Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Miernik niskich rezystancji z YT. Problem z działaniem.

paw1470 06 Apr 2022 02:38 3306 109
 • #31
  pikarel
  Level 36  
  trymer01 wrote:
  (...) Ale - nadal nie rozumiem, bo nawet dla I=1A jak chcesz mierzyć rezystancję
  pikarel wrote:
  0,1mΩ -200 mΩ na zakresie 200 mV

  Bo 0,1mOhm x 1A =0,1mV - takie napięcie chcesz mierzyć multimetrem na zakresie 200mV ? (...)

  Tak, 0,1 mV to pierwsze wskazanie na tym zakresie, na zakresie 2 V najmniejsze wskazanie to 1 mV.
  Wszystkie pomiary na początku zakresu są obarczone bardzo dużym błędem, w skrajnym przypadku +/-50%.

  Osobiście precyzyjne rezystory o małych wartościach odcinam z drutu oporowego o znanej wartości Ω/m (lub mierzę rezystancję odcinka 10 metrów tego drutu).
  Miernik potrzebny mi jest przy rezystorach o mocy 100 W lub więcej (szlifowanie lub przycinanie) i wtedy 1 A prądu pomiarowego to bardzo dobra wartość.
 • #32
  Anonymous
  Level 1  
 • #33
  paw1470
  Level 17  
  Poprzednio pisaliście że ma być mniejsze napięcie i dlatego ma być sztuczna masa. Zamiast łączyć kilka oporników żeby mieć idealne wartości dałem jeden trochę inny. Zrozumiałem że dokładna wartość nie ma znaczenia sztucznej masy nie ma znaczenia jeżeli jest ponad 3V. Jeżeli ma być identycznie to poprawię. Żaden problem.
  Tam nie ma 2 jednakowych wartości. No chyba że coś pomyliłem. Pozostałe elementy mam dokładnie jak na schemacie.
  Wczoraj przed snem zorientowałem się że zamiast 22R dałem 22K przy lm317. Już wymieniłem ale wróciłem do stanu z pierwszej wersji. Informacja ze spadkiem 2.2mV przy 1R nie jest już aktualna.

  Większość pustych postów to kłótnia czy układ się nadaje czy nie. Nie każdemu zależy na rozwiązywaniu problemów.

  Ja to muszę jeszcze raz na spokojnie przejrzeć bo mogłem zrobić jakiś inny dziwny błąd. No ale wydaje mi się że sposób działania wrócił do wersji pierwotnej. Dzisiaj siądę do tego wcześniej. Sprawdzę wszystkie wartości. Jeżeli piszesz że ma być 5V sztucznej masy to coś mi się nie zgadza w obliczeniach. Wczoraj byłem zmęczony i mogłem coś zrobić bardzo źle. Dlatego wolę sprawdzać po przerwie.
 • #35
  paw1470
  Level 17  
  Pacjent jest ciasno zrobiony. Na zdjęciu nic nie będzie widać. Mój zestaw oporników wymaga uzupełnienia o pewne wartości dlatego są po 2 a nawet 3. Suma wartości się zgadza. Przez zmęczenie przy przy składaniu drugiego egzemplarza dałem jedną wartość nieodpowiednią. No ale to był jedyny błąd który zauważyłem. Składałem już różne płytki. Naprawiałem różne sprzęty które wymagały wymiany uszkodzonego elementu. Zawsze się udawalo. Nad planowaniem ułożenia elementów na płytce muszę popracować ale raczej to nie powinno być problemem. Dzisiaj narysuję schemat tego co mi wyszło i porównam z tym co powinno być. Myślę że sam szybciej zauważę błąd bo mam dostęp do płytki. Zdjęcie może pokazać tylko błędy przy rozmieszczeniu.
  Zwieksze wartość sztucznej masy bo może tylko tu jest problem. Wydaje mi się dziwne że potencjometr jest ignorowany. Raczej nie można źle go podłączyć w tym przypadku. Opór mu się zmienia ale to nie ma na nic wpływu. Ktoś wcześniej pisał że przy zbyt niskiej różnicy napięcia mogą być problemy. Nie zauważyłem informacji jak ten problem będzie wyglądał.

