Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

IBM R51 - has這 (password) biosu

yaqt 08 Lis 2005 00:05 8337 6
  • #1 08 Lis 2005 00:05
    yaqt
    Poziom 14  

Witam,
    mam notebooka IBM R51 i mialem problem z has貫m do biosu. Postanowilem wykasowac je poprzez wyjecie baterii notebooka i batri przy p造cie g堯wnej (tak sie dalo w innych). Nastapi豉 zasadzka :) poniewa teraz nie mo積a uruchomi systemu. Po w陰czeniu notebooka pisze, 瞠 jest skasowany bios i data i pyta sie o has這. Jak sie dosta do biosu (mo瞠 standartowe has豉 np. serwisowe po wykasowaniu biosu) lub wykasowa to has這.

Z g鏎y dzi瘯uje za jak kolwiek pomoc ...

Yaqt
    [/b]

1 6
  • #2 08 Lis 2005 09:41
    NEMO131313
    Poziom 15  

NO to ma kolega 豉dn podstawk pod kwiaty :D:D:D Zawsze m闚ie najpierw czyta a potem robi coby bardziej nie popsu. :D Rozumiem 瞠 by這 has這 na BIOSIE ale dzia豉 lap a teraz co tam brz璚zy 瞠 trzeba co w biosie ustawi a jest has這 :(????? W starych modelach IBM mo積a by這 co jesszcze zrobi ale ten jest chyba nowy?? jakie P4??? Nie wiem bo nie na bie瘸co jestem ostatnio :D W gr wchodzi chyba jakis specjalizowany serwis (du穎 kasy ) albo wymiana p造ty (te du穎 kasy). Po kr鏒ce jakby poczyta to by wyczyta 瞠 has這 nie jest w biosie a w eepromie kt鏎y nic nie ma wsp鏊nego z bateri -laptopy to z za這瞠nia bezpieczne urz康zenia i nie mia這 by sensu has這 zdejmowane wyj璚iem baterii :D. W starych modelach TP isnieje metoda cha逝pniczego odczytu i dekodowania has豉 i nie ma sprawy ale w nowych IBM wprowadzi nowe zabezpieczenia i te nie s jeszcze rozpracowane :D Nawet Jo z Australii (taki gostek co rozpracowa has豉 w starych IBM)nic nie wie narazie o nich :(

0
  • #3 08 Lis 2005 11:19
    suchy18
    Poziom 18  

Napisz co dok豉dnie Ci sie wy鈍ietla po odpaleniu kompa to co moe poradzimy.

0
  • #5 08 Lis 2005 17:04
    NEMO131313
    Poziom 15  

o ranyy nie obra si kolego LECHO ale przez takie rady kolega ma KΜPOT TERAZ!:!:
    LAPTOP TO NIE TEN SAM POZIOM ZABEZPIECZE CO w stacjonarnym!!!!!!!! PISZE O TYM BODAJ 1000000000000 RAZ i nadal kto wyskakuje z textem 瞠 wyci庵nij baterie !!! BATERIA w lapach NIC NIE DA a mo瞠 nawet zaszkodzi czego przyk豉d mamy tu :]

1
  • #6 21 Gru 2005 00:16
    kufcio
    Poziom 20  

pewnie problem rozwiazany dawno ale kolego NEMO nie wprowadzaj w blad!!! I co sie wielkiego stalo z powodu wyciagniecia baterii? a gdy by samoczynnie sie rozladowala? a gdy za pare lat faktycznie sama poleci i w momencie gdy bedziesz mial haslo na BIOSie to co? komputer do wyrzucenia?

Yagt pewnie zrobiles jak sie powinno robic, 24rf08 w programator i pozniej cmospwd i haselko na wierzchu:)
    A generalnie proponuje sprawdzic haslo "SNOOPY5" w 3 na 4 R51 ktore mialem mialy to hasleko.
    pozdr

0
  • #7 22 Gru 2005 16:27
    NEMO131313
    Poziom 15  

kolego @kufcio
    1. Po pierwsze NIE WPROWADZAM NIKOGO w BㄐD. Napisa貫m 瞠 niewiem jak NOWY JEST TO LAPTOP i wiem z korespondencji z koleg Joe z AUSTRALI (jak by przypadkiem nie wiedzia to ten od hase od IBM-a) 瞠 W NOWYCH nic NIE POMO浩 motoda kt鏎 opisa貫 bo IBM zastosowa inny spos鏏 kodowania i NIE JEST ON rozpracowany
    2. Pisze 瞠 WKURZAJ mnie rady w stylu wyci庵 baterie z biosu to zniknie has這. NIE PISAΒM ZE TO NIE ODWRACALNE ale 瞠 kolega ma k這pot w tym kontek軼ie 瞠 wielu ludzi ma sprawne bootowanie tzn. laptop dzia豉 i mo積a z niego korzysta ale NIE MO烤A WEJ汎 DO BIOSU. PO WYJ犴IU BATERI WYSKAKUJE BxD DATY I GODZINY I NIE MA BOOTA A 浩 nie mo積a WEJ汎 DO BIOSU TO JEST PROBLEM!!!!!!!!!!!!!!!!!! > poza tym nie wszyscy umiej LUTOWA i grzeba w SCALAKACH a baterie wyj望 ka盥y potrafi!!!
    3. TO 浩 JA MAM MAΜ POST紟 NIE 名ADCZY O NICZYM mia貫m kilka kont na elektrodzie i my郵e 瞠 post闚 kilkaset a i przy tym nicku jest ju kilkuna軼ie os鏏 kt鏎ym pomog貫m co 鈍iadczy o tym 瞠 raczej pisze MAΜ ale KONKRETNIE :D[/url]

0