Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Siemens WT7W461BY - suszarka z SelfCleaning, a podłączenie do odpływu

helol7 04 Apr 2022 14:35 393 0
    helol7
    Level 1  
    Witam!

Zakupiłem suszarkę Siemens WT7W461BY z pompą ciepła i self-cleaning. Podczas czytania instrukcji napotkałem wątpliwość, którą wyrażona jest również w tym poście: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16839962#16839962

Zacytuję:
    espe wrote:
    Producent w instrukcji przeprowadza użytkownika krok po kroku przez opcję odprowadzenia wody kondensacyjnej za pomocą węża do odpływu, po drodze wskazując na wyjęcie filtra z pojemnika na wodę i odłożenie go (wraz z gumowym korkiem) do specjalnego wgłębienia w tym pojemniku (ale jest to prostu wgłębienie, filtr tam leży i nie służy filtracji). W innym miejscu instrukcji producent twierdzi, że tą wodą płukany jest wymiennik ciepła (magiczne self-cleaning condenser) i z tego powodu absolutnie kluczowe jest używanie filtra i jego czyszczenie. No i głupi jestem bo moim zdaniem sam sobie przeczy - nigdzie nie ma tego wyjaśnionego, skoro filtr wyjęty, woda do węża to jak odbywa się czyszczenie wymiennika? Tą samą wodą (jakąś jej częścią), tylko z kłaczkami? Budowa pojemnika na wodę kondensacyjną oraz marketingowe obrazki wskazują na swojego rodzaju obieg zamknięty tej wody, która po drodze czyści wymiennik. W momencie kiedy gumowy koreczek jest wyjęty woda leci do węża, czym wówczas czyszczony jest wymiennik?

W odpowiedzi dostał link do filmów na YuoTube, które nie są już dostępne. Czy ktoś zna odpowiedź na to pytanie, tzn. czy podłączenie suszarki do odpływu i usunięcie filtra ma wpływ na funkcję self-cleaning?