  Muszę to wszystko jeszcze raz spokojnie sprawdzić bo może błąd jest na tak prostym poziomie że nikt na niego nie wpadnie. Narysowanie tego co mi wyszło powinno wyjaśnić problem.
 • #36
  Anonymous
  Level 1  
 • #37
  paw1470
  Level 17  
  Mam dokładnie takie wartości jak podałeś. źle mnie zrozumiałeś.

  A teraz reszta tego co napisałem wcześniej i nie wysłałem bo napisałeś.

  Wrzuciłem na szybko do symulatora ten twój schemat tl431. Napięcie policzyło 3.048V. To jest to co podałeś i to co mi wyszło. Myślę że to nie jest problem chyba że 3V to za mało.
  Nie zrozumieliśmy się. Chodziło mi o to że dałem zbliżone wartości do tych które podałeś. Wszystko dokładnie mierzone ale mogły być różnice koło 5%. To gdzieś tyle co tolerancja starszych rezystorów gdybym patrzył po kolorach. W tych bardziej pomiarowych elementach różnic prawie nie było. Może ostatnia wyświetlana cyfra. Starałem się zachować idealne wartości.
  Nie modyfikowałem bezmyślnie twojego schematu bo wiem że wtedy nie będzie nic działać. Bez sensu kombinować swoje modyfikacje jeżeli już i tak nie działa.
  Twój ostatni post zrozumiałem że powinienem mieć 5V na twoim schemacie. Dlatego to mnie męczyło i musiałem sprawdzić. Jeżeli to ma być 3V to powinno być dobrze i muszę szukać dalej. Chyba różnicę miałem w rezystorze od + do katody i nie była to duża zmiana. Raczej nie powinno mieć wpływu na napięcie.

  Na lm317 dałem 22K zamiast 22R. Wszędzie K i mi się pomyliło. W ten sposób ograniczyłem prąd do 106uA zamiast do 56mA. mniejszy prąd chyba nie powinien niczego uszkodzić. Problem naprawiłem przed snem ale nadal miałem stałą wartość mimo zwarcia Rx. Kręcenie potencjometrem chyba powinno mieć jakiś wpływ na wynik a nie miało. Więcej nie sprawdziłem.

  Jeżeli wyjście z tl431 ma poprawną wartość to przy poprawnej rezystora lm317 zostaje mi tylko sam OP07. Potencjometr działa. Łączy tylko 1 i 8 pin. Tu nie może być błędu. Do pinu 7 też nie mogłem pomylić. Jeżeli nie znajdę niczego dziwnego to chyba problem nie jest z mojej winy i zostaje problem z układem albo nawet całą partią.

  Z tymi różnicami w napięciu przy dotyku chodziło o to że jak się zbliżałem do kabli zasilających albo tych do Rx to mi się wartość na wyświetlaczu zmieniała. Małe przetwornice mają małe kondensatory. Zakładam że ten 100nF jest za mały. Będę się zajmował to dam większy. No ale to raczej nie powinno powodować aż takich problemów.

  Całość jest teoretycznie prosta do zbudowania. Minimalne różnice powinny wpływać na dokładność pomiarów.

  Dodano po 16 [minuty]:

