Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z silnikiem Briggs&Stratton

Patryk8081 06 Apr 2022 22:54 297 4
    Patryk8081
    Level 2  
    Witam. Ostatnio prowadzę nierówna walkę z silnikiem kosiarki samojezdnej briggs & stratton. Model silnika to 407777 0117 E1. Otóż problem dotyczy chwilowego spadku obrotów oraz kopcenia na czarno tylko i wyłącznie w trakcie nagłego dodania gazu. Poza tym pracuje stabilnie. Nie bierze oleju. Z rzeczy które już zrobiłem to wymiana filtra powietrza, paliwa, oleju oraz czyszczenie gaźnika (wszystko w nim wyglada w porządku). Ktoś ma jakieś pomysły na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę ?
    majsterek12345
    Level 19  
    Patryk8081 wrote:
    Witam. Ostatnio prowadzę nierówna walkę z silnikiem kosiarki samojezdnej briggs & stratton. Model silnika to 407777 0117 E1. Otóż problem dotyczy chwilowego spadku obrotów oraz kopcenia na czarno tylko i wyłącznie w trakcie nagłego dodania gazu. Poza tym pracuje stabilnie. Nie bierze oleju. Z rzeczy które już zrobiłem to wymiana filtra powietrza, paliwa, oleju oraz czyszczenie gaźnika (wszystko w nim wygląda w porządku). Ktoś ma jakieś pomysły na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę ?

To urządzenie jest bardzo czułe na zlej jakości paliwo i to może być powodem obu usterek. Zwłaszcza jeśli paliwo parkowało w zbiorniku kosiaki przez zimę. Jeśli tak, to dobrze że odpaliła, nie będę zdziwiony jeśli paliwo w bańce też parkowało przez zimę.
    Patryk8081
    Level 2  
    To prawda została resztka paliwa w zbiorniku po zimie, tylko dodałem około 3 litry świeżej. Jutro spuszczę benzynę, wyczyszczę zbiornik i zobaczę czy coś to dało.
    janosiksik
    Level 22  
    Zawory kiedy były ustawiane? Olej wymieniany?
    Patryk8081
    Level 2  
    Tak olej wymieniony, zawory również ustawiłem

Dodano po 11 [godziny] 54 [minuty]:

Niestety z pominięciem całego układu paliwowego oraz na świeżym paliwie problem dalej występuje.