Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki używany amplituner kupić: Denon 2809/4308/3808 czy Onkyo 905 lub co innego?

xxMicekx 04 Apr 2022 11:20 525 12
    xxMicekx
    Level 4  
    Witam. Zastanawiam się nad kupnem używanego amplitunera do max 1000zł. Kandydaci to Denon 2809, Denon 4308, Denon 3808, Onkyo 905. Zależy mi na dobrym brzmieniu. Lubię niekiedy posłuchać sobie muzyki, a do kina domowego potrzebuję dolby digital+ w hdmi. Jestem otwarty na inne propozycje do 1000zł. W tej chwili posiadam Denona 1508. Jestem z niego zadowolony, ale czas już go wymienić. Mam nadzieję, że usłyszę różnice w brzmieniu. Pozdrowienia. Robert
    Mobali
    Level 39  
    Za mniej więcej jedną trzecią tego budżetu dostaniesz starszą Yamahę RX-V496. Ma wejścia optyczne i gra całkiem nieźle, a kosztuje naprawdę niewiele. Po wydaniu kolejnych kilkudziesięciu złotych i dołączeniu do Yamahy dowolnego napędu DVD z USB lub odtwarzacza multimedialnego (najlepiej z obsługą HDD) otrzymujesz wygodę funkcjonalność zbliżoną do współczesnych amplitunerów przy nieporównywalnej wręcz prostocie. Nieco droższe będą RX-V 2600 oraz RX-V 861 - też od Yamahy.

Ze wskazanych przez Ciebie skreśliłbym od razu Onkyo 905 - to moja bardzo subiektywna opinia. A co do Denonów... Czy rzeczywiście potrzebujesz sprzętu siedmiokanałowego? Denon AVR 1908 pewnie będzie znacznie tańszy od 2808, oferując jednocześnie niewiele mniej. Generalnie przy zakupie tego typu sprzętu kieruj się wyłącznie brzmieniem (polecam odsłuchy!) i wygodą. Bo po tygodniu fascynacji, setki funkcji i dziesiątek zbędnych "wodotrysków" i tak się już nie używa, a nadmiar ustawień potrafi skutecznie obrzydzić codzienne użytkowanie sprzętu. No i kwestia kolumn - masz je czy zamierzasz dopiero kupić? Warto mieć na uwadze, że nie każde kolumny dadzą się skutecznie "napędzić" popularnym amplitunerem ;-)
    xxMicekx
    Level 4  
    Mam zestaw 5.1 składający się z kolumn wharfedale diamond 8.4 +subofer aktywny power cube 8, wiem zaraz napiszecie mi że to słaby zestaw ale gra dość dobrze i wystarcza mi. Potrzebuje zmienić ampituner mam 1000zł i tyle chcemy przeznaczyć. Mam ampituner Denona 1508 gra bardzo dobrze ale brakuje mu DD+ a natym mi zależy. Pytanie za Denona 1508 +dvd1740 ile mogę dostać dodam piloty oryginał stan idealny nic nigdy nie było naprawiane.
    Mobali
    Level 39  
    Skoro DD+ jest warunkiem bezwzględnie koniecznym, to wskazana wyżej Yamaha się nie sprawdzi. Jednak po ostatnich podwyżkach absolutnie wszystkiego, wątpię żeby udało się zmieścić wskazane przez Ciebie oczekiwania w założonym budżecie. Te Onkyo nie pojawiają się w serwisach zbyt licznie. A jak już, to najtańsze z wymienionych są zwykle są oferowane i tak powyżej 1000zł, Denon AVR 4308 zwykle wyceniany jest od1500zł do nawet dwóch tysięcy. Oczywiście piszę tu o sprzęcie w dobrym stanie i ofertach, które nie budzą większych wątpliwości i zastrzeżeń. Bardzo trudno także wycenić także posiadany sprzęt. Mówiąc najkrócej, dostaniesz tylko tyle, ile zgodzi się zapłacić nabywca. A różnice w cenie sprzętu są bardzo duże, wiec czasem w sąsiednich ogłoszeniach dokładnie ten sam model oferowany jest nawet kilka razy drożej. Wszystko zależy więc od tego ile masz czasu na sprzedaż i... od odrobiny szczęścia ;-)
    xxMicekx
    Level 4  
    Czasu mam dużo 😉😉 wystawiem za 600zł może ktoś się znajdzie. Skupię się na szukaniu Denona 2809 lub 4308 😉😉widziałem już parę fajnych ofert do 1000zł ale szybko znikły ,mam czas. Pozdrawiam i dziękuję
    dj_mufa
    Level 2  
    Rozważyłbym Pioneer SX-10AE. Czyste i bardzo szczegółowe brzmienie, bardzo dobre i solidne wykonanie. Ňowy można wyhaczyć za ok.1400pln
    Mobali
    Level 39  
    Widzę, że budżet rozrósł już o 40 procent? Na temat amplitunera Pioneer SX-10AE nie wypowiem się, bo nie miałem go tyle długo, żeby dokładnie posłuchać. Ale dwa inne produkty od tej firmy zapadły mi na długo w pamięć - brzmiały po prostu tragicznie. Generalnie brzmienie to odczucia czysto subiektywne, dość istotny jest także równie subiektywny gust oraz rodzaj i styl ocenianej muzyki. Najprościej więc dokładnie przesłuchać sprzęt. Wystarczy nagrać kilka dobrze znanych utworów i... Jeśli brzmienie komuś bardzo odpowiada to brać ;-)
    dj_mufa
    Level 2  
    Napisałem o nowym; używany z pewnością będzie tańszy.
    Może te produkty, które masz na myśli były jakieś trefne (nieumiejętnie naprawiane / uszkodzone ...). Pioneer i Onkyo to marki górnej półki, w postawionym przedziale cenowym celowałbym właśnie w nie, albo Denon, którego już wymieniono.
    Mobali
    Level 39  
    dj_mufa wrote:
    ...używany z pewnością będzie tańszy.
    Ale cena chyba nie będzie miała znaczenia dla autora tematu ;-)