  Nie odniosę się do tego co określasz jako herezje. Przeczytałem i trochę sensu zrozumiałem na tym koniec. Nie mój poziom. Nigdy nie będzie. W kilku miejscach napisałem mało sensownie ale nie wydaje mi się że "zbliżone wartości" można rozumieć jako r1 i r2 identyczne lub prawie identyczne. To nie ma żadnego logicznego wyjaśnienia. Jeżeli wartość się zgadza z tą którą podajesz to dlaczego zakładasz że dałem swoje dalekie od twoich? Nie wiem czy to moja nieporadność jeżeli drugi raz składam to samo i nadal nie jest bliskie temu co powinno. Nie za bardzo można popełnić jakieś błędy w czymś tak prostym. Wartość rezystora przy lm317 to wina zmęczenia. Siedzę z tym dużo dłużej niż powinienem. Nikt cię nie zmusza do odpowiadania. Możesz zostawić temat. Szkoda zdrowia na nerwy.
 • #38
  Anonymous
  Level 1  
 • #39
  pikarel
  Level 36  
  trymer01 wrote:
  pikarel wrote:
  trymer01 wrote:
  (...) Ale - nadal nie rozumiem, bo nawet dla I=1A jak chcesz mierzyć rezystancję
  pikarel wrote:
  0,1mΩ -200 mΩ na zakresie 200 mV

  Bo 0,1mOhm x 1A =0,1mV - takie napięcie chcesz mierzyć multimetrem na zakresie 200mV ? (...)

  Tak, 0,1 mV to pierwsze wskazanie na tym zakresie, na zakresie 2 V najmniejsze wskazanie to 1 mV.
  Wszystkie pomiary na początku zakresu są obarczone bardzo dużym błędem, w skrajnym przypadku +/-50%.

  To są herezje!
  Nieuctwo wołające o pomstę do nieba!

  Mierzyć wartości równe rozdzielczości!
  I nie odróżniać rozdzielczości od dokładności!
  Błąd to nie 50% ale nawet rzędu 1000%!
  ......
  Itp, itd. (...)

  Powtarzam i cytuje siebie:
  Quote:
  Wszystkie pomiary na początku zakresu są obarczone bardzo dużym błędem, w skrajnym przypadku +/-50%.

  Bo w skrajnym przypadku pomiaru takie błędy po prostu są i nic tego nie jest w stanie zmienić.
  Każdy wykonujący pomiary zetknie się w końcu z wartością minimalną zakresu pomiarowego, prawdopodobnie autor tematu też się zetknął, skoro zdecydował się na wykonanie omomierza, zdolnego mierzyć dalej o trzy miejsca po przecinku.

  Podałem w swoim pierwszym poście przykład prostego rozwiązania, umożliwiające taki pomiar dlatego, że to, które wybrał autor tematu okazało się dla niego za trudne lub nie do wykonania.
  Dodam, że układ poprawnie zmontowany po prostu działa, jednak w urządzeniu niezaekranowanym i podczas dotykania palcami sond - wskazania szaleją ze względu na wysoką czułość pomiarową układu. Efekty są podobne do tego, jakby ktoś dotykał palcem przewodu sygnałowego w mikrofonie dynamicznym; widać wtedy "strzały" wskaźnika wysterowania. Dotykając wciąż palcem - pomiar jest mocno zakłócony.

  Układ podany przez mnie (LM317) jest prostą alternatywą, zawiera trzy elementy (stabilność gwarantuje sam układ scalony), łatwą do wykonania w ciągu kilku minut.
  Jeśli autor zechce - to go wykona, nie - to nie.
  Autor nawet słowa nie napisał o mojej propozycji, Ty posądziłeś już mnie o nieuctwo i herezję.
 • #40
  Anonymous
  Level 1  
 • #41
  mam_pytanie
  Level 24  
  Quote:
  Tak dla Ciebie specjalnie: przy pomiarze napięcia 0,1mV multimetrem o zakresie 200mV klasy 1 (1% +-4 cyfry) i rozdzielczości 0,1mV otrzymasz wynik w zakresie - 2,3mV do +2,5 mV, czyli z możliwym błędem 2,4/0,1 x100%=2400%.

  A to do rachunku wstawiamy zakres, czy wartość mierzoną - odczytaną? Bo muszę przyznać, że podobnie jak autor wątku, czytając go mam coraz bardziej we łbie wymięszane.
 • #42
  paw1470
  Level 17  
  Na wyjście przetwornicy dałem kondensator 1000uF. Taki pierwszy wpadł w ręce. Dodatkowo na wejście 50R żeby powerbank nie wchodził w tryb uśpienia. Kondensator 100nF dałem najbliżej 4 i 7. Problemy ze skokami napięcia zniknęły. No ale to nie koniec problemów. Przy zwarciu miałem na wyjściu na początku 2.4V. Bardzo powoli spadało do 2V. Zakładam że chodzi o temperatury ale nic nie się nie grzeje w wyczuwalny sposób. Potencjometr jednak działa ale ma bardzo minimalny wpływ na wartość.

