Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Becker mexico cassette 830 - nie włącza się

bartoszglab87 05 Apr 2022 14:33 150 3
    bartoszglab87
    Level 2  
    Cześć
    Odkopałem ostatnio radio Becker.
    Chcę je reanimować. Ogólnie w ogóle nie startuje po podaniu zasilania.
    Ale póki co największy problem to przełączniki volume i automatic - nie klikają.
    Po rozebraniu panelu okazuje się, że brakuje w nich elementów- mały "ceownik i kulka" w manualu określone jako roll holder.
    kupno tych elementów jest raczej niemożliwe.
    Może ktoś z Was bawił się w taką naprawę i ma na to jakiś patent?

Becker mexico cassette 830 - nie włącza się
    sosarek

Level 43  
    bartoszglab87 wrote:
    Ogólnie w ogóle nie startuje po podaniu zasilania.

Więc od tego trzeba by zacząć.
    bartoszglab87 wrote:
    Po rozebraniu panelu okazuje się, że brakuje w nich elementów- mały "ceownik i kulka" w manualu określone jako roll holder.

Pokaż jak to wygląda.
    justka80
    Level 30  
    Nie jestem pewny czy to akurat w tym modelu, ale wydaje mi się, że były tam stosowane mosiężne rolki Φ2.5 mm. / 5 mm. z przewężeniem (rowkiem) Φ1.5mm. / 1mm. w połowie długości. W tym rowku osadzone było piórko klawisza.
    Element ten służył jako zestyk główek trzpieni (4 górne i 4 dolne) osadzonych w PCB panela.
    Wiele lat temu dorabiałem takie elementy do któregoś Beckera bo ich brakowało.
    bartoszglab87
    Level 2  
    justka80 tak, ale niestety, z tego co widzę, to o czym piszesz dotyczy np radia europa 2000.
    Zaznaczyłem element na schemacie europy 2000
    Kiedyś widziałem w serwisówce od be-0830 kulkę, ale niestety nie mogę nigdzie znaleźć serwisówki od 0830
    Załączam zdjęcia. Widzę, że ktoś sie postarał i żarówki powyrywał...

Becker mexico cassette 830 - nie włącza się Becker mexico cassette 830 - nie włącza się Becker mexico cassette 830 - nie włącza się Becker mexico cassette 830 - nie włącza się Becker mexico cassette 830 - nie włącza się Becker mexico cassette 830 - nie włącza się