Głównym problemem jest w tym przypadku fakt, że Pioneer SX-10AE to amplituner stereo, a autor poszukuje amplitunera kina domowego. Ponadto, analizując wskazane i preferowane amplitunery, jest on prawdopodobnie zainteresowany układem 5.1 lub 7.1. Wskazany przez Ciebie Pioneer SX-10AE to amplituner 2,1 (dwie pary po dwa kanały stereo i wyjście pre out dla subwoofera). Ten amplituner Pioneera nie nadaje się więc ani do układu 5.1. ani do 7.1
    xxMicekx
    Level 4  
    Jedyny powód wymieny mojego 1508 jest to że nie obsługuje dd plus :( , na tym najbardziej mi zależy. A przy okazji wymiany chciałbym coś z wyższej półki, a mam tylko 1000zł
    dlatego padło na te denony :)
    xxMicekx
    Level 4  
    Nie wiem czy dobrze zrobiłem kupiłem Denona 2313, na pewno nie ma co porównywać z moim starym amplitunerem 1508. Jeżeli chodzi o doznania słuchowe w filmach dźwięk jest bardziej przestrzenny i szczegółowy no i obsługuje DD+, na pokładzie też ma HDMI ARC. Dla kinomaniaka takiego jak ja wystarczy😉
    Mobali
    Level 39  
    Przyjmij więc gratulacje! Życzę wielu lat bezawaryjnej pracy. A przy okazji... Zdradzisz nieco szczegółów? Ile mniej więcej kosztował? Co poza szczegółowością i wrażeniami przestrzennymi jest lepsze? A dostrzegasz jakieś wady?
    xxMicekx
    Level 4  
    Kosztował mnie 1000zł muzyki słucham rzadko mogę tylko powiedzieć że dźwięk jest bogatszy, słuchając tych samych utworów co wcześniej, mam wrażenie że dźwięk jest mniej chaotyczny (każdy instrument słychać osobno, wyrazniej) . Jeżeli chodzi o filmy tutaj jest pro 😍😍😍 wgniata w fotel nie wiedziałem że moje kolumny mogą tak grać różnica jest przeogromna, teraz mam wrażenie że ten dźwięk naprawdę mnie otacza, jest żywy bardziej realistyczny, efekty lepiej słychać(przejścia między kolumnami), o przestrzenności pisałem wyżej. Do amplitunera mam podlonczony komputer i chromcasta przez HDMI dźwięk DD+ na jednym i drugim urządzeniu. Telewizor Samsung h8000 stary ale jary 😉 obsługuje arc+cec tu cały bajer po włączeniu tv wszystko się włącza, obsługa ampitunera i chromcasta pilotem telewizora. Pod telewizor mam podłączony tuner nc+ 4k, dzięki arc dźwięk też w dd (tuner też obsługiwany pilotem z tv). Wad na razie nie stwierdzono 😉 oby tak dalej.