się z poprzednij wypowiedzi w tym temacie. Czy ktoś próbował zmienić moc znamionową falownika Huwawei i z jakim skutkiem. Ja widzę taką możliwość w aplikacji. Nie podejmuję działania falownik jest na gwarancji.
    domelek
    Level 17  
    Możesz pokazać to ustawienie? Bo chce uwierzyć, że snię...
    rokbok
    Level 31  
    sdta wrote:
    Ja widzę taką możliwość w aplikacji. Nie podejmuję działania falownik jest na gwarancji.

Tak, jest, ale zakres ustawień jest do max falownika, czyli teoretycznie można tylko obniżyć.

Dla przykładu zrzut z mojego falownika, moc falownika 3,68 kW i do takiej wartości jest regulacja mocy.

domelek
    Level 17  
    no właśnie jest nawet napisany zakres, możesz sobie za darmo jedynie obniżyć moc czynną...
    marc07
    Level 12  
    Tak, ja tez potwierdzam że zakres max to moc fabrycznie max falownika...
    Znalazłem tą opcję i próba wpisania większej wartości pokazuje ja na czerwono i nie przyjmuje takiej wartości.

Oficjalna wiadomość z serwisu Huawei jest też "negatywna", mimo że napisałem że dopłacę za różnicę i zmianę...
    Trochę wątpię w to aby każdy z tych modeli miał inne komponenty...pewnie jest tak że są 2-3 modele z tymi samymi wnętrznościami, a różnią się tylko firmware, jednak Huawei się do tego nie przyzna z wiadomych względów...

Spróbuje go sprzedać bez "napinania się" ;)

brzostowskileszek
    Level 2  
    Wg. informacji infolinii max 4,5 i następuje rozłączenie.
    Robyn212
    Level 14  
    brzostowskileszek wrote:
    Wg. informacji infolinii max 4,5 i następuje rozłączenie.

Obcina przy 4.4 kW, zgodnie z kartą katalogową