Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radiator na karcie graf.

18 Maj 2002 04:11 2643 7
  • Poziom 22  
    prubował ktos kiedys sciagac radiator z karty graficznej lub wie jak to sie robi i czy wogule sie da? mam karte Ati Radeon i na ukł radiator nie jest niczym przykrecony nie wiem jak sie trzyma a boje sie go sciagac na siłe zeby nie uszkodzic układu
    prosze o pomoc...
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 26  
    Radiator na karcie graficznej jest zazwyczaj przyklejony. Czasem na taśmę termoprzewodzącą, ale częściej na klej. Żeby go zdjąć trzeba między radiator a procek graficzny wsunąć coś cienkiego jak żyletka czy nożyk modelarski.
  • Poziom 22  
    a jesli puzniej bede zakładał wiekszy to tez mam go na taśme lub klej przymocowac? i w jaki sposób mniej wiecej
  • Poziom 26  
    Tak. Przymocujesz na taśmę lub klej. Tylko pamiętaj, że i jedno i drugie musi być termoprzewodzące. No i jak będziesz przyklejał, to staraj się to zrobić jak najdokładniej, tak żeby między radiatorem a prockiem graficznym zostało jak najmniej miejsca.
  • Poziom 23  
    Inną metodą jest zmrożenie kleju. Musiałem kiedyś wymienić radiator i włożyłem kartę do lodówki. Potem nieco brutalnej siły i po krzyku. Ale nie wiem czy to zadziała u ciebie.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    ...tak...zdjąć najłatwiej wsuwając coś cienkiego. Nie ciągnij za radiator! Już wiele kart w ten sposób padło. Wystarczy, że któryś z lutów pod GPU pęknie i .... dzieją się cuda, np. zwisy po kilku minutach pracy. Co do ponownej instalacji radiatora to .... samoprzylepne taśmy termoprzewodzące są raczej kiepskie. Jeśli chcesz podkręcić porządnie grafę to polecam pastę termoprzewodzącą na bazie srebra. Wtedy jednak musisz radiator zamontować w jakiś inny sposób, bo pasta oczywiście go nie utrzyma:) Różnica pomiędzy taśmą a pastą jest dość duża... Kwestia wyboru:)
  • Poziom 22  
    Nożyk nie pomugł :( wiec musiałem to zrobic w inny sposób a mianowicie z kazdej strony delikatnie podwarzyłem radiaror srubokretem i sie wkoncu odkleił.Wymieniłem raditor na nieco wiekszy oczywiscie zastosowałem paste i przykleiłem go po bokach poxipolem tak aby sie trzymał i tak zeby mozna było go scignac nastepnym razem
  • Poziom 23  
    Jak już pisałem najlepszą metodą na przyklejone radiatory jest zabezpieczenie karty w folii antystatycznej (dla własnego spokoju :D ) i włozenie do zamrażalnika. Radiatory po takim zabiegu same odchodzą. Nie potrzeba śrubokrętów i młotków:).

Pozdrawiam.