  Puściłem wyjście z lm317 przez amperomierz. Daje tak jak wychodzi z obliczeń 56.5mA. Sprawdzałem przez rezystor małej mocy po odcięciu od reszty elementów. Na zwarciu płynie z niego tylko 40mA na resztę elementów. Zakładam że sztuczna masa ogranicza prąd. Czy to poprawna wartość? Sprawdziłem wszystkie rezystory. Zamiast 16.452K mam 16.47K. Zamiast 986R mam 978R. Czy takie minimalne różnice mogą powodować takie problemy? Sztuczna masa daje odpowiednie napięcie a lm317 może dać odpowiedni prąd. Co jeszcze mogę sprawdzić.

  Złożenie czegoś innego wymaga wyjścia do sklepu. Sklepy mają ograniczone godziny pracy. Będę miał możliwość to wyjdę. Obecnie walczę z tym co mam. Nie mogę nic napisać o innych propozycjach bo zakładają użycie elementów których obecnie nie posiadam. Liczy się tylko czy coś działa i ma powtarzalne wyniki. Nie jestem nawet blisko poziomu na którym można oceniać inne propozycje. Nie wykluczam własnego błędu ale nie za bardzo jest miejsce do popełnienia czegoś tak znaczącego.

  Czy jest jakiś bardzo prosty układ który pozwoli jednoznacznie potwierdzić czy te moje OP07 działają poprawnie? Jeżeli się nie uda to z ciekawości kupię w sklepie i sprawdzę czy będzie działać inaczej na nowych bez dodatkowych zmian.
 • #43
  mam_pytanie
  Level 24  
  Quote:
  Przy zwarciu miałem na wyjściu na początku 2.4V. Bardzo powoli spadało do 2V.

  Jedną końcówkę miernika podłączasz do wyjścia op-ampa, a drugą do tej nieszczęsnej sztucznej masy, nie zaś do minusa zasilania?

  Quote:
  Sprawdzałem przez rezystor małej mocy po odcięciu od reszty elementów. Na zwarciu płynie z niego tylko 40mA na resztę elementów.

  No, ta kwestia wymaga jakby doprecyzowania. Zrób to zanim znów "ciśnienie skoczy", dobra? :)

  Quote:
  Czy jest jakiś bardzo prosty układ który pozwoli jednoznacznie potwierdzić czy te moje OP07 działają poprawnie?

  Zasilanie masz około 12 V. Na początek, jak poleca trymer01, doprowadź napięcie katoda - anoda TL431 do wartości w okolicy 5 V (powiedzmy, większej, niż 4 V).
  Uproszczony wzór na rezystory masz tu:
  Miernik niskich rezystancji z YT. Problem z działaniem.
  Vref przyjmij na poziomie 2,5 V. Precyzji w ustawieniu być nie musi, ale może być tak, że zbyt niskie napięcie uniemożliwia poprawną pracę wzmacniacza, więc na dziesiątych wolta nie ma co oszczędzać.

  Wtedy, zwieranie krótkim przewodem wejścia + (odpiętego od punktu Rx) ze sztuczną masą powinno dać na wyjściu 0 V (doregulowujesz potencjometrem).
  Uruchamianie źródła prądowego, czyli zwieranie Rx ze sztuczną masą, ani podłączanie tam, mierzonej, małej rezystancji, nie powinno zmieniać napięcia wyjściowego, ani też, w istotnym stopniu, napięcia K-A układu TL431 (wejście + wzmacniacza, jak wyżej, odłączone od punktu Rx i na krótko zwarte z masą).

  Po połączeniu we. + z punktem Rx, napięcie na wyjściu powinno być proporcjonalne do mierzonej rezystancji.
  Uwaga: wejście + nie jest nijak filtrowane. Wszystkie przewody sztucznej masy powinny zbiegać się przy katodzie TL431, a także, być możliwie krótkie. Podobnie przewód do punktu Rx, żeby nie działać jak antena.

  Z dalszych, ewentualnych wariacji, jeśli do wejścia mimo wszystko dostawać będą się zakłócenia, możesz spróbować dorobić filtr dolnoprzepustowy:
  Miernik niskich rezystancji z YT. Problem z działaniem.
 • #44
  Anonymous
  Level 1  
 • #45
  gumisie
  Level 43  
  Robi się całkiem ciekawie.
  Układ zasilany zamiast baterią 9V, jakąś przetwornicą Step_Up, która wprowadza mnóstwo zakłóceń.
  Jakieś propozycje sztucznej masy, bez wyjaśnienia czemu ona ma służyć.
  No i jeszcze i kilka "ciekawych porad".

  Przecież ten układ sztucznej masy, moim zdaniem ma służyć do stworzenia pseudo symetrycznego zasilania OP.
  Przykładowa zasada działania takiej sztucznej masy.
  Miernik niskich rezystancji z YT. Problem z działaniem.
 • #46
  Anonymous
  Level 1  
 • #47
  gumisie
  Level 43  
  trymer01 wrote:
  I zastosowałbyś taką sztuczną masę do układu z OP07, która pobiera 2A z zasilacza
  Kurcze, czy tak trudno dopatrzyć się na tym przykładowym schemacie co Autor artykułu chciał w nim przedstawić?

  Miernik niskich rezystancji z YT. Problem z działaniem.
  Zmieniając wartości rezystorów, zmienia się wartość prądu.
  Przy rezystorach 1kΩ, prąd 6mA.
 • #48
  Anonymous
  Level 1  
 • #49
  gumisie
  Level 43  
  trymer01 wrote:
  No to teraz podłącz taką sztuczną masę do naszego układu, gdzie do niej (sztucznej masy) wpływa prąd 56mA z badanego opornika
  Korzystając z prawa Ohma, można wyliczyć wartość tych rezystorów np. dla prądy 100mA.
  Ale nie o to chodzi, że należy użyć w tym projekcie takiego rozwiązania.
  Sam projekt w tym filmiku, do którego Autor tematu podesłał link, działa w 100% (z ciekawości zmontowałem i uruchomiłem na płytce wielostykowej w przeciągu 30 min).
  Moim zdaniem wystarczy jeszcze raz obejrzeć ten filmik, lecz tym razem ze zrozumieniem.
 • #50
  Anonymous
  Level 1  
 • #51
  gumisie
  Level 43  
  trymer01 wrote:
  To po co je tu przedstawiasz i młócimy je?
  Jako przykład jak działa tzw. sztuczna masa?
  Wybacz, ale mam wrażenie, że najwięcej zamieszania wprowadzają Twoje wpisy i proszę nie próbuj nazywać mnie trollem.

  Moim zdaniem, Autor tematu nie ma pojęcia o tym co robi.
  Przykład:

  paw1470 wrote:
  napięcie wejściowe to 8.47V
  za diodą 7.88V
  za tranzystorem 1.28V niezależnie od wartości rezystorów.

  Gdzie mogłem popełnić błąd?
  Może mierzy napięcia w przypadkowych punktach pomijając tą, sztuczną masę?
  Przy napięciu: "za diodą 7,88V", na pinach 4, 7 WO, powinno występować napięcie 3,95V w stosunku do "sztucznej masy".

  Prawda?

  EDIT:

  trymer01 wrote:
  Proponowałeś prawo Ohm'a - to licz, dla 100mA i dla 560mA.
  W jakim celu 560mA, skoro:
  Źródło prądowe to: 1,25V/22Ω = 0,056A (56mA).
 • #52
  mam_pytanie
  Level 24  
  Quote:
  Zajrzyj do instrukcji swojego miernika.

  Zajrzałem: https://www.dpm.eu/file/4525/_.pdf
  Co nie narusza istoty rzeczy - dla przedstawionych w przykładzie +/- 4 dgt, czy nawet najskromniejszych +/- 1 dgt, wynik pomiaru i tak wyszedłby niedopuszczalnie mocno niepewny.
  Quote:
  Gdzie tak zalecam?

  A bo też przestałem kumać, czy jednakowe to jednakowe, czy tylko takie same. Ale, faktycznie, przeczytałem raz jeszcze, z tzw. zrozumieniem (tak mi się przynajmniej wydaje) i nie, nie zalecasz.
  Quote:
  A zajrzyjże do datasheet - max. odstęp Vin od ujemnej szyny to 3V, więc 3V na pewno wystarczą.
  Upss... wystarczy 2V

  Hmm, w sumie nie jest jasne, o której wersji mowa. Bo jest też taka: https://www.analog.com/media/en/technical-documentation/data-sheets/op07.pdf
  Tutaj raczej nie wiadomo, ile dokładnie być musi być.
  Quote:
  Ale 3V nie zaszkodzą.

  Wychodząc z takiego samego założenia stwierdziłem, że 4 - 5 V również. Moc 0,3 wata, TL431 powinien spokojnie rozproszyć.
  Quote:
  Przy napięciu: "za diodą 7,88V", na pinach 4, 7 WO, powinno występować napięcie 3,95V w stosunku do "sztucznej masy".
  Prawda?

  Jeśli tak ją ustawić, to prawda.
  Quote:
  W jakim celu 560mA, skoro:
  Źródło prądowe to: 1,25V/22Ω = 0,056A (56mA).

  Prawdopodobnie dlatego, że ten prąd obciążałby tylko "dolny" rezystor i, w przypadku dużych wartości rezystancji, mocno zmieniał podział napięć, co mogłoby zakłócić pracę op-ampa.
  To dokładnie to samo zjawisko, co dobrze już na dzień dzisiejszy, w szkolnym ćwiczeniu z potencjometrycznym układem regulacji napięcia zbadane.
  Wnioski zawarte w milionach sprawozdań z pracowni elektrycznej nie pozostawiają pola do spekulacji - aby uzyskać w miarę liniowy jej przebieg, należy stosować potencjometr o rezystancji minimum 10 razy mniejszej od rezystancji obciążenia. :)
 • #53
  CYRUS2
  Level 43  
  gumisie wrote:
  Wybacz, ale mam wrażenie, że najwięcej zamieszania wprowadzają Twoje wpisy i proszę nie próbuj nazywać mnie trollem.
  Też tak uważam.
  paw1470 wrote:
  Gdzie mogłem popełnić błąd? Czy takie ważne jest wzmocnienie tranzystora w tym przypadku? .
  Odpowiedź trymer01 = Post #4
  trymer01 wrote:
  Ta sztuczna masa jest zrobiona krzywymi rękami, daje nieprawidłową wartość napięcia i to napięcie będzie się mocno zmieniać pod wpływem prądu pomiarowego - LM317 jest ustawiony na ok. 55mA.
  Przerób sztuczna masę

  Quote:
  trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla internetowych forów dyskusyjnych i mediów społecznościowych, polegające na zamieszczaniu często nieprawdziwych treści w celu zwrócenia na siebie uwagi
  Uklad youtubbera ddział.
  Nie odpowiada na pytanie – każe przerabiać uklad - pokazuje że jest mądrzejszy od yuotubera.
  Post#11
  trymer01 wrote:
  Trzeba zauważyć, że potencjał tej sztucznej masy nie jest istotny i może się zmieniać (np. jak napięcie diody Zenera) bo do tego potencjału odniesione są Uwe (z badanego opornika) i sprzężenie zwrotne WO.
  Zaprzecza temu co napisał w posieie #4.
  To co robi trymer01 to wyjątkowo szkodliwy troling

  trymer01 wrote:
  Później przyszedł pomysł na TL431 i z rozpędu zostało 3V, chociaż można było ustawić go na 2,5V.

  Ten pomysł był w poście #4
  Z rozpędu ?
  Trymer 01 zalecił takie napięcie i bezsensownie kazał montować niepotrzebne dwa rezystory.
 • #54
  Anonymous
  Level 1  
 • #55
  mam_pytanie
  Level 24  
  Quote:
  Z tego datasheet, tak samo jak z innych wynika, że Vin powinno być wyższe od ujemnej szyny zasilania o co najmniej 2V (wartość gwarantowana) albo o 1V (typowa). Pewne jest 2V - i to należy przyjąć dla sztucznej masy, i nie wiem co chciałeś przekazać nam tym wpisem

  Żebyś może wskazał, gdzie to napisano?
  Quote:
  Ty namawiasz do większego błędu 5-2=3V, mimo że dane OP07 są teraz jasne

  Jw.
  Quote:
  Nie, nie należy bez powodu zwiększać napięcia sztucznej masy, bo to ogranicza zakres napięć możliwych do uzyskania na wy. WO, czyli zakres mierzonych rezystancji.

  Racja, ale przez małe rezystancje rozumiem takie do jednego, dwóch - niech będzie - czterech omów (mierniki z czwórką na najstarszej pozycji wyświetlacza). Większe można już z porównywalną precyzją mierzyć bezpośrednio.
  Quote:
  I mimo moich protestów nie "odszczekałeś" tego, wywijasz się.

  Jak nie, jak tak? #52 - widać, nie tylko ja czytam po łebkach :)
 • #56
  Anonymous
  Level 1  
 • #57
  gumisie
  Level 43  
  Prosiłem:
  gumisie wrote:
  proszę nie próbuj nazywać mnie trollem.
  Lecz wyszło jak zwykle:
  trymer01 wrote:
  Nie zdajesz sobie sprawy, jaki spokój był bez Ciebie i twojego trollowania (bo twój ostatni post to czysty trolling i 3.1.11), chociaż nieźle cię zastępowali inni - np. gumisie
  I Twoim zdaniem na tym ma polegać merytoryczna dyskusja?
  Obrażanie innych w myśl zasady rodem z piaskownicy:
  "Moje wiaderko jest lepsze od twojego.
  A dlaczego?
  Bo ja tak mówię."
  Jest, "Ok"? :cry:

  Ps.

  Czy Ty czasami przedtem nie byłeś moderatorem (tak jakoś mi się skojarzyło)?
  O ile tak, to tym bardziej powinieneś znać regulamin elektrody i samemu się do niego stosować.

  Pozdrawiam.
 • #58
  Anonymous
  Level 1  
 • #59
  gumisie
  Level 43  
  trymer01 wrote:
  Dłuuugie - bo naśmieciliście.
  Właśnie te długie "cytaty", tworzą śmieci nie na temat.

  Autor Tematu prosił o pomoc w rozwiązaniu problemu z tą konkretną przystawką, opartej na konkretnym schemacie a nie porad typu co należy "przerobić".

  Jak wcześniej:
  gumisie wrote:
  Sam projekt w tym filmiku, do którego Autor tematu podesłał link, działa w 100% (z ciekawości zmontowałem i uruchomiłem na płytce wielostykowej w przeciągu 30 min).
  Tak więc problem nie leży w projekcie, lecz w braku wiedzy Autora tematu.

  Już chyba ktoś wcześniej poprosił o zdjęcie, tej jego "zmontowanej: płytki. Ja również z wielką chęcią bym je obejrzał.
  No cóż, elektroda.pl to nie koncert życzeń. :wink:
 • #60
  CYRUS2
  Level 43  
  gumisie wrote:
  Autor Tematu prosił o pomoc w rozwiązaniu problemu z tą konkretną przystawką, opartej na konkretnym schemacie a nie porad typu co należy "przerobić".
  Masz